Rośliny na odchudzanie

Rośliny na odchudzanieRośliny na odchudzanie świetnie wspomagają odchudzanie. Przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście nie ma się co oszukiwać. Same rośliny na odchudzanie za nas nie schudną. A jedynie wspomogą proces odchudzania. Jednak warto je stosować w czasie odchudzania. Rośliny na odchudzanie opisane we wpisie można dostać w różnych formach. W postaci ziół, tabletek. Do picia. Mój blog o odchudzaniu nie jest związany z żadną firmą odchudzającą. Dlatego opisuje rośliny na odchudzanie jak działają. A to w jakiej formie i gdzie kupisz zależy już tylko od ciebie.

Pierwszą rośliną na odchudzanie jest sinetrol. Choć nazwa może brzmieć egzotycznie. To jest to tak naprawdę wyciąg z pomarańcz, grejpfruta i innych cytrusów.

Zielona kawa

Zielona kawa to kawa dietetyczna. W przeciwieństwie do zwykłej kawy, zielona kawa nie jest palona. Zawiera kilka właściwości, które są szczególnie istotne w czasie odchudzania.

Zielona kawa – rośliny na odchudzanie właściwości:

 • jak na kawe przystało daje „energie”
 • zmniejsza cellulit
 • przyspiesza trawienie
 • stabilizuje poziom cholesterolu we krwi

Pieprz kajeński

Pieprz kajeński pochodzi od papryki cayenn. Papryka ta jest suszona. A następnie mielona. I w ten sposób powstaje pieprz kajeński. Pieprz ten ma super zalete. A mianowicie zawiera KAPSAICYNE. Trudne słowo, ale w skrócie mówiąc. Kapsaicyna:

 1. hamuje apetyt
 2. przyspiesza trawienie.
 3. Zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej.

Morszczyn – rośliny na odchudzanie. Roślina ta to potężne źródło bromu i jodu.

Rośliny na odchudzanie morszczyn właściwości:

 • oczyszcza organizm z toksyn
 • oczyszcza organizm z metali ciężkich
 • źródło jodu
 • lekko przeczyszcza organizm

Szczerze muszę powiedzieć tak. Bardzo sobie cenie morszczyn. Za to, że lekko przeczyszcza organizm z toksyn. W czasie odchudzania to bardzo ważne, żeby organizm był oczyszczony. Bo inaczej nie schudniesz. Jeśli organizm jest zanieczyszczony. To organizm w pierwszej kolejności będzie dążył do oczyszczenia organizmu. A dopiero później waga będzie spadać.

Pytanie co to znaczy zanieczyszczony organizm ?

A to różnie. Zanieczyszczenia związane z trybem życia czyli papierosy, alkohol, fast foody. I zanieczyszczenia zewnętrzne: spaliny, skażona woda itp.

Uwaga !

Na morszczyn muszą uważać osoby cierpiące na tarczyce. A to ze względu na zawartość jodu.

Zielona herbata

Poruszając temat roślin na odchudzanie. Trudno nie wspomnieć o wspaniałej zielonej herbacie. O której zresztą pisałem na blogu we wpisie: Zielona herbata na odchudzanie

zielona herbata świetnie oczyszcza organizm z toksyn. Jej właściwości znane są od czasów starożytności.

Zobacz też filmiki na temat odchudzania i nie tylko na youtube

https://www.youtube.com/watch?v=phuMsRAerTI

Jak działa zielona herbata ?

Załóżmy, że jesz posiłek mocno kaloryczny i tłusty. Dajmy na to śniadanie wielkanocne. Czyli jajka, majonez, biała kiełbasa itp. tradycyjnie. I teraz normalnie nadmiar tego tłuszczu i kalorii odłoży się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Natomiast zielona herbata zawiera POLIFENOL. Który zamiast odłożyć się w tłuszcz przekształci go w energie.

POSIŁEK → ZIELONA HERBATA ->ZAMIAST W TKANKĘ TŁUSZCZOWĄ TO W ENERGIĘ

Natomiast zdaje sobie sprawę, ŻE wielu osobom nie przypada do gustu smak, zapach, aromat zielonej herbaty. Dlatego moja rada jest taka. Żeby w czasie zakupów wybierać zielony herbaty aromatyzowane lub z drugim składnikiem. Na przykład zielona herbata z cytryną. To jest naprawdę świetna sprawa. Zupełnie inny aromat, a to wciąż jest zielona herbata.

Inulina – rośliny na odchudzanie.

Jest to jedna z odmian błonnika. O błonniku również pisałem na blogu we wpisie: Błonnik na odchudzanie.

Plusy inuliny:

 • posiada niski indeks glikemiczny.
 • przyspiesza trawienie.
 • powoduję, że szybciej czujesz się syty. Przez co mniej jesz i mniej dostarczasz kalorii do organizmu.

Garcinia cambogia – rośliny na odchudzanie.

Kolejna egzotycznie brzmiąca nazwa Jest to roślina która pochodzi z Azji. Natomiast co najważniejsze z rośliny tej pozyskuje się wyciąg. Którego nazwa brzmi HCA. HCA jest to kwas świetny na odchudzanie.

HCA właściwości:

 • hamuje łaknienie.
 • zmniejsza odkładanie tkanki tłuszczowej.
 • reguluje poziom cholesterolu we krwi.
 • przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

HCA jeśli chodzi o odchudzanie blokuje lipogenezę. Lipogeneza to reakcja chemiczna. Która zachodzi w organizmie. I polega na syntezie tłuszczu z węglowodanów i białek. Co prowadzi do odkładania się tkanki tłuszczowej.