Otyłość brzuszna

Otyłość brzuszna

Otyłość centralna.

Otyłość brzuszna jedna z najbardziej widocznych form nadwagi. Jak powstaje i czym jest spowodowana. O tym wszystkim we wpisie. Przyczyny otyłości brzusznej są różne. Czasami wynikają one z genów. I tyjemy właśnie w obrębie brzucha. Niekiedy tyjemy w brzuchu, bo wynika to jedzenia pustych kalorii. Najbardziej znaną przyczyną otyłości brzusznej jest picie alkoholu. W szczególności picie piwa. Jednak nie tylko od tego tłuszczyk może gromadzić się w obrębie brzucha.

Warto wspomnieć, że otyłość brzuszna jest bardzo niebezpieczna. To nie tylko kwestia estetyczna. Czyli ładnego wyglądu. Tłuszczyk na brzuchu dodatkowo obciąża stawy i kręgosłup. Z pewnością otyłość brzuszna przez kilka lat nie wpłynie mocno na organizm. Jednak duży brzuch przez lata może źle wpłynąć na stan zdrowia. Osoby z dużym brzuchem szybciej eksploatują kręgosłup i stawy.

Szybciej ulegają deformacji. Zwłaszcza staw biodrowy. Dochodzi do zwyrodnienia. Czyli najprościej mówiąc zaczyna nas boleć kręgosłup. Przypomnę, że koszt wymiany biodra wynosi około 15 000 złotych. Otyłość brzuszna przyczynia się do innych schorzeń. Poza tym osoby z otyłością brzuszną częściej zapadają na choroby serca i ukladu krążenia. Narządy wewnętrzne są również narażone na uszkodzenie. Tkanka tłuszczowa przykrywa narządy. Jak widać nie ciekawa sprawa. Dlatego jeśli masz otyłość brzuszną postaraj się schudnąć.

Często mówi się, że ktoś ma duży brzuch od piwa. Czy to prawda ? czy faktycznie picie piwa powiększa brzuch. Po części jest to prawda. Alkohol przyczynia się do powstawania otyłości brzusznej. Ale tylko pośrednio. To znaczy, że jak pijemy piwo to zwiększa się apetyt. Przez co mamy ochotę coś zjeść. A z reguły piwo pite jest wieczorem. Więc po jedzenie sięgamy późnym wieczorem co skutkuje odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Alkohol na trzy sposoby przyczynia się powstawania otyłości brzusznej.

Trunki a otyłość brzuszna.

  1. Wieczorem spowalnia metabolizm. Czyli nasz organizm wolniej trawi pokarm
  2. Alkohol zawiera kalorie. Można nawet powiedzieć, że są to puste kalorie. Puszka piwa to około 300 kalorii. Ale nie ma w nich praktycznie żadnych właściwości odżywczych.
  3. Picie piwa wieczorem pobudza apetyt. A więc jemy więcej. I tłuszczyk odkłada się. Najczęściej w obszarze brzucha. Stąd otyłość brzuszna.

W takim razie jakie ćwiczenia wykonywać na spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha. Jak ćwiczyć, żeby znikła otyłość brzuszna. Poniżej przedstawiam dwa filmy na otyłość brzuszną.

[jwplayer mediaid=”15454″]

Najlepsze ćwiczenia na otyłość brzuszna to te które sami wykonujemy. Mało skuteczne są pasy odchudzające i inne cudowne metody. Jednak jeśli zaczynasz odchudzanie brzucha. To zacznij od robienia…zwykłych brzuszków. Tylko ? Tak ale żeby tłuszczyk schodził musisz połączyć dietę z brzuszkami. No i tych brzuszków musi być trochę.  Jeśli ktoś ostatnio robił brzuszki w szkole. To nawet 30 brzuszków będzie na początku problemem. Jednak z czasem liczbę brzuszków można zwiększyć. Brzuszki są proste i nie wymagają sprzętu.

Kolejnym świetnym ćwiczeniem jest hula hop. TAK ten okrag który wielu z nas kojarzy się z czasami dzieciństwa. świetnie pomaga spalić tkankę tłuszczową z brzucha. Naprawdę świetnie spala tłuszczyk z boczków. Pisałem o nim we wpisie: Hula hop na odchudzanie .Kosztuje nie wiele a efekty są naprawdę imponujące. Wierz mi !

I trochę dłuższy trening na otyłość brzuszna. Bo trwa około 30 minut.

[jwplayer mediaid=”15455″]

Jaką dietę stosować na otyłość brzuszna ?

Przede wszystkim należy unikać jedzenia tłustych posiłków. I słodyczy. To właśnie one powodują, że powstaje otyłość brzuszna. Najczęściej prowadzą do odkładania się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha. Słodyczy i tłuszczy należy unikać zwłaszcza wieczorem. Trudno jednak jest sobie wyobrazić dietę bez tych dwóch składników. Dlatego najlepiej jest jeść w południe. Ponieważ w ciągu dnia mamy największe szanse na spalenie kalorii. Błędem jest jedzenie tłustych posiłków z rana. Ponieważ rano nasz organizm podobnie jak my się budzi. Nie możesz go od razu męczyć tłustą kiełbasą czy jajecznicą. Oczywiście są wyjątki. Jeśli ktoś wykonuje cieżką pracę fizyczną. To tłuste śniadanie nie stanowi problemu.

•  Na otyłość brzuszna dobrze jest stosować zieloną herbatę. Posiada ona właściwości które zapobiegają odkładania się tkanki tłuszczowej. Badania naukowe przeprowadzone na amerykańskim uniwersytecie potwierdziły. Że osoby które piły regularnie zieloną herbatę były mniej narażone na odkładanie się tłuszczyku na brzuchu. A którą zieloną herbatę wybrać. Przeczytaj wpis: 7 produktów z biedronki na odchudzanie . tam piszę o świetnej herbacie i nie drogiej.

Nie zapomni również o jedzeniu warzyw i owoców. Wybieraj te które mają niską zawartość cukru. Zarówna owoce i warzywa pomagają schudnąć. Zawierają cenny dla organizmu błonnik. Możesz o nim przeczytać we wpisie: Błonnik na odchudzanie .W dążeniu do szczupłego brzuszka można również stosować różnie inne suplementy wspomagające odchudzanie. Suple same za nas nie schudną. Jednak pomogą schudnąć z brzucha w szybszym tempie. Jakie ? Na spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha dobra jest l-karnityna i keton malinowy. O tym ostatnim pisałem we wpisie: Keton malinowy na odchudzanie .Jeśli znasz inne sposoby na otyłość brzuszna pisz na FB.