Mentalność podczas odchudzania

 

Mentalność podczas odchudzania

Mentalność podczas odchudzania oprócz diety i aktywności fizycznej jest bardzo ważna.

Mentalność podczas odchudzania.

Podczas odchudzania ważna jest wiele elementów jednak najważniejsze jest abyśmy wyrobili sobie w umyśle tzw nawyk odchudzania. Polega to na ciągłym stymulowaniu naszego mózgu czyli odpowiednim myśleniu. Zobacz także wpis: Hormony a odchudzanie

Z pewnością spotkaliście się z takim stwierdzeniem, że złe myślenie czy tez bardziej precyzyjnie mówiąc pesymistyczne nastawianie do świata przyciąga do nas nieszczęścia.

  • Dajmy na to jeżeli wychodzimy z domu do pracy i myślimy sobie… „o rany znowu do pracy, a na dodatek pada deszcz, a do lata jeszcze tak daleko” to takie myślenie nam nic nie pomaga.

Wręcz przeciwnie przyciąga negatywne skutki. Oczywiście nie ma co od razu popadać w hura optymizm i mówić, że wszystko jest pięknie i wspaniale, kiedy naprawdę nam się życie wali. Jeśli jednak tak nie jest, to warto zastosować się do mojej rady.

Na czym dokładnie polega mmo czyli mentalność podczas odchudzania  ?

1.Sytuacja jest następująca. Ważne jest żebyśmy sobie powtarzali w umyśle, że chce schudnąć i dążę do tego. Jeżeli jesteśmy najedzeni po obfitym posiłku, a ktoś np. z rodziny proponuje nam jeszcze np. deser to wtedy musi zadziałać nasz mechanizm obronny  myśleniowy mechanizm obronny-mmo). Kluczowe jest, aby w takim momencie pomyśleć:

Ok. zjadłem/am już wystarczająca porcję, wystarczy mi a przecież wiem, że jak jeszcze zjem to na pewno przytyje !

Warto sobie w takim momencie przypomnieć o tym jak mocno trzeba się katować, żeby zrzucić choćby kilogram naszej masy. Moja rada pomyśl sobie wtedy ile wysiłku trzeba włożyć, na rowerku czy też biegając żeby spalić tego pączka czy też kawałek ciasta.

2.  drugi przypadek MMO mentalność podczas odchudzania.

Jeżeli jesteśmy już osobami puszystymi często działa taki mechanizm, że myślimy sobie „ehh tam i tak już mam kilka kilo więcej, wiec jak zjem trochę więcej to nic nie zaszkodzi

Otóż błąd, bo to właśnie takie myślenie doprowadza do tego, że najpierw tyjemy parę kilo póżniej kilkanaście, a na końcu kilkadziesiąt.

Istotne jest żebyśmy w odpowiednim czasie ustalili sobie tą granice i wyrobili nawyk MMO czyli mechanizm przeciwległy do przyjemności jaką daje zjedzenie jakiegoś posiłku czyli myślenie negatywne.

Skojarzenie posiłku z nie przyjemnościami, żmudnymi ćwiczeniami czy też brakiem zachwytu, gdy spojrzymy po raz kolejny w lustro.