Dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa.

Dieta pudełkowa jest jedną z ulubionych diet. Z której korzystają gwiazdy show biznesu i celebryci.  Jest prosta i wygodna. Jedyny jej problem jest cena. Taka dieta kosztuje. Jednak w zamian nie musimy sami przygotować posiłków. Wszystko za nas przygotowuje firma cateringowa. I ta firma również dostarcza nam gotowe posiłki do domu. Bardzo wygodne, prawda ? .W diecie pudełkowej można również wybrać które produkty chcemy, aby znalazły się w jadłospisie. Na przykład niektóre osoby są uczulone na pewne produkty. I te produkty wtedy nie znajdą się w pudełkach z żywnością.

Gotowe posiłki to świetne rozwiązane dla osób, które są zapracowane.  Taka forma odchudzania staję się co raz bardziej popularna. W Polsce korzysta z niej wiele znanych ludzi ze szklanego ekranu. Między innymi Marcin Prokop, Kasia Cichopek, Agnieszka Kaczorowska. Czy dieta pudełkowa jest przejawem snobizmu ? Raczej nie kosztuje, ale jest wygodna. Pomyślmy ile spędzamy czasu na zakupach. Ile czasu spędzamy w kuchni na przygotowaniu posiłków. A dieta pudełkowa to gotowe rozwiązanie. Wystarczy tylko odebrać pudełko z jedzenie, otworzyć i zjeść. Wiele razy spotykam się z opinią ludzi. Że nie mają czasu na odchudzanie. Mówią no wiesz rodzina, dzieci. Nie mam czasu na odchudzanie. Na przygotowywanie specjalnych posiłków.

Jak dieta pudełkowa jest dostarczana ?

Posiłki przywozi kurier kierowca. W zależności od upodobań klienta. Posiłki można przywozić raz dziennie. Lub kilka razy dziennie. Oczywiście drugie rozwiązanie jest droższe. No ale jeśli ktoś pracuje w terenie i często podróżuje. To jest to też dobre rozwiązanie.

  • Jak wyglądają posiłki ?

W profesjonalnych firmach cateringowych posiłki układane są przez dietetyka. Lub specjalistę żywienia. Z reguły są to zbilansowane posiłki. Czyli zawierają odpowiednie ilości białka, węglowodanów i tłuszczy. Mają też niską zawartość kalorii i tłuszczu.

Co ciekawe dieta pudełkowa daje możliwość zjedzenia ciepłych posiłków. Na przykład obiadów. Firmy cateringowe odpowiednio przechowują żywność w foli, specjalnych pojemnikach. Tak by jedzenie było ciepłe, smaczne i pachnące.

  1. Jak wybrać dobrą firmę cateringową.

Z pewnością dieta pudełkowa łatwo jest zamówić w dużych miastach. Gorzej może być w mniejszych miejscowościach. Oczywiście trzeba sprawdzić czy w twojej okolicy znajduję się firma która dostarcza gotowe posiłki. Dieta pudełkowa powinna być ułożona przez specjalistę. Zawierać wszystkie niezbędne składniki. Dobrze jest także jeść w niej te produkty które związane są z naszym trybem życia. Czy pracą. Na przykład osoby które pracują w biurze mogą zwrócić uwagę na produkty które poprawiają funkcjonowanie mózgu. Czyli po prostu produkty dzięki którym lepiej będzie się myśleć w pracy. Z kolei osoby które prowadzą aktywny tryb życia. Powinny wzbogacić swoją dietę o produkty dobre na spalenie kalorii np. białko.W każdym razie dobra firma cateringowa powinna ułożyć dietę indywidualnie do potrzeb osoby, która ją zamawia.

Warto wiedzieć, że dieta pudełkowa nie musi być monotonna. Czyli nie musisz dostawać każdego dnia tych samych posiłków. Odchudzać można się ze smakiem i jedząc różne posiłki. Dobrze jest jeśli dieta pudełkowa zawiera sezonowe owoce i warzywa. Na przykład truskawki. Skoro zamawiasz dietę pudełkową. To oznacza, że raczej nie będziesz robić zakupów spożywczych. Więc dobrze jest jeśli dieta pudełkowa zawiera sezonowe owoce.

Dobre firmy cateringowe oprócz posiłku w pudełku. Dostarczają również informacje na temat tego co znajduję się w pudełko. Jak to wygląda w praktyce ? Kurier przywozi jedzenie w pudełkach. A do pudełka dołączona jest informacja na temat zawartości kalorii, białka, węglowodanów itp.

Co warto wiedzieć dieta pudełkowa ?

•   Pamiętaj, że dieta pudełkowa to cały zestaw posiłków. A nie tylko pojedyńczę produkty. Na przykład na śniadanie jabłko. Na obiad marchewka itp. Posiłki powinny być smaczne i SYTE ! Odchudzanie nie polega na chodzeniu głodnym całymi dniami. Tylko na odpowiednim odżywianiu. Dlatego dieta pudełkowa powinna być syta. Dobrze ułożona dieta pudełkowa powinna zawierać od 3 do 5 posiłków dziennie. Wszystko musi być spakowane w jedno pudełko. Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie, że rano przyjeżdża kurier z jedzeniem. I zostawia nam 5 pudełek z jedzeniem.

Jeśli planujesz zamówić dietę pudełkową zamów również napoje. To bardzo ciekawa opcja. Bo większość firm cateringowych ma podpisaną umowę z dostawcami różnych usług. Więc do diety pudełkowej można na przykład zamówić pyszne i zdrowe 1 dniowe soki. To znaczy powszechnie się mówi jedno dniowe. Jednak z reguły mają one dłuższy termin ważności. Około tygodnia. Takie soczki można dostać w większych sklepach w specjalnych lodówkach. Jeśli robisz często zakupy to takie soczki możesz sobie samemu zamówić. Natomiast jeśli masz możliwość zamów oprócz diety pudełkowej takie soczki. Takie soki są zdrowe. Mają mniej konserwantów. Przynajmniej w teorii powinny mieć mniej. Ale to zależy od producenta żywności.Podsumowując jeśli jesteś zapracowaną osobą. I stać cię to dieta pudełkowa jest dla ciebie.