Stres a odchudzanie

Stres a odchudzanie czyli jak życie w nerwach może wpływać na wagę. Stres to stały element dzisiejszych czasów. Stresują nas sytuację w domu, pracy w rodzinie. Wiele ludzi nie potrafi sobie poradzić ze stresem. Stres a odchudzanie jest ze sobą powiązane. Wiele osób w sytuacjach stresowych sięga po jedzenie.

W momencie, kiedy pojawia się stres takie osoby pochłaniają ogromne ilości jedzenia. W ten sposób rekompensują sobie złe samopoczucie. Zajadanie stresu najczęściej dotyczy kobiet, ale u mężczyzn też występuje ten problem.

Stres a odchudzanie czyli zajadanie złego nastroju.

Osoby żyjące w stresie zwykle poprawiają swoje samopoczucie wieczornym i nocnym podjadaniem.

Zajadanie stresu przysparza kolejnych kilogramów i w konsekwencji samoocena takich osób jest jeszcze niższa.
Często zdarza się, że niektóre osoby zajadają stres słodyczami jak np. czekolada, która podnosi poziom serotoniny w organizmie.

Serotonina jest tzw. hormonem szczęścia powoduję, że czujemy się dobrze. Problem polega na tym, że w momencie kiedy u osób cierpiących na stres poziom serotoniny spada wtedy sięgają po kolejną tabliczkę czekolady i koło się zamyka. Jedzą więcej i tyją.

W takim razie jak rozwiązać problem: stres a odchudzanie ?

Jaki tryb życia prowadzić i co jeść by nie wpaść w błędne koło „zajadania stresu”.

Oto kilka wskazówek jak nie przytyć od stresu.

stres a odchudzanie praktyczne wskazówki.

•   Zacznij dostarczać organizmowi więcej magnezu. Magnez zbawiennie wpływa na nasz układ nerwowy. Powoduje, że jesteśmy mniej nerwowi i bardziej odporni na stres

•  Prowadź aktywny tryb życia. Intensywny trening wytwarza endorfiny czyli hormonu szczęścia podobnie jak tabliczka czekolady.

•  Spożywaj ryby. Ryby zawierają kwasy omega-3 które poprawiają samopoczucie.

•  Znajdż swój własny indywidualny sposób na odreagowanie stresu np. słuchanie muzyki, książka, spacer, oglądanie ulubionego serialu, prace w ogródku domowym, na działce itp.

•  Jedz posiłki regularnie i kilka razy dziennie najlepiej 5 razy dziennie. Unikniesz wtedy napadu „wilczego głodu” i nie będziesz łagodzić stresu jedzeniem.

•  Wysypiaj się, prowadź zdrowy i regularny tryb życia, wtedy zmniejszysz stres a odchudzanie będzie łatwiejsze.

Jeśli w twoim przypadku stres a odchudzanie nie ma związki. Przeczytaj o innych przyczynach tycia we wpisie: Dieta nie działa

I pamiętaj…

Schudniesz, dasz radę !