Spinning na odchudzanie

Spinning na odchudzanie.

Spinning na odchudzanie to pokrótce można powiedzieć, że to jest jazda na rowerze w Sali treningowej. Czy jednak to tylko zwykła jazda na rowerze. Nie spinning to prawdziwa petarda na odchudzanie. Poza tym ten sport łączy w sobie równowagę ciała i duszy. Ale zacznijmy od początku skąd się wzięła nazwa spinning. Kto ją wymyślił. Wszystko zaczęło się od pewnego sportowca. O imieniu Jonatan Goldberg. To właśnie on uznawany jest za ojca spinningu. W latach 80 tych ubiegłego wieku zaprojektował specjalny rower do treningu. Chodziło o to by można było w miejscu wykonać taki trening jaki wykonują kolarze zawodowi. Szybko okazało się, że rower to świetny pomysł. Jonatan został okrzyknięty geniuszem. I nie wiedzieć czemu został nazwany Johnnym G. Spinnerem. I tak miliony ludzi na świecie dzisiaj uprawia spinning. I z tej grupy duża grupa osób uprawia spinning na odchudzanie.

Dlaczego spinning na odchudzanie ?

Bo jest rewelacyjny ?! To nie wszystko.  Spinning na odchudzanie to intensywny trening który oparty jest o motywacje. A wszyscy wiemy jak bardzo motywacja wpływa na odchudzanie. Poza tym spinning spala ogromne ilości kalorii. Jest to trening aerobowy, który jest idealny na odchudzanie. Jak wygląda spinning na odchudzanie w praktyce ? w praktyce wygląda to tak, że najczęściej sprzęt rowerowy mają siłownie. I kluby fitness. Przychodzisz na trening. Gdzie jest instruktorka (lub instruktor). I zaczyna się jazda. Jazda na rowerze, ale w miejscu. Instruktorka nadaję tempo raz wolniej. Raz szybciej. Dodatkowo motywuje. I rozmawia z uczestnikami ”…jeszcze 10 minut dacie radę..”. W dodatku cały trening odbywa się z muzyką w tle. Świetna sprawa, prawda ? Zresztą muzyka to kolejny element, który motywuje do jazdy na rowerze. I utrzymania określonego tempa. Niby proste, prawda ?

A jednak spinning na odchudzanie jest świetny, bo w ciągu godziny jazdy na rowerze. Jeżdzisz z różną intensywnością. Istnieją różne techniki jazdy. Instruktorka podpowiada jak pozycje mieć podczas jazdy. Żeby na drugi dzień po treningu nie umierać z powodu bólu pleców.Można trenować interwały. Czyli raz szybciej, raz wolniej. I chudniesz w ekspresowym tempie. Oczywiście jak połączysz trening z odpowiednią dietą.

Czym różni się rower do spinningu od zwykłego ?

Przede wszystkim rower do spinningu inaczej się zatrzymuje. W zwykłym rowerze stacjonarnym wystarczy nacisnąć i rower hamuje. Lub przestać pedałować. Natomiast rower do spinningu zatrzymuje się stopniowo. Dodatkowo rower do spinningu posiada wyświetlacz i komputer. Który wskazuje puls, dystans i inne parametry.

Kto może skorzystać ze spinningu na odchudzanie ?

Praktycznie każdy. Nie ma żadnych ograniczeń i przeciwwskazań. W zależności od tego jaką masz kondycje. Tak będziesz jeździć. Dodatkowo spinning na odchudzanie może być powiązany z wizualizacją. Na przykład wyświetlana jest trasa po górach. Ale to zależy od klubu, gdzie się ćwiczy.

Spinning na odchudzanie świetnie modeluje dolne części ciała. Poprawia kondycje. Wzmacnia mięśnie.

Co warto wiedzieć zanim wsiądziesz na rower.

Przede wszystkim zobacz czy wszystko jest dobrze podkręcane. Czy siodełko znajduję się na odpowiedniej wysokości. Siodełko powinno być tak ustawione by nogi w pozycji pionowej były lekko ugięte. Jeśli wybierasz się pierwszy raz na spinning na odchudzanie. To powiedz o tym instruktorce. Z reguły pierwszy trening jest lekki. Na tak zwane rozruszanie. I w ogóle sprawdzenie czy spinning na odchudzanie jest dla ciebie.