Jak schudnąć 5 kg

Frisbe   Frisbee czyli jak schudnąć 5 kg. Kup sobie miękki dysk do rzucania. Możesz używać frisbee np. podczas spacerów z psem. Ten sport świetnie rozrusza Twoje wszystkie partie mięśni. Zabawa sprawi, że zmusisz się do ruchu i spalisz więcej kalorii. Dodatkowo odstresujesz się na chwilę od zwykłej codzienności i stresu. Zabierz frisbee i idź na spacer z psem lub znajomymi.

Chodź jak najwięcej. Jak schudnąć 5 kg to będąc w ruchu. Jeśli możesz chodzić do pracy lub na zakupy na pieszo to staraj się tak robić. Spalisz więcej kalorii i tym lepiej to wyjdzie dla Twojego zdrowia.

Jeśli nie lubisz ćwiczyć to nie pamiętaj, że nie musisz od razu przebiec maraton. Wystarczy, że każdego dnia wykonasz 10 minutowy trening cardio.

Zabierz pietruszkę ze sobą. Pietruszka to świetny pomysł na przekąskę. Jak schudnąć 5 kg to jedząc pietruszkę. Jest mało kaloryczna. Oprócz tego zawiera wiele cennych witamin dla Twojego organizmu. Poza tym będziesz świeżych oddech.

Wąchaj potrawy. Możesz oszukać swój mózg i nie jeść posiłków,a tylko wąchać smakołyki. W ten sposób odczujesz przyjemny zapach posiłków, ale nie przytyjesz, bo ich nie zjesz. Żeby dalej jedzenie cię nie kusiło podziel się nim z drugą osobą.

Napoje a odchudzanie.

Nie pij lub staraj się unikać picia napojów słodzonych. Unikaj także picia napojów gazowanych. Które rozszerzają żołądek przez co możesz więcej zjeść pokarmu. Napoje gazowane i słodzone to potężna dawka cukru i kalorii dla organizmu.

Pij wino wytrawne. Jeśli masz do wyboru lub wahasz się podczas zakupów jakie wino wybrać. Wybierz wino wytrawne z prostego względu. Słodkie wina zawierają spore ilości cukru. Natomiast wina wytrawne w wyniku fermentacji tracą wiele cukru. Przez to są lepsze na odchudzanie.

Ćwiczenia oddechowe. Wykonuj ćwiczenia oddechowe. Więcej o ćwiczeniach tych przeczytasz w Google .Dzięki tym ćwiczeniom pracują mięśnie Twojego brzucha. Napinaj i rozluźniaj mięśnie brzucha. Te ćwiczenia pomogą Tobie w odchudzaniu.

Dostarczaj odpowiednie ilości tłuszczu z posiłków do organizmu. Dzienne zapotrzebowanie na tłuszcz wynosi od 15-20 %.

Kiedy rozmawiasz przez telefon to staraj się chodzić po domu. Jak schudnąć 5 kg to będąc w ruchu. Zawsze spalisz więcej kalorii niż stojąc w miejscu i rozmawiając przez telefon. Jeśli mieszkasz w domku jednorodzinnym to możesz chodzić po schodach w górę i w dół tak długo jak trwa rozmowa telefoniczna.

Nie unikaj domowych obowiązków. Często wielu z nas po powrocie do domu z pracy przerzuca domowe obowiązki na inne osoby np. żonę, dzieci. Nie unikaj domowych obowiązków. Pójdź na zakupy na obiad, przygotuj obiad i posprzątaj dom.Wykonywanie drobnych obowiązków domowych sprawi, że spalisz więcej kalorii.

Po przebudzeniu pierwsze co zrób to napij się szklanki wody. Później zjedz śniadanie. Pamiętaj, że szklanka wody o poranku oczyszcza organizm z pracy, którą Twój organizm wykonał w nocy.  Rano możesz napić się filiżanki herbaty jednak wcześniej wypij szklankę wody.

Unikaj smażonych potraw. Im mniej zjesz smażonych potraw tym szybciej i więcej schudniesz. Mimo tego, że odsączysz tłuszcz od posiłku to i tak tłuszcz przenika do potrawy i sprawia, że jest bardziej tłusta, a przy tym bardziej kaloryczna. Unikaj czarnej kawy. Jeśli masz wybór kawa lub herbata wybierz herbatę. Kawa zawiera alkaoid. Który może nie korzystnie wpływać na Twój metabolizm.

Węglowodany. twoja dzienna dawka węglowodanów powinna wynosić od 50-55 %. Nie jest prawdą, że będąc na diecie należy unikać węglowodanów. Węglowodany są źródłem energii dla organizmu. Staraj się tak układać swoje codzienne menu, żeby węglowodany stanowiły w nich od 50 do 55 %.

Jedz produkty ze wszystkich grup odżywczych. Jedzenie wszystkich składników odżywczych codziennie takich jak: węglowodany, tłuszcz i białka w odpowiednich proporcjach sprawi, że nie przytyjesz i nie będziesz mieć niedoborów witamin w organizmie. Poza tym unikniesz występowania wielu chorób. Bo Twój organizm będzie prawidłowo odżywiony. Możesz eksperymentować w kuchni z różnymi potrawami. W ten sposób Twoja dieta nie będzie monotonna i nudna.

Kontroluj ilość spożywanych słodyczy. Słodycze dostarczają organizmowi wiele zbędnych i tzw. pustych kalorii. To naturalne, że każdy z nas ma od czasu do czasu ochotę na np. tabliczkę czekolady. Jednak kontroluj to co i ile jesz ze słodyczy – zachowaj umiar,a  nie przytyjesz.

Ćwicz z innymi. Ćwiczenie w pojedynkę może spowodować, że z czasem Twój zapał do treningu będzie słabnąć. Znajdź drugą osobę z którą możesz ćwiczyć. Możecie się wspólnie motywować i omawiać postępy.

Uważaj na kawę i herbatę. Kawa i herbata sama w sobie jest już używka. Kiedy dodasz do niej śmietankę i cukier stają się bombą kaloryczną. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że filiżanka kawy ze śmietanka i kostkami cukru ma tyle samo kalorii co kawałek ciasta czekoladowego ?

Licz kalorie ! To bardzo dobry pomysł na zachowanie szczupłej sylwetki. Obecnie wiele produktów spożywczych posiada informację na temat zawartości kalorii. Staraj się liczyć  głowie ile dziennie spożywasz kalorii.

Jeśli możesz stać to nie siedź. Podczas stania spalasz więcej kalorii niż siedząc.

Raz w tygodniu możesz sobie odpuścić ćwiczenia. Jeśli ćwiczysz lub trenujesz przez cały tydzień lub jesteś aktywny fizycznie na różne sposoby to raz w tygodniu możesz sobie odpuścić. Organizm potrzebuje jeden dzień wolnego, żeby zregenerować siły.