Pumpernikiel na odchudzanie

Pumpernikiel.

Razowe pieczywo.

Pumpernikiel na odchudzanie to świetne pieczywo. Mh ten karmelowy smak. Można go jeść samemu. Lub z dodatkiem masła. Nie wiem czy się zgodzisz ze mną. Ale to jeden z nie wielu chlebów. Który można jeść bez żadnych dodatków. A ewentualne dodatki podkreślają jego świetny smak.

Kto z nas nie pamięta tego chleba. Charakterystyczny smak i wygląd. Kiedyś i dzisiaj też chleb ten jest popularny. Bo ma jedną prostą. Ale bardzo ważną zalete. A mianowicie można go trzymać przez dłuższy czas. Dodatkowo świetnie sprawdza się do kanapek. Zwłaszcza jeśli wybieramy się w dalszą podróż.

Szczególnie w Niemczech pumpernikiel jest popularny. Zwłaszcza z piwem. Jedna chleb z piwem nie jest dietetyczny. I w czasie odchudzanie. Lepiej jeść chleb z lekkim dodatkami. Jak warzywa. Np. pumpernikiel na odchudzanie z pomidorem, szczypiorkiem. Czy ogórkiem lub rzodkiewką.

Pumpernikiel na odchudzanie jest tak popularny. Że powstają nawet etiudy aktorskie na jego cześć. Jedną z takich etiud przygotowała Ania Cieślak.

[jwplayer mediaid=”17582″]

Jaki pumpernikiel na odchudzanie ?

Przede wszystkim bez masła. Lub z jego małą ilością. Zdaje sobie sprawę, że wybornie smakuje właśnie pumpernikiel z grubą ilością masła. Jednak w czasie odchudzania. Najlepiej jest ograniczyć masło. Lub smarować pumpernikiel na odchudzanie masłem roślinnym. Pumpernikiel to absolutny hit jeśli chodzi o brać studencką. Szczególnie wśród studentów jest popularny. I nie ma co się dziwić. Bo można go trzymać nawet przez pół roku.

Pumpernikiel na odchudzanie.

Chlebek.

Trzeba pamiętać że pumpernikiel na odchudzanie ma troszkę tych kalorii.

•  100 gram tego chleba zawiera około 230 kalorii. Jednak po mimo tego, że może wydawać się dużo kalorii. To jest bardzo sycący. I dostarcza organizmowi wielu cennych witamin. I właściwości odżywczych.

I – Poza tym dostarcza organizmowi węglowodanów złożonych. Czyli dłużej jesteśmy po nim najedzeni. Niż np. po kromce białego chleba.

II – Oprócz tego pumpernikiel na odchudzanie posiada niski indeks glikemiczny.

Pumpernikiel dobrze wpływa na funkcjonowanie pamięci. Poza tym chleb ten pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu. Dlatego warto go włączyć do codziennej diety.

Warto jest zwrócić uwagę co jest napisane na etykiecie chleba. Czasami zdarza się, że pumpernikiel na odchudzanie jest z mąki pszennej. Prawdziwy pumpernikiel na odchudzanie jest z mąki żytniej.