Liczenie kalorii na diecie

 

Liczenie kalorii na diecie.

Kalorie.

Liczenie kalorii na diecie czy to rzeczywiście pomaga czy też nie. Istnieje wiele diet, które ściśle określają dzienną dawkę kalorii np. Dieta 1000 kcal .Ale są też takie diety które nie wskazują konkretnej porcji kalorii.

Zmieniając dawne powiedzenie można powiedzieć, że

…Umiesz liczyć ?

– licz kalorie. 

Każdy posiłek, każda przekąska nawet najmniejsza zawiera kalorie. Codziennie zjadamy różne pokarmy i często nawet nie zdajemy sobie sprawy z kaloryczności tych potraw . Niektóre z posiłków potrafią być prawdziwymi bombami kalorycznymi o których pisałem we wpisie 5 bomb kalorycznych

Liczenie kalorii na diecie.

Każdy człowiek ma ściśle określone zapotrzebowanie kcal na dzień. Oczywiście inne jest zapotrzebowanie energetyczne osoby, która pracuję na budowie a inne osoby, która pracuję w biurze.

Ważne jest nie tylko, żeby posiłki nie były mocno kaloryczne, ale także dostarczały wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.

  • Dlaczego liczenie kalorii na diecie jest istotne ?

To co jemy wpływa na pracę naszego mózgu, nasze samopoczucie, regeneracje obumarłych komórek, wygląd naszych włosów oraz paznokci, a także na naszą wagę.

Jeżeli spożywamy pokarmy, które w sumie przewyższają nasze dzienne zapotrzebowanie (kcal) to wtedy przybieramy na wadze. W walce z kaloriami niezbędna jest tabela kaloryczności. Takie tabele możemy dostać w niektórych kioskach z prasą, w empiku oraz w innych sklepach.

Jest to mała książeczka (o rozmiarach małego telefonu komórkowego), którą możemy zabrać ze sobą wszędzie.

W tej “małej książce” znajdziemy tabele kaloryczności poszczególnych produktów spożywczych (tych popularnych i tych mniej popularnych) Najczęściej tabela ta przedstawia kaloryczność na 100 g; 100 ml. Albo łyżeczkach (olej, majonez niby nie istotne, ale przy robieniu np. sałatki bardzo przydatne).

Polecam każdej osobie, która odchudza się lub ma zamiar zmierzyć się ze swoją wagą w zaopatrzenie się w ten „niezbędnik odchudzającego się”. Jest on bardzo przydatny z tego względu, że jeżeli jesteśmy poza domem i chcemy zamówić obiad w restauracji czy też smażoną rybę latem nad morzem możemy szybko zerknąć do tej książeczki i sprawdzić kaloryczność danej potrawy. Podsumowując liczenie kalorii na diecie z pewnością nie zaszkodzi.