Pomelo na odchudzanie

Pomelo na odchudzanie

Owoc pomelo.

Pomelo na odchudzanie to z pewnością jeden z największych cytrusów. Pochodzi z Azji południowo-wschodniej.Jego owoce potrafią mieć nawet 25 centymetrów.a wagę osiągają do 2 kilogramów. Najlepiej jest wybierać ten owoc który jest najcięższy. Bo jest on z reguły najświeższy. Owoc ten używany jest nie tylko w kuchni. Ale używa się go również  w medycynie. Ze skórek pomelo na odchudzanie wytwarza się dżem. Istnieje również sok z tego owocu. Jeśli chodzi o smak to przypomina on grejpfrut. Ale jest mniej gorzki. Podczas kupna pomelo na odchudzanie zwróć uwagę na grubość skórki. Która czasami potrafi mieć nawet 5 centymetrów.

Owoc ten posiada właściwości antynowotworowe. Ponieważ bogaty jest w substancje flawoidalne. UWAGA ! najwięcej tych właściwości znajduję się w otoczce pod skórką owocu. Oraz w białych błonach między owocem.  Wiele osób kupuje pomelo na odchudzanie i nie tylko. Jednak usuwa ta białe błony. A to właśnie one mają najwięcej tych pro zdrowotnych właściwości. Tylko musisz pamiętać. Że białe błony są kwaśniejsze niż owoc. Więc albo zjesz owoc z błonami. Albo zjesz osobno owoc. A osobno białą skórkę.

Ciekawostką jest fakt, że pomelo na odchudzanie w smaku jest lekko kwaśne. Natomiast po zjedzeniu ma charakter zasadowy. Co oznacza, że mogą go jeść osoby które często cierpią na zgagę. Dodatkowo owoc ten zawiera spore ilości pektyny. Jest to składnik który zapobiega powstawaniu miażdżycy. I ma też dobry wpływ na żołądek i odchudzanie. Innym owocem bogatym w ten składnik o którym pisałem na blogie. Są Jabłka na odchudzanie

Dlaczego pomelo na odchudzanie ?

Ponieważ owoc ten obniża poziom cukru we krwi po zjedzeniu posiłku. Dodatkowo pomelo na odchudzanie ogranicza wchłanianie skrobii z posiłków.

Oprócz tego owoc ten posiada właściwości kosmetyczne. To znaczy, że skóra po nim jest bardziej gładka. Musze przyznać, że tego bym się nie spodziewał. Ale aromat z pomelo wykorzystywany jest w aromaterapi. Producenic komsetyków ch…ętnie dodaj aromat z pomelo do różnych kosmetyków, zapachów. Z tego względu, że ma właściwości antydepresyjne i pobudzające. Jego aromat używa się w produkcji mydła.

Jak jeść pomelo na odchudzanie ?

Owoc ten można pić w formie soku. Na surowo. Skórę od pomelo można kandyzować i dodawać do ciast i słodkich wypieków.

•  Owoc ten bogaty jest w witaminę C. Ma jej więcej niż w pomarańczy. A nawet więcej niż posiada cytryna ! .Dlatego pomelo można spokojnie jeść na przeziębienie. Bo wzmacnia układ odpornościowy. W 80 % składa się z wody. W 100 gramach tego owocu znajduję się tylko 40 kalorii.

Miąższ pomelo na odchudzanie może mieć trzy kolory.

  1. Czerwony.
  2. Zielony.
  3. Biały posiada najwięcej wartości odżywczych.

Średnio owoc pomelo waży około pół kilograma. Wystarczy zjeść tylko część tego owocu, aby dostarczyć dzienną porcje witaminy C.

Kolejny ważnym składnikiem który zawiera pomelo jest potas. Jest to składnik szczególnie ważny w czasie odchudzania. Podczas spadku wagi razem z tkanką tłuszczową tracimy wiele cennych pierwiastków. Natomiast odpowiednia ilość potasu w diecie reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową. Jeżeli brzmi to obco. To łatwo można to porównać do napojów izotonicznych które piją sportowcy. Po wysiłku fizycznym w celu zregenrowania organizmu i odbudowy komórek. Oprócz tego potas chroni nasze serce i układ krążenia.

Owoc ten jest szczególnie polecany osobą które cierpią na cukrzyce. Dlatego, że zawiera niski indeks glikemiczny. Który wynosi około 30.

Mało kto wie, ale pomelo powinny jeść kobiety w ciąży. Zwłaszcza na początku macierzyństwa. Dlaczego ?

Z jednej bardzo prostej przyczyny. Otóż potas i witamina C w ogromnych ilościach zawarta w tym  owocu. Dobrze wpływa na układ krwionośny. Wzmacnia go. Co jest szczególnie ważne na początku ciąży. Kiedy to kobiety mają skoki ciśnieninia spowodowane stanem błogosławionym. Na początku ciąży żyły i tętnice kobiety tracą swoją elastyczność. Jest to normalna sytuacja. W końcu w brzuszku mamy rozwija się mały człowiek J

Przeciwwskazania.

Na pomelo powiny uważać osoby uczulone na cytrusy. Natomiast kobiety w ciąży powiny przede wszystkim dokładnie umyć owoc. Skoro owoc trafia do Polski z Afryki to musi być pryskany. No nie da rady inaczej. Dlatego przed zjedzeniem pomelo dobrze jest go umyć. Wyczyścić szczoteczką. A następnie obrać ze skórki.

Jak długo pomelo na odchudzanie zachowuje świeżość ?

Wszystko oczywiście zalezy od tego jakie dostaniemy w sklepie. Jednak z reguły jeszcze nie obrