Dieta niedobrych produktów

Dieta niedobrych produktów.Dieta niedobrych produktów to już naprawdę jedna z ostatnich desek ratunku. Na czym polega ? I czy jest skuteczna. O tym poniżej we wpisie.

Czym jest dieta niedobrych produktów ?

Otóź dieta niedobrych produktów polega na tym, że w czasie odchudzania masz w kuchni, lodówce jedzenie które ci nie smakuje. Ważne, żeby były to produkty w miarę dietetyczne. Każdy z nas ma swoje ulubione potrawy i produkty spożywcze. Dieta niedobrych produktów polega na tym, by mieć te produkty i posiłki które ci nie smakują. Dlatego też dieta niedobrych produktów nie ma konkretnego jadłospisu. Oczywiście dieta niedobrych produktów ma swoje wyjątki. Tak więc nie powinny jej stosować

  • osoby mający problemy zdrowotne. Np. osoby cierpiące na cukrzyce. Bo muszą pilnować aby poziom cukru we krwi był prawidłowy.
  • – dzieci i kobiety w ciąży. Matki karmiące.

W trakcie diety trzeba pamiętać, żeby nie rekonmpesować sobie nie dobrego jedzenia w domu. I nadrabiać jedząc poza domem. I nie spożywać produktów mocno kalorycznych. Dla przykładu podaje grupę produktów niedobrych:

  1. szpinak, kefir, marchew, kiełki. O tym, że kiełki pomagają w odchudzaniu pisałem we wpisie: Kiełki na odchudzanie

Odkąd prowadzę blog o odchudzaniu wiele osób pytało mnie: Jak mam się odchudzać skoro w kuchni, lodówce mam wiele jedzenia. I trudno przejść koło kuchni obojętnie. Nie ugryż kawałka kiełbaski. Czy nie skubnąć tortu który został z urodzin.

Dieta niedobrych produktów skutecznie zniechęca do jedzenia. Trzeba pamiętać, że dieta niedobrych produktów jest tymczasowa. I później stopniowo należy wrócić do zbilansowanego odżywiania. Oczywiście jeśli efekt odchudzania chesz utrzymać warto jest wprowadzić sport do swojego życia.

Trzeba pamiętać, żeby spośród produktów niedobrych znalazły się produkty które nie lubisz lub nie przepadasz. Ale są zdrowe. Np. z warzyw nie lubisz szpinaku i marchewki. Wtedy jeśli napadnie cię nagły głód w nocy. Sięgniesz po produkt zdrowy i zjesz go w mniejszych ilościach. Dostarczysz mniej kalorii, a tym samym schudniesz. Dieta niedobrych produktów jest świetna zwłaszcza dla łakomczuchów. Ogranicza apetyt.

Dieta niedobrych produktów może nie przyjść łatwo. Dlatego proponuje by stosować ją stopniowo. Np. jesteś na zakupach. I kupujesz trzy grupy słodyczy które lubisz. I spośród tych trzech słodyczy kup jeden słodki smakołyk. Którego nie lubisz, lub ci nie smakuje. Załóżmy, że jest to gorzka czekolada tak dla przykładu. Choć gorzka czekolada jest bardzo zdrowa i smaczna. I teraz masz 3 słodkie smakołyki. Zjadasz dwa. Pozostaje ci tylko gorzka czekolada. Nawet gdy zjesz ją. To zjesz jej mniej niż innej twojej ulubionej czekolady. Dieta niedobrych produktów nie wymaga nakładu finansowego. Nie musisz też układać skomplikowanych posiłków.

Ważna jest także ilość dostarczanego jedzenia do organizmu. Dlatego też dieta niedobrych produktów polega na jedzeniu. W małych ilościach. Ilościach wielkości garści. Na blogu znajdziesz mój wpis, kiedy pisałem o Dieta garstkowa

Każdy posiłek powinnien mieć wielkość twojej garści. Czyli możesz zjeść tyle ile pomieścisz w garści.