Zmniejszenie żołądka

zmniejszenie żołądka a spadek wagi

żołądek rysunek

Zmniejszenie żołądka jest to zabieg medyczny. Jest to już naprawdę poważna sprawa z tego względu, że mamy tutaj do czynienia z ingerencja w nasz organizm i to poważną. Nie każda osoba może skorzystać z tego zabiegu.

Zmniejszenie żołądka wykonywany jest z polecenia lekarza prowadzącego pacjenta i obejmuje osoby, które faktycznie borykają się z dużymi problemami z nadwagą. Na zabieg z reguły kierowane są osoby, które nie mogą same schudnąć. A także osoby u których waga stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia. Nie leczona nadwag lub otyłość może prowadzić do wielu chorób np. zawału serca, miażdżycy, problemów ze stawami.

Zmniejszenie żołądka dla kogo ?

Co ważne podkreślenia nie jest to zabieg, któremu może zostać poddana praktycznie, każda osoba z nadwagą. O tym kto może skorzystać z takiego zabiegu decyduje lekarz.

Zmniejszenie żołądka na czym polega ?

Istota zabiegu polega na zmniejszeniu żołądka czyli odpowiednim zaszyciu tak by zmniejszyć możliwą ilość spożywanego pokarmu przez pacjenta.

Korzyści zmniejszenie żołądka:

  1. Jedzenie mniejszych porcji pożywienia.
  2. Większe szanse na schudnięcie.
  3. Wystarczy tylko jeden zabieg.

Kto może skorzystać z zabiegu zmniejszenia żołądka.

Zabiegowi temu z reguły poddawane są osoby, które nie mogą same schudnąć, nie wykazują wystarczającej silnej woli oraz posiadają duży apetyt tzn. spożywają duże ilości jedzenia.

Przypomnę tylko, że jeżeli mamy problemy z odchudzaniem i zgłosimy się do lekarza (endokrynologa) to najpierw zaleci nam dietę, ruch, ewentualnie leki, a w skrajnych przypadkach dopiero skieruje na zabieg.

Osoby, które chcą skorzystać ze zmniejszenie żołądka przechodzą także szereg badań, które pomogą określić czy mogą poddać się zabiegowi czy też nie. Bez względu na kontrowersje, które krążą wokół zmniejszenia żołądka jest to z pewnością szansa na nowe szczupłe życie dla wielu ludzi.

W ofercie niektórych prywatnych klinik można znaleźć zabieg zmniejszenie żołądka. Ceny za zmniejszenie żołądka są różne i zależą od kliniki.