Dieta ogórkowa

Dieta ogórkowa.

Ogórek.

Dieta ogórkowa to jedna z pyszniejszych diet odchudzających. Jest bardzo świeża i dostarcza organizmowi wiele cennych witamin. Poza tym dieta ogórkowa ma bardzo mało kalorii. 100 gram tego warzywa zawiera jedynie 12 kalorii.

Ciekawostką jest fakt, że ogórek pochodzi z…Indii. To tam 3000 lat temu został pierwszy raz zasiany. Dzisiaj ogórki uprawiane są praktycznie na każdym kontynencie. Istnieje wiele odmian ogórka.

I druga ciekawa sprawa. Ogórków nie należy mieszać z papryką i pomidorami. Wiem, że jest to nie możliwe. Bo kto z nas nie jadł ogórka z pomidorem. Jednak według naukowców pomidor i ogórek razem nie należy podawać. Ponieważ eliminują one nawzajem witaminy. To trochę dziwne, ale tak podobno jest. Przynajmniej według naukowców. Nie wiem jak Ty ? Ale ja nadal będę jadł ogórka z pomidorem. Pyszna sprawa, czyż nie ?

Ogórki są dobre nie tylko na odchudzanie. ale również oczyszczają organizm. I poprawiają wygląd skóry. Trzeba jednak pamiętać, że dieta ogórkowa jest bardzo rygorystyczna. Pozwala schudnąć. Jednak trzeba się ściśle trzymać planu odchudzania.

•  Zacznijmy od tego, że dieta ogórkowa trwa 7 dni. W czasie jej trwania można schudnąć nawet 3 kilogramy. Ogórki zawierają spore ilości cynku.

Dodatkowo dieta ogórkowa poprawia trawienie. Jedzenie świeżych ogórków przyspiesza trawienie. Oczyszcza układ pokarmowy z resztek pożywienia. Ogórki mają również właściwości moczopędne.

W czasie trwania kuracji. Każdego dnia należy jeść mizerie z ogórków. Kilka razy w ciągu dnia. Zamiast śmietany do ogórków. Najlepiej jest dodać jogurt naturalny 0 % tłuszczu.

Jedna porcja mizerii wynosi około 300 gram. W ciągu dnia można również jeść mniej porcji. Jeśli nie masz siły na więcej.

Jadłospis dieta ogórkowa.

I posiłek zielona herbata plus mizeria. Posiłek jemy po przebudzeniu.

II posiłek pomiędzy godz. 12 a 14.Kromka chleba razowego.

III posiłek między 16-17 godziną.Kromka pieczywa pełnoziarnistego.

IV posiłek w przedziale 19.00-20.00. Bułka grahamka z odrobiną majonezu.

V posiłek i jest to owoc. Na przykład pomarańczo, jabłko lub banan.

Przeczytaj o innej diecie z ogórków we wpisie: Dieta candida

Po zakończeniu diety przez jakiś czas dobrze jest dodawać ogórek do posiłku. Przynajmniej do jednego posiłku dziennie. Ogórki można dodawać do sałatek, surówek. Jako warzywo na kolacje lub do obiadu.

W czasie diety ogórkowej najlepiej jest jeść ogórki świeże pochodzące z ekologicznych upraw. Takie ogórki mają najmniej chemii. I są najzdrowsze dla organizmu.

Dlaczego dieta ogórkowa jest dobra na odchudzanie ?

Warzywo to ma nie tylko mało kalorii. Ale rownież usprawnia proces trawienia pokarmu. Im szybsze trawienie. Tym szybciej spalane są kalorie. Czyli więcej kalorii można spalić. Poza tym bardzo dużą zaletą diety ogórkowej jest to, że usuwa nadmiar wody z organizmu. Co jest szczególnie istotne w czasie odchudzania. Często wiele osób narzeka, że nie może schudnąć. A okazuje się, że odchudzanie blokowane jest przez nadmiar wody w organizmie. Dlatego dieta ogórkowa jest dobra, bo usuwa nadmiar wody z organizmu.

Oczywiście w czasie odchudzania trzeba wprowadzić aktywność fizyczną. Sport to nie tylko zdrowie. Ale również szybciej pozwala schudnąć. A po diecie aktywność pozwala utrzymać zgrabną sylwetkę. W czasie trwania diety ogórkowej możesz również pić zielona i czerwoną herbatę. Która przyspiesza odchudzanie.