Ostre jedzenie a odchudzanie

 

Ostre jedzenie a odchudzanie.

Przyprawy.

Ostre jedzenie a odchudzanie czyli czy pikantne posiłki pomagają w odchudzaniu. Życie w ciągłym pośpiechu, stres i brak czasu powoduję, że z przyjemnością stołujemy się „na mieście”lub też kupujemy gotowe posiłki. Przy okazji zobacz wpis: Jak jeść na mieście żeby nie przytyć Które oprócz podgrzania nie wymagają od nas żadnego dodatkowego wysiłku.

Ostre jedzenie a odchudzanie ?

Ketchupy, majonezy, sosy, FAST-FOODY. Zobacz także wpis: Fast food kalorie  .Zupki instant, ostre przyprawy, ryby w ostrych sosach to tylko kilka z całego szeregu produktów, których powinniśmy unikać.

Kiedy się odchudzamy zależy nam szczególnie na tym, żeby ograniczyć spożywane jedzenie. Niestety ostre przyprawy, sosy oraz posiłki zaostrzają nasz apetyt. Istnieją takie przyprawy które pomagają w odchudzaniu. Jedną z takich ostrych przypraw jest chilli. Jednak jest to raczej wyjątek pośród wielu przypraw.

Nie są one wskazane w przypadku osób odchudzających się. Jedzenie takich posiłków powoduje, że dodatkowo sięgniemy po kolejne jedzenie. Ostre produkty powodują, że „zakwaszamy” nasz organizm.

Dlaczego nie warto jeść ostrych produktów w czasie odchudzania ?

Po spożyciu tego typu produktów zwiększa się kwasowość w naszym żołądku. Skutkiem tego jest to, że szybciej nasze jedzenie zostanie strawione. A my szybciej niż po innym posiłku sięgniemy po kolejne jedzenie. I tutaj można powiedzieć, że na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony w czasie odchudzania ważne jest, aby kalorie zostały spalone. Z drugiej strony szybsze spalanie kalorii sprawia, że częściej sięgamy po jedzenie. I dlatego jest różnica między ostrym jedzeniem a dodawaniem przypraw takich jak chilli na odchudzanie.

Osoby, które jedzą „ostre” posiłki częściej cierpią z powodu zgagi. Poza tym nie ukrywajmy, że te produkty nie są zdrowe dla nas.

Główne składniki tych produktów są związki chemiczne, oczywiście przebadane i dopuszczone do spożywczego obiegu, ale bez wartościowe pod względem naszego organizmu. Ostre produkty podrażniają wnętrze naszego żołądka, jelita. Dlatego w czasie odchudzania unikaj jedzenia ostrych posiłków.