Liczi na odchudzanie

Liczi na odchudzanie

Liczi.

Liczi na odchudzanie to mało znany owoc, który z powodzeniem można jeść w czasie trwania diety. Owoc ten pochodzi wprost z Azji. Najwięcej uprawia się go w Chinach, a następnie w Indiach. W Chinach owoc ten jest tak popularny, że sprzedawany jest w formie suszonej. Tak jak u nas rodzynki. Często nazywany jest również śliwką chińską.

Mimo iż owoc ten pochodzi z daleka. To my Polacy odkryliśmy go w Europie. Pierwsze pisemne wzmianki na temat tego owocu. Spisał jezuita Michał Boym.

Co ciekawe w Chinach liczi na odchudzanie uznawane jest za symbol romansu i miłości. Liczi dobrze wpływa na układ kostny. Ponieważ zawiera witaminy, które są budulcem kości. Czyli fosfor, magnez i wapń.

Owoc ten od wieków używany jest w medycynie chińskiej. Natomiast w medycynie używany jest w formie sproszkowanej.  Używa się go do leczenia różnych stanów zapalnych i schorzeń.

W takim razie ile kosztuje liczi na odchudzanie ? średnio w sklepie zapłacimy za kilogram około 10-15 złotych. Jest to owoc typowo sezonowy. Więc można go dostać jedynie w czasie sezonu. A liczi na odchudzanie zbierane jest od maja do lipca. Wbrew pozorom owoc bardzo łatwo się obiera. Pestka tego owocu przypomina kasztan. Liczi na odchudzanie zawiera spore ilości witaminy C oraz polifenole.

Wystarczą dwie garści tego owocu, żeby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na witaminę C. Polifenole to składnik szczególnie ważny w przypadku zapobiegania nowotworów.

Badania naukowe potwierdziły. Że liczy na odchudzanie znajduję się na drugim miejscu pod względem zawartości polifenoli.

Jest bardzo słodkim owocem. W naszym kraju najczęściej można go kupić w puszce. Ale nie tylko w sezonie wiele sklepów spożywczych. W tym dyskontów oferuje liczi. Oprócz tego owoc ten posiada właściwości odchudzające. Jedzenie liczi korzystnie wpływa na schorzenia górnych dróg oddechowych. Szczególnie polecane jest osobą, które mają problem z gardła, kaszlem. Lub bólami w klatce piersiowej. Poza tym liczi na odchudzanie zwiera magnez, wapń, a nawet błonnik pokarmowy.

Liczi szczególnie polecane jest dla kobiet, które narażone są na raka piersi.  Może to wynikać np. z genów. Przeprowadzono badania naukowe na podstawie których naukowcy potwierdzili, że regularne jedzenie liczi zapobiega wystąpienia nowotworu. A to wszystko dzięki flawonoidą zawartym w tych owocach.

Dlaczego liczi na odchudzanie ?

Właściwości zawarte w liczi zobojętniają kwas żołądkowy. A dokładniej mówiąc miąższ liczi na odchudzanie zobojętnia kwasowość w żołądku. Zbyt duża kwasowość w żołądku sprawia, że częściej sięgamy po jedzenie. A tym samym tyjemy.

Co ciekawe liczi na odchudzanie warto jeść po intensywnym wysiłku fizycznym. Z tego względu, że owoce te regulują poziom gospodarki elektrolitowej. Czyli właściwości odżywczych które tracimy wraz z potem podczas treningu.

Dodatkowo liczi na odchudzanie zawiera spore ilości potasu. Który dobrze wpływa na pracę serca i układ krwionośny.

Warto wspomnieć, że liczi na odchudzanie ma bardzo mało kalorii. W 100 gramach tego owocu znajduję się tylko 66 kalorii.

Przepis na deser z liczy idealny w czasie odchudzania.

Składniki i sposób przygotowania. Czas przygotowania deseru zajmuje około 10 minut.

•   Będziesz potrzebować: jogurt naturalny 0 % tłuszczu. Liczi. Pomarańcza. Granat. Mięta do dekoracji.

Najpierw należy przygotować sos. Do tego użyj jogurtu naturalnego 0 % tłuszczu. Dodaj do niego miód. Następnie dodaj sok z cytryny. Wszystko ze sobą wymieszaj. Teraz czas na owoc. Obierz liczi na odchudzanie. z tego dwie sztuki zostaw do ozdobienia. Z wszystkich owoców usuń nasiona z wewnątrz. Miąższ pokrój na mniejsze części. Następnie sparz i obierz ze skórki pomarańcza. Rozdziel je mniejsze części tzw. półksiężyce. Później czas na granat. Przekrój na pół i usuń ziarna. Na samym końcu wystarczy ułożyć owoce na talerzu. Dodaj sos. I udekoruj wszystko miętą.

Jak wybrać dobre liczi na odchudzanie ?

Najlepsze w smaku są owoce, które są dojrzałe i jędrne. Natomiast skorupka powinna łatwo odejść od owocu. Ze środka należy usunąć nasiono. Najlepiej jest jeść liczi na odchudzanie surowe. Podobnie jak jemy inne cytrusy np. pomarańcza. Można je również dodawać do sałatek i surówek. Bardzo dobrze smakują z krewetkami. Przy okazji przeczytaj wpis: Krewetki Dukana .Oprócz tego z liczi na odchudzanie przyrządzane są kompoty i soki.

Nie należy kupować owoców które są zbyt dojrzałe. A takie poznasz po suchym, matowym i ciemnym kolorze. Najlepsze liczi na odchudzanie to te jasnoczerwone. Zresztą takie możesz zobaczyć na zdjęciu we wpisie. Jest to zdjęcie świeżych owoców liczi. W temperaturze pokojowej owoc ten można trzymać do 5 dni. Można również jeść liczi na odchudzanie poza sezonem. Wystarczy, że zamrozisz je.

Liczi nie tylko odchudza, ale również posiada właściwości kosmetyczne. Zawiera składnik o nazwie oligonol. Który spowalnia proces starzenia się skóry. Dodatkowo chroni skóre przed rodnikami i szkodliwym promieniowaniem UV. Oprócz tego liczi na odchudzanie poprawia ukrwienie tkanki podskórnej.