Wspomagacze odchudzania

Wspomagacze odchudzania z pewnością przyspieszają odchudzanie. Oczywiście same za nas nie schudną. Jednak sprawią, że łatwiej będzie schudnąć. Na rynku wiele jest suplementów diety. Ale po co je kupować i brać ? Czy nie można schudnąć naturalnymi metodami. Problem w tym, że niektóre składniki odżywcze występują w śladowych ilościach w produktach spożywczych. Jednym z takich składników jest właśnie chrom. Pisałem o nim we wpisie: Chrom na odchudzanie . Wspomagacze odchudzania można porównać do kawy. Wielu z nas pije kawę po to by pracować bardziej intensywnie. Z większą wydajnością. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o wspomagacze odchudzania.  Pozwalają szybciej schudnąć. Przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej. O większości z nich pisałem już na blogu.

Które wspomagacze odchudzania są najlepsze ?

Zioła.O naszych rodzimych ziołach na odchudzanie pisałem już na blogu. Naprawdę jest ich sporo. I warto je stosować w czasie odchudzania. Zobacz wpis: Zioła na odchudzanie .Warto jest je stosować w czasie odchudzania, ponieważ dobrze wpływają na spadek wagi.  Zioła to najlepsze wspomagacze odchudzania, bo są naturalne.

Błonnik. To składnik odżywczy który zawarty jest w różnych posiłkach. Jak działa ? Po prostu pęcznieje w żołądku. I dłużej utrzymuje się uczucie sytości. Przez co rzadziej sięgamy po jedzenie. Wiele warzyw i owoców zawiera błonnik. W czasie odchudzania najlepiej jest wybrać te które mają najmniej skrobii. Czyli cukru, a przy tym zawierają spore ilości błonnika. Na co dzień do pracy lub do szkoły. Można zabierać specjalne pieczywo, które zawiera spore ilości błonnika. Jest pieczywo chrupkie. Na przykład typu wasa. Innym produktem spożywczym bogatym w ten składnik są otręby.

Chitozan. Można go dostać w aptekach za kilkanaście złotych. I na spory czas wystarczy. Ta obco brzmiąco nazwa to składnik pancerzy morskich skorupiaków. Dziwne, prawda.Jednak i takie wspomagacze odchudzania istnieją. Skorupiaki morskie na odchudzanie  ?! A jednak ta substancja ma taką właściwość. Że po zjedzeniu w żołądku powstaje żel. Który z kolei pochłania cholesterol i tłuszcz. Oprócz tego ten żel podobnie jak błonnik pęcznieje w żołądku. Przez co zmniejsza apetyt. Bo gdzie zmieścimy to jedzenie skoro jesteśmy już najedzeni ?!

Chrom. Szczególnie polecany jest w czasie odchudzania. ALE dla osób które mają słabość do słodyczy. A kto z nas nie ma słabości do nich. Chrom to składnik odżywczy. Który występuje w małych ilościach w pożywieniu. Trzeba by naprawdę sporo zjeść. By zaspokoić dzienną dawkę tego pierwiastka. Dlatego najlepiej jest przyjmować go jako suplement diety. Czyli w tabletkach. Więcej możesz o nim przeczytać we wpisie: Chrom na odchudzanie .Ten mikroelement wpływa na odpowiedni poziom cukru we krwi. Wspomaga odchudzanie. Co w konsekwencji powoduje, że nie chce nam się jeść słodyczy. Dlatego szczególnie polecany jest dla osób, które jedzą sporo słodyczy. Kurcze to też jest ciekawe osoby które jedzą spore ilości słodyczy mają braki chromu. Bo jedzenie sporych ilości słodyczy “wypłukuje” ten pierwiastek z organizmu.A jego brak skutkuje tym, że częściej sięgamy po słodycze. Czyli zgodnie z powiedzeniem, że apetyt wzrasta w miarę jedzenia. I tak koło się zamyka.

W jakich produktach można znależć chrom ?

•  Są to kasze, ryby, orzechy, chleb pełnoziarnisty.

