Jak się ubierać gdy ma się nadwagę

 

Jak się ubierać gdy ma się nadwagę.

Odchudzanie a ubrania.

Jak się ubierać gdy ma się nadwagę to pytanie często zadają sobie osoby, które borykają się z nadwagą. Czy parę kilogramów więcej sprawia, że należy zrezygnować ze swoich ulubionych rzeczy ?

Jakie rzeczy założyć na siebie ? żeby zamaskować niedoskonałości.

Najgorszym błędem kobiet i mężczyzn jest noszenie swetrów, koszulek w paski. Wśród kobiet  popularny jest „motyw marynarski” czyli białe rzeczy w niebieskie paski.

Jak się ubierać gdy ma się nadwagę.

Pasy, paski poziomie optycznie nas poszerzają. Jeśli dana osoba jest szeroka w ramionach i nosi rzeczy w poziome paski sprawia, że wydaję się szersza i większa w ramionach.

Nie polecam noszenia przez kobiet luźnych, dużych rzeczy bo powoduję to, że sylwetka się rozmywa, zatraca swoje kształty. Wtedy efekt jest odwrotny niż zamierzony.  Zamiast przykryć sylwetkę luźnymi rzeczami, sylwetka jest jeszcze większa.

Wbrew pozorom luźne rzeczy nie maskują sylwetki, a sprawiają że jest jeszcze większa.

Stara prawda mówi, że czarny kolor wyszczupla. Odzież w czarnym kolorze wyszczupla nas optycznie. Czarny ubiór może spowodować, że na pierwszy rzut oka będziemy wyglądać jakbyśmy mieli kilka-kilkanaście kilo mniej.

Kobiety mają więcej możliwości ukrycia wagi: kolejnym sposobem są buty. Buty na koturnie lub szpilce dodają wzrostu i przez to waga optycznie rozkładana jest na wyższy wzrost. Różnice są istotne, bo panie mogą nosić szpilki od 2 cm do nawet 10 cm.

Istnieje taka teoria, że każdy cm obuwia to 1kg mniej więc różnica jest i to duża !

  • Jak się ubierać gdy ma się nadwagę – wskazówki.

Inne sposoby na optyczne wyszczuplenie sylwetki.

Kolejnym trickiem pozwalającym na ukrycie wagi u kobiet jest noszenie czarnych spodni w białe prążki pionowe. Sprawa jest prosta czarny wyszczupla, a białe prążki powodują, że optycznie jesteśmy wyżsi.

Kobiety mogą także wyszczuplać czy też modelować kształty i owal swojej twarzy po przez makijaż, ale o tym we wpisie: Odchudzanie twarzy

Zobacz też inne wpisy na blogu.