Dance aerobik

Dance aerobik łączy w sobie dwa element taniec I aerobic. Świetnie modeluję sylwetkę. I pozwala spalić więcej kalorii. Niż w zwykłym tańcu czy aerobiku. Tempo muzyki podczas zajęć wynosi od 130 do 135.  Jeśli chodzi o tańce to jest to połączenie wielu stylów tańca. Tak więc z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Ten sport to nie tylko wygibasy na parkiecie, ale również pełne zawodowstwo. Istnieją nawet mistrzostwa świata w dance aerobiku.

Co ciekawe wielu instruktorów podkreśla, że dance aerobik nie jest treningiem siłowym. A jedynie opiera się na powtarzaniu pewnych ruchów. Podobnie jak ma to miejsce w tańcu. Dlatego nawet osoby o słabej kondycji mogą uprawiać dance aerobik.

Jedną z bardziej popularnych osób które propagują dance aerobik jest Suzanne Cox. To właśnie ona prezentuje wiele filmików z dance aerobik na youtube.

Dlaczego dance aerobik jest dobry na odchudzanie ?

Zacznijmy od tego, że dance aerobik został stworzony przez Amerykanina Kennetha Coopera. Ten model treningu to ćwiczenia aerobowe. Które świetnie spalają tkankę tłuszczową. I są jednymi z najlepszych na odchudzanie.

•  Jest to bardzo dobry trening. Który nie tylko pozwala spalić wiele kalorii. Ale również świetnie odpręża. Zwłaszcza po długim i ciężkim dniu w pracy. Natomiast o samym aerobiku możesz przeczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/Aerobik  .Co będziesz potrzebować ? Do dance aerobiku wystarczą jedynie wygodne buty i strój sportowy.

Gdzie można tańczyć ?

Tańczyć można zarówno w klubie fitness jak i w domu. Jeśli trudno jest ci się zmotywować do pracy w domu. Lepiej jest chodzić na dance aerobik do klubu. Natomiast jeśli wolisz trenować w domu. To na internecie znajdziesz mnóstwo filmów z dance aerobik. Ja na blogu prezentuje jeden z nich.

Film przedstawiający dance aerobik.

[jwplayer mediaid=”16655″]

Dance aerobik posiada wiele zalet. Bo nie tylko łączy w sobie taniec z fitnessem. Ale również poprawia kondycje, równowagę. I jest to trening cardio. Czyli taki rodzaj ćwiczeń, który bardzo szybko spala kalorie.

Najważniejsze zalety dance aerobik.

  1. Zabawa i trening, który pozwala schudnąć.
  2. Wzmocnisz układ oddechowy.
  3. Poprawi się twoja kondycja i samopoczucie.

Dla kogo ?

Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Ćwiczyć może praktycznie każdy. Bez względu na wiek i kondycje. Co ciekawe dance aerobik dostosowuję się do grupy, która tańczy. To znaczy jeśli grupa dopiero zaczyna to intensywność treningu jest mniejsza. Natomiast jeśli grupa jest bardziej zaawansowania to trening jest szybszy. Spróbuj być może dance aerobik jest stworzony właśnie dla ciebie.

cape-verde-320787_640

W fitness klubach można znaleźć wiele ciekawych odmian dance aerobiku. Na przykład arabic aerobic, latino aerobic. Czy też jazz aerobic. Poza tym dance aerobik pozwala na spalenie kalorii z drobnej przyjemności np. kawałka czekolady. Taki wysiłek fizyczny jest szczególnie polecany dla zawodowych tancerzy. Jako rozgrzewka przed tańcem.

Dodatko zajęcia z dance aerobik pozwalają poznać nowych ludzi. W ten sposób odchudzanie może być przyjemniejsze. Łatwiej jest przecież odchudzać się w grupie niż pojedyńczo.