HCA (kwas hydroksycytrynowy) – wspomagacze odchudzania. Jest to kwas który pozyskiwany jest z kory azjatyckiego drzewa. Dzięki niemu tkanka tłuszczowa nie odkłada się tak łatwo. Dodatkowo zmniejsza apetyt. Podobnie jak inne wspomagacze odchudzania można go dostać w aptekach. Zresztą suplementy diety można kupić w specjalnych sklepach z odżywkami. Zioła z kolei w sklepie zielarskim.

L-karnityna. Swego czasu ten składnik był bardzo popularny. Nie ma co się zagłębiać w chemię. I tłumaczyć z czego jest zbudowany itp. Po prostu l karnityna działa tak, że przekształca tłuszcz w energię. Świetna sprawa, prawda ? ale jest skuteczna tylko wtedy kiedy będziesz uprawiać sport. Niektóre wspomagacze odchudzania działają tylko w połączeniu z aktywnością fizyczną. Czyli sama za nas nie spali tkanki tłuszczowej. Składnik ten występuję w różnej formie np. w płynie, w tabletkach. Często w reklamach można spotkać się z określeniem, że wystarczy wypić płyn przed treningiem i już schudniemy. Owszem ale musi to być trening AEROBOWY. Czyli jaki trening ? Dobre efekty w czasie odchudzania można uzyskać stosując wspomagacze odchudzania i trening. Na przykład jazda na rowerze. Przeczytaj wpis: Odchudzanie na rowerze .

W skrócie jak przyjmować l-karnitynę na odchudzanie ?

  1. Na 3 godziny przed treningiem. Jest to najbardziej optymalny czas ponieważ wtedy stężenie jej we krwi jest największe. Dajmy na to jazdą na rowerze.
  2. Musi to być trening aerobowy.

Przeciwwskazania wspomagacze odchudzania.

Jeśli chodzi o to kto nie może stosować wspomagaczy na schudnięcie. To zależy to w dużej mierze od twojego stanu zdrowia. I twoich uwarunkowań np. uczulenia.

Trzeba pamiętać że wspomagacze odchudzania dadzą najlepszy efekt. Jeśli połączysz je z dietą i aktywnością fizyczną.

Zielona i czerwona herbata. Obie herbaty świetnie się nadają w czasie odchudzania. Dodatkowo oczyszczają organizm z toksyn. Zielona herbata jest bardziej popularna. Ma dużo odmian. Wiele osób narzekało na jej smak. Jednak bez trudu można dostać w sklepie zieloną herbatę aromatyzowaną. Na przykład o smaku cytryny.

Z kolei czerwona herbata dojrzewa bardzo długa. Wiesz że zajmuje jej to prawie 40 lat. Czerwoną herbatę również można dostać aromatyzowaną. Przypomnę, że sama herbata ma charakterystyczny bagienny smak. Co dla wielu osób nie jest przyjemnym smakiem.

Warto pamiętać, że obie herbaty nie parzymy wrzątkiem. Tylko prawie wrzątkiem. Wtedy nie tracą one swoich cennych właściwości. Z reguły wystarczy je parzyć od 3 do 8 minut.

BARDZO WAŻNE.

W czasie odchudzania obie herbaty pijemy gorzkie. Nie dodajemy do nich ani cukru. Ani słodzika. Dlaczego ponieważ tracą one wtedy swoje właściwości.

CLA. Czyli inaczej kwas linolowy. Jest to kwas który blokuje odkładanie się tkanki tłuszczowej w organizmie. Bo jak powstaje tłuszcz. Swoją drogą to też ciekawe. Nie zasatanawiałaś się nigdy jak powstaje tkanka tłuszczowa ? najpierw jemy posiłek. Następnie trafia do żołądka. Jeśli był zbyt syty. A my po nim nie będziemy się ruszać to tyjemy. Bo tłuszcz przenika do komórek. A jego przewaga sprawia, że komórki powiększają się. I w efekcie powstaje tkanka tłuszczowa. Czyli tyjemy.

Dodatkowo CLA reguluje poziom cukru we krwii. Obniża poziom złego cholesterolu. I trójglicerydów w organizmie. Gdzie można znależć ten składnik ? Z pewnością w aptekach. Jednak jeśli chodzi o jedzenie. To zawarty jest on w takich produktach jak: nabiał pełnotłusty czy wołowina.