Odchudzanie herbata sencha

Odchudzanie herbata sencha

Japońskie herbaty cieszą się wielką popularnością zarówno wśród osób ceniących aromatyczne i smaczne napoje, jak i wśród tych, dla których priorytetem jest utrzymanie dobrej formy. Jedną z tych herbat, po które warto sięgnąć, jest Sencha. Co powinniśmy wiedzieć na jej temat? Oto najważniejsze informacje na temat japońskiej herbaty, coraz lepiej ocenianej przez miłośników zdrowego stylu życia.

Herbata Sencha to zielona herbata z Japonii, która wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami. Jest ona bardzo dobrym źródłem przeciwutleniaczy, dzięki czemu zapewnia nam skuteczną ochronę przed wolnymi rodnikami.

Dzięki temu pomaga nam ona zachować młodość na dłużej, wspiera nas też w walce z chorobami nowotworowymi. Picie herbaty Sencha jest też zalecane tym, którzy mają problemy ze zbyt wysokim stężeniem cholesterolu, oraz tym, którzy chcą możliwie jak najlepiej zadbać o układ sercowo-naczyniowy.

Sencha jest jednocześnie znana ze sporej ilości kofeiny, dzięki czemu dodaje nam energii i pobudza do działania. Takie właściwości sprawiają, że może się ona stać rewelacyjną alternatywą dla tradycyjnej „małej czarnej”.