Kefir na odchudzanie

Kefir na odchudzanie.

Szklanka kefiru.

Kefir na odchudzanie czyli mleczna przyjemność. Bo tak brzmi tureckie tłumaczeni słowa kefir. Jest to jeden z najstarszych mlecznych napojów fermentowanych. Zanim jogurty stały się popularne. Wytwarzano kefiry.

Po raz pierwszy kefir powstał na Kaukazie. Podobno kefir miał chronić owczarzy przed najeżdzcami. Kefir na odchudzanie to z pewnością jeden z tańszych sposobów na schudnięcie. Nie wiele kosztuje. Szybko zapełnia żołądek. Ma wiele zalet. Można go dodawać do wielu potraw. Zwłaszcza warzyw i owoców.

Dlaczego kefir na odchudzanie ?

Kefir na odchudzanie jest dobry, bo świetnie przeczyszcza organizm. Wielu lekarzy zaleca spożywanie kefiru na zaparcia. Jako naturalny środek na zaparcia.

Dostarcza organizmowi wiele wapnia. Dodatkowo kefir na odchudzanie warto jeść, bo oczyszcza organizm.

Poza tym kefir na odchudzanie ma również właściwości kosmetyczne. Częste spożycie. Sprawia, że poprawia się wygląd skóry i włosów.

Oprócz tego kefir na odchudzanie ma orzeźwiający smak. Jednak nasz kraj może się poszczycić produkcją kefiru. Polska jest jednym z dwóch największych producentów tego napoju.

Większość kefirów produkowanych jest na bazie mleka krowiego. Ale są również inne odmiany kefiru. Na przykład z mleka kóz, owiec. Uwaga ! A nawet z mleka wielbłądziego. Czy kokosowego. Przy okazji zobacz wpis: Olej kokosowy na odchudzanie . Swoją drogę to ciekawe jak smakuje kefir z wielbłąda.

• Kefiry mają krótki okres ważności. Z reguły kilku dniowy.

Ciekawostką jest fakt, że kefir może stać się napojem alkoholowy. To wszystko dzięki fermentacji bakterii. Które po jakimś czasie powodują. Że zawartość alkoholu z każdym dniem dojrzewania wzrasta o 0,2 % alkoholu. Także jeśli zjesz przeterminowany kefir. To nie prowadź samochodu 🙂

Napój ten ma najwięcej właściwości odżywczych spośród produktów mlecznych. Co ważne dla wielu osób kefir nie zawiera laktozy(cukru).

Oprócz tego że kefir na odchudzanie jest dobry. To również wzmacnia układ odpornościowy.

Kefir zawiera wiele probiotyków. Które regulują i poprawiają trawienie.

Warto jest pić kefir na odchudzanie bo dostarcza wiele witamin. I składników odżywczych. A w czasie odchudzania jest to szczególnie ważne. Kefir na odchudzanie można jeść zamiast jogurtu naturalnego.

Właściwości antynowotworowe kefiru.

Co ważne podkreślenia KEFIR ma właściwości antynowotworowe.  Rozkłada związki rakotwórcze które dostarczamy. Do organizmu wraz z inna żywnością. Która jest skażona. I zawiera właściwości rakotwórcze

Jaka jest róźnica między kefirem a jogurtem ?

Oba produkty mają te same składniki. Różnica polega na tym. Że kefir zawiera inne żywe kultury bakterii. Oraz inne probiotyki. Poza tym kefir dłużej utrzymuje się w jelitach. Niż zwykły jogurt. Co jest dobre dla organizmu. I poprawia trawienie innych pokarmów.

Inne plusy zdrowotne kefiru to.

– Wzmacnia kości. Zapobiega artretyzmowi.  Zapobiega zaparciom. Oczyszcza organizm z toksyn.

Picie kefiru obniża ciśnienie. Oprócz tego kefir obniża poziom złego cholesterolu we krwi.

Regularne jedzenie kefiru zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu leita grubego czy piersi. Jak widać warto jeść kefir na odchudzanie.