Zmień nawyki żywieniowe i schudnij

Nawyki żywieniowe.

Posiłek.

Zmień nawyki żywieniowe i schudnij czyli sposoby na zdrowe odchudzanie.

Czytaj etykiety produktów.

Jeśli jesteś na zakupach to czytaj etykiety produktów spożywczych. To zdrowy nawyk. Nie każdy produkt light. Jest dietetyczny. Bo czasami okazuje się, że ma mniej tłuszczu, ale zawiera zdecydowanie więcej węglowodanów. Dlatego dobrym nawykiem żywieniowym jest czytanie etykiety produktu.

Pij wodę – nawyki żywieniowe.

To takie oklepane wszyscy mówią że w czasie odchudzania należy dużo pić wody. Ale po co pić tyle wody ? Po pierwsze woda oczyszcza organizm z toksyn. Co podczas odchudzania jest szczególnie ważne. Jeżeli masz organizm zanieczyszczony innymi toksynami. To co robi organizm ? W pierwszej kolejności oczyszcza się z toksyn. Dopiero później spala tkankę tłusczową. Poza tym picie wody w czasie odchudzania jest bardzo praktyczne. Ponieważ podczas odchudzania dochodzi do róźnych zmian biochemicznych, które zachodzą w organizmie. jedne komórki powstają inne obumierają. Dlatego woda usuwa te wszystkie produkty przemiany. Przez co czujesz się lepiej. Masz lepsze samopoczucie. Zauważ że wszystko co nasz otacza składa się z wody. Gdy roślina nie jest podlewana to od razu więdnie.

Dlatego najlepiej jest pić od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej każdego dnia. Najlepsza jest woda niegazowana. Ponieważ nie rozrzędza żołądka.

Trudno jest chodzić cały dzień z 2 litrową butlą wody mineralnej. Dlatego mój sposób na wodę w ciągu dnia jest prosty. Wystarczy mieć 3-4 małe butelki wody mineralnej. I zabierać je ze sobą jak wychodzisz z domu.

Nie obwiniaj się o wszystko – nawyki żywieniowe.

Wiele kobiet obwiania się o wszystko. Ciągły stres nie wpływa dobrze na wagę. Często stres jest zajadany. Problemy w domu, pracy nie mogą powodować, że ciągle się o wszystko obwiniasz. Nie ma co przejmować się każdym drobiazgie. Wszystkich problemów i tak nie rozwiążesz.

szklanka wody po przebudzeniu.

Każdego dnia po przebudzeniu napij się szklanki wody z sokiem z cytryby z pieprzem cayen. To jest bardzo dobry sposób na odchudzanie. I oczyszczenie organizmu z toksyn. Dlaczego ? Ponieważ w nocy kiedy my śpimy nasz organizm pracuje. I przygotowuje toksyny do usunięcia na poranek. Dlatego szklanka wody sprawi, że wypłuczemy toksyny nagromadzone przez organizm w nocy. Dodatkowo pieprz cayenn. Podnosi metabolizm. Przyspiesza go. Czyli szybciej będziesz spalać kalorie. A tym samym więcej schudniesz. To praktycznie nic nie kosztuje, a bardzo pomaga na odchudzanie. Zapamiętaj szklanka wody z sokiem z cytryny z pieprzem cayenn.

Alkohol w umiarze – nawyki żywieniowe.

Wszystko jest dla ludzi.jednak w umiarze. Alkohol nie jest dobry w czasie odchudzania. Jednak lampka wina do obiadu lub kolacji poprawia trawienie. Natomiast większe ilości alkoholu prowadzą do powstawania otyłości, bezsenności a nawet raka piersi.

śpij dobrze – nawyki żywieniowe.

Wyspypiaj się ! w czasie odchudzania ważne jest aby się wysypiac. W czasie snu organizm się regeneruje. Osoby które mają problemy ze snem. Są częściej rodrażnione. Jedzą więcej i nie regularnie. Na przykład podjadają wieczorem. Staraj się zasypiać metodami naturalnymi. Bez stosowania środków nasennych. Leki na sen nie są dobre jeśli się odchudzasz. Dlatego jeśli masz problemy z zasypianiem. To postaraj się zasnąć. Wykorzystując naturalne metody. Na przykład pijąc wieczorem herbatę uspokajającą (melisse).; Lub słuchając muzyki relaksacyjenje na krótko przed snem.

Zamień jedzenie na ciuchy - nawyki żywieniowe.

Jeśli masz słabość do słodyczy lub fast foodów. To zamiast je kupować odkładaj pieniądze do skarbonki. Na końcu zobacz ile uzbierało ci się piniędzy. I wymień je na pieniądz papierowy. Teraz możesz śmiało iść na zakupy. I zrekompensować sobie posiłki z których wcześniej zrezygnowałaś.

Jedz kiedy jesteś głodna – nawyki żywieniowe.

Wbrew pozorom odchudzanie nie polega na głodzeniu się. A na racjonalnym odżywianiu się. Dlatego słuchaj swojego organizmu. I jedz kiedy jesteś głodna. Pamiętaj, żeby jeść wtedy kiedy czujesz głód. A nie wtedy kiedy ci się nudzi, albo jesteś zdenerwowana.

  • Nie pal papierosów – nawyki żywieniowe.

Ceny papierosów są i tak wystarczająco wysokie. Więc po co palić. Skoro tracisz zdrowie i pieniądze. Zamiast paczki papierosów zjedz dobry i smaczny obiad. W restauracji która podaje posiłki dietetyczne.

Przesiądź się na rower – nawyki żywieniowe.

Rower praktycznie każdy z nas ma w domu.Starszy czy nowszy nie istotne. Byle miał dwa kółka i był sprawny. Dlatego staraj się jeżdzić na rowerze jak najwięcej. Sezon wiosenno-letni to idealny czas na jazdę na rowerze. Zostaw samochód przed domem i jedź rowerem do pracy. Unikniesz korków. Szybciej dojedziesz do pracy. Dotlenisz się. Nawet w mieście możesz jechać do pracy przez parki i skwery, gdzie jest świeże powietrze. Dodatkowo spalisz wiele kalorii. Jeśli zaczniesz jeżdźić rowerem systematycznie szybko zauważysz jak waga spada. Oprócz tego przyjedziesz do pracy z większą energią. I pełna endorfin i pozytywnej energii którą będziesz zarażać innych współpracowników.

Co raz więcej dużych miast posiada wypożyczalnie rowerów. Więc nie musisz posiadać swojego roweru. Wystarczy skorzystać z wypożyczalni rowerów.

Jeden dzień w tygodniu bez mięsa zmień swoje nawyki żywieniowe.

Raz w tygodniu zrezygnuj z jedzenia mięsa. Badania naukowe potwierdzają, że osoby które tylko raz w tygodniu zrezygnują z mięsa. Mają mniejsze szansę na wystąpienie chorób serca. Takie badania przeprowadzili naukowcy z uniwersytetu Harvarda. Aż o 19 % spadło ryzyko wystąpienia chorób serca u osób które na jeden dzień w tygodniu zrezygnowały z jedzenia potraw mięsnych. Zamiast mięsa w ten dzień jedz warzywa i owoce.

Ćwiczenia – nawyki żywieniowe

Co prawda wiele osób nie lubi ćwiczyć. Jednak trudno jest schudnąć bez żadniej aktywności fizycznej. Dlatego staraj się ćwiczyć. Postaraj się znaleźć godzinę na ćwiczenia w ciągu dnia. Możesz również ćwiczyć przed telewizorem. Oglądając swój ulubiony film czy serial.Nie musisz wychodzić z domu. Płacić za siłownie lub pływalnie. Wystarczy, że włączysz film na youtube z ćwiczeniami. I będziesz trenować w swoim pokoju. Na dywanie przed komputerem. Ćwiczenia nie muszą być intensywne. Chociaż najlepsze efekty w odchudzaniu uzyskasz. Jak będziesz trenowac cardio lub wykonywac ćwiczenia interwałowe.

Ciekawostką jest fakt, że czasami spacery są bardziej skuteczne niż intensywny trening. Do takich wniosków doszli naukowcy. Którzy w 2006 roku przeprowadzili badania naukowe. Osoby które spacerowały po obfitej kolacji miały mniejszy poziom tłuszcz i tróglicerdyów we krwii. Niż osoby które trenowały intensywnie. Badania zostały opublikowane w American Journal of Sports Medicine.