Jak schudnąć 5 kg

Jeśli jesteś w metrze. Biurowcu lub centrum handlowym w każdym razie miejscu. Gdzie są schody ruchome. To ruszaj się na tych schodach. Przez czas w którym schody się poruszają i zawiozą Ciebie w górę lub dół. Możesz wykonywać ruchy na stopniu. Krok w przód i krok w tył. Najlepiej jeśli jadąc schodami pokonujesz kolejne schody – szybciej wejdziesz na górę. I spalisz kalorie.

Rozciągaj się w biurze. Jak schudnąć 5 kg ? Wystarczy ćwiczyć w pracy. Jeżeli pracujesz w biurze. To możesz co godzinę robić sobie przerwę na kilka chwil. W tym czasie postaraj się po gimnastykować. Wstań zza biurka zrób kilka skłonów. Poruszaj się na boki. Twoje mięśnie się zrelaksują. A Ty spalisz więcej kalorii.

Kawa przed treningiem. Co prawda nie ma jasnych dowodów na to, że picie kawy przed treningiem pomaga spalić więcej kalorii. Jednak wiele osób, które tak właśnie postępowało stwierdziło, że więcej schudli niż kiedy ćwiczyli bez kawy.

Pływaj. Jeśli w pobliżu Twojego domu jest miejsce, gdzie można popływać to pływaj jak najwięcej. Możesz pływać w basenach zakrytych, otwartych w jeziorze lub na basenie u sąsiada w gródku J woda świetnie odchudza. Ciało staję się jędrniejsze, poza tym kąpiel nie tylko odchudza, ale także świetnie relaksuję.

Kontroluj sygnały dobiegające z Twojego ciała. Jeżeli ćwiczysz przez jakiś czas i nie masz sił już dalej trenować to odpocznij lub odpuść sobie. Nie ma sensu forsować organizmu do granic wytrzymałości. Jest to szczególnie ważne, gdy zaczynasz przygodę z ćwiczeniami. Wiele osób uważa, że da rade i przekracza kolejne granice związane z ćwiczeniami.Zatrzymaj się na chwilę, by złapać oddech lub zakończ ćwiczyć.

Nie leń się ! podczas odchudzania nie możesz się lenić. Leżąc lub siedząc niczego nie osiągniesz.

Ogranicz cukier. Jeśli możesz to ogranicz spożycie cukru w różnych produktach. Wybieraj te produkty, które mają jak najmniejsza zawartość cukru. Możesz też stosować zamienniki cukru np. aspartam czyli popularny słodzik.

 

Zamień produkty o wysokiej zawartości łuszczu na produkty o niskiej zawartości tłuszcz. Idąc na zakupy wybierz te, które mają mniejszą zawartość tłuszczu. Produkty o niskiej zawartości tłuszczu nie tylko pomogą Tobie w odchudzaniu, ale także dobrze wpłyną na pracę Twojego układu krwionośnego i serca.

Uważaj na tłuszcz zawarty w posiłkach. Musisz wiedzieć, że 1 gram tłuszczu to około 9 kalorii. Zawartość tłuszczu w posiłku lub produkcie nie powinna wynosić więcej niż 30%.

Kontroluj swoją wagę. Nie mas sensu, żeby codziennie wchodzić na wagę i sprawdzać ile wagi ubyło. Waż się raz na tydzień to w zupełności wystarczy. Czasami waga spada po tygodniu lub dwóch także nie przejmuj się jeśli efektów nie widzisz od razu. Pamiętaj, że nawet jak schudniesz 2 kg to już jest dużo. Mniej kilogramów to lżej i zdrowiej dla Ciebie.

Nie pij alkoholu w czasie odchudzania. Jeśli możesz unikaj picia alkoholu w czasie odchudzania. Alkohol to tylko puste kalorie, które nic nie dają Twojemu organizmowi. Najbardziej tuczące jest piwo. Jednak inne alkohole już po kilku dawkach też są tuczące i nie pomagają w odchudzaniu. Alkohol tylko zwieksza apetyt na jedzenie, a tego przecież chcesz uniknąć w czasie odchudzania.

Odchudzaj się z telefonem komórkowym. Jeżeli często korzystasz z telefonu. To ta wskazówka z pewnością Ci się przyda. Nie noś telefonu komórkowego przy ciele np. w kieszeni. Jeżeli zostawisz telefon na stole. Lub w drugim pokoju to kiedy zadzwoni. Wykonasz kroki po to by odebrać połączenie. Lub przeczytać wiadomość.

Białka w diecie. Twoja dzienna dawka białka w diecie powinna wynosić od 25-30 %. Białko t ważny składnik w odżywianiu każdego człowieka. Ten składnik odżywczy odpowiedzialny jest za regeneracje i odbudowę komórek w organizmie. białko pomaga także wyjść z choroby.