Sól himalajska na odchudzanie

Sól himalajska na odchudzanieSól himalajska na odchudzanie czy warto jest stosować sól aż z Himalajów ? Ludzie pytają mnie sól himalajska jest lepsza od soli zwykłej tradycyjnej. Trudno jest tak naprawdę na to pytanie odpowiedzieć. Gdybym pojechał do Pakistanu kupił sól himalajską. Przywiózł ją do Polski. Przebadał w laboratorium. I porównał z naszą solą. To wtedy mogę powiedzieć która sól jest lepsza. A tak nie wiem. Kupując sól himalajską na odchudzanie kupujesz tak naprawdę kota w worku. Bo nie wiesz co jest w środku.

Jedno jest pewne w środku jest coś słonego. Wiele osób stosuje sól himalajską na odchudzanie i uważają, że działa. Jestem bardziej sceptyczny w takiej ocenie. Według mnie w tym przypadku działa efekt placebo. Ciekawę, że kiedyś były prowadzone takie badania. Które pokazały jak działa. Były dwie grupy osób. Wszyscy badani cierplieli na migreny. I jednej grupie podawano tabletkę na ból głowy. A drugiej grupie podawano zwykłe cukierki. Bez żadnych wartości. I po jakimś czasie zmierzono efekty. W obu grupach po podaniu tabletki i zwykłego cukierka ból głowy równie szybko ustąpił. Bo tak właśnie działa efekt placebo.

Sól himalajska na odchudzanie

Sól himalajska kosztuje około 5 złotych za kilogram. Ale ta cena może się zmienić.
Sól himalajska jest zdrowsza od tradycyjnej soli. Sól himalajska na odchudzanie zawiera około 84 pierwiastków tak przynajmniej jest zachwalana. W dzisiejszym wpisie poruszę tematy który otrzymałem w jednym z maili. Czy sól himalajska na odchudzanie to dobry pomysł ?
Otoź odpowiadam od razu. Sól himalajska na odchudzanie NIE pomaga. Nic nie daje. I szkoda jest waszych cięzko zarobionych pieniędzy wydawać na sól himalajską na odchudzanie.
Sól himalajska na odchudzanie z pewnością jest inna niż zwykła sól. Różni się kolorem, wyglądem. No i przede wszystkim ceną.

Sól himalajska na odchudzanie szkodzi czy pomaga ?

W czasie odchudzania trzeba ograniczyć spożycie soli do minimum. Podobnie jest z cukrem białym. Nie trzeba solić potraw. Nie trzeba dodawać soli do posiłków. Soli w żywności jest wystarczająco dużo. Wystarczy kupić pierwszą lepszą wędlinę w sklepie. I otworzyć ją i zostawić na talerzu w kuchni. I przyjść po 30 minut. I widać jak z mięsa wypływa woda. Właśnie pod wpływem soli i substancji konserwujących woda wypływa.
U nas pokutuje mit, że jak coś jest z zagranicy to jest lepsze. Jeśli sól ma w nazwie sól himalajska to znaczy, że jest lepsza. A wcale tak nie jest.
Sól himalajska na odchudzanie nie wiadomo jakie ma działanie. Bo nie ma na to badań naukowych. A uwierz mi naukowcy choćby amerykańscy chętnie by przebadali sól himalajska na odchudzanie czy jest skuteczna.

Sól himalajska na odchudzanie – jakość.

Przede wszystkim ta sól himalajska która jest dostępna w sklepach internetowych w Polsce. Nie jest to sól bezpośrednio z Pakistanu. Sól która by pochodziła z Pakistanu miałaby etykiety w tamtym języku. I obok tego naklejkę z polskimi informacjami. Albo jak czytam że w składzie soli himalajskiej są orzechy. Czyli co orzechy rosną pod ziemią. Przecież to jest śmieszne.
WHO czyli światowa organizacja do spraw zdrowia zaleca aby dzienna dawka soli nie była większa niż 5 gram. a 5 gram to jedna mała łyżeczka. Naprawdę zapewniam każdego, że tyle soli każdy z nas zjada każdego dnia w różnych produktach. Nawet w jogurtach czy ciastkach jest sól.

Sól jest nawet w ciastkach.

Sól himalajska na odchudzanie nie jest skuteczna. Wątpliwe są również jej walory zdrowotne.
Jest jednak jedna wspólna cecha która łączy sól himalajską z solą kuchenną. Sól himalajska podobnie jak sól kuchenna w większości zawiera sód. Niektórzy argumentują, że w soli himalajskiej można znaleźć polon. Uran, rad czy pluton. No dobrze ale skoro sól himalajska zawiera 84 pierwiastki z tablicy Mendelejewa. To wiadomo jest, że wśród tych pierwiastków. Są również pierwiastki szkodliwe dla człowieka. Pytanie pozostaje jakie jest steżenie tych szkodliwych pierwiastków ? Ile sól himalajska zawiera szkodliwych pierwiastków ? To tak jakby powiedzieć, że w dużych miastach jest ruch samochodowy. Jest przemysł. I jest zanieczyszczone powietrze. Więc wszyscy uważajmy na zanieczyszczenia, bo się potrujemy. Chodźmy w kombinezonach i maskach cheicznych. Bez sens kompletny. Spaliny były, są i będą. Wiele produktów spożywczych zawiera substancji trujących. Tylko że w małych ilościach. I nie zatruwają w ten sposób organizmu.
Na pewno wiele osób zastanawia się czemu sól himalajska zawdzięcza swój różowy kolor. Z pewnością wygląda to bardziej efektownie. Niż zwykła biała sól. Ten kolor wynika z obecności tlenku żelaza.

Sól himalajska na odchudzanie

Wiele osób uważa, że sól himalajska jest najzdrowszą solą na świecie. Że jest to najlepsza sól na świecie. Obalam ten mit dwoma argumentami/ Po pierwsze jeśli sól himalajska byłaby najzdrowsza na święcie, najlepsza, na, naj i naj…To jej cena byłaby kosmicznie wysoka. Większość ludzi na świecie stosuję sól. Więc każdy chciałby stosować najlepszą sól na świecie. Złoża takiej soli szybko by się wyczerpały. A im zapotrzebowanie byłoby większe, złoża mniejsza. Tym cena byłaby większa. No cóź są to podstawowe prawa gospodarki.

Po drugie Sól himalajska na odchudzanie.

Podobno sól himalajska na odchudzanie wydobywana jest 500 metrów pod ziemią w Pakistanie.
Każda sól spożywana w nadmiarze jest szkodliwa dla człowieka. Również sól himalajska na odchudzanie spożywana w sporych ilościach jest szkodliwa. Problem w soli jest taki. Że wiele osób myśli sobie. No dobrze przecież ja nie będę jadła soli łyżkami. Więc jak mi może sól himalajska na odchudzanie zaszkodzić. Problem tkwi w naszym sposobie odżywiania. A raczej tym co producenci dodają do żywności. A większości producenci do żywności dodają sól. I to z róźnych względów. Ze względu na walory smakowe. W celu przedłużenia terminu ważności. W celu konserwacji. Mnie osobiście najbardziej bawi sposób właścicieli pubów. Którzy chętnie wystawiają w pubach orzeszki solone. Jako darmową przegryzke na stolikach. Ktoś by pomyślał. Hm jakie to miłe ze strony pubu, że można orzeszki MOCNO solone sobie schrupać zanim piwko przyniosą do stolika. Jednak orzeszki solone nie znajdują się na stolikach w pubie przypadkowo. Orzeszki mają na celu pobudzenie apetytu. Sól w orzeszkach sprawi, że klient zamówi 2 a może 3 i 4 piwo. Przyznasz, że to dobry chwyt marketingowy ?
Warto podkreślić na co szkodzi nadmiar soli w diecie ?
Nadmiar soli w diecie

  1. powoduję nadciśnieniem
  2. zatrzymuje wodę w organizmie
  3. powoduję problemy zdrowotne związane z nerkami

No dobrze ktos powie ale sól dostarcza jod. Cenny składnik odżywczy. Który potrzebny jest organizmu. Skoro zrezygnuje ze soli. To jak mam dostarczyć jod do organizmu.
To proste. Jod nie jest tylko w soli spożywczej. Jod zawarty jest również w innych produktach spożywczych. Takich jak.

  • Ryby.
  • owoce morza czy jajka.

Ciekawostką jest fakt, że te 81 pierwiastków zawartych w soli himaljskiej nie są tak naprawdę potrzebne człowiekowi. Przynajmniej większość z nich. Bo człowiek wykorzystuje z nich raptem 28 pierwiastków. Reszta nie jest przyswajana przez organizm człowieka.
Sól kuchenna dostarcza organizmowi więcej jodu niż sól himalajska czy sól morska. Jód odgrywa istotną rolę w naszej diecie. Zły jest nadmiar jodu w diecie, ale również niedobory jodu.

Sól himalajska na odchudzanie

Nieodpowiednia ilość w diecie może prowadzić do niedoczynności tarczycy. Polska sól jest od 1996 roku dodatkowo wzbogacana w jod. Dodatkowe wzbogacanie soli jodem wynika z słabej klasy gleb.
Nie ciekawiło was nigdy dlaczego na soli podawana jest data ważności ? Przecież sól ma setki lat. Wydobywana jest z kopalni, które liczą setki lat. To jakim cudem jak kupujesz sól ma ona termin ważności ? To proste termin ważności który jest podany na opakowaniu soli. Odnosi się do trwałości substancji przeciwzbrylającej. Która dodawana jest do większości soli kuchennych. Poza tym tak jak wspominałem sól jest wzbogacana o jod. Którego data ważności też jest określona. Po tym czasie sól traci zawartość jodu wzbogaconego. Sól himalajska składa się zw 40 % z sodu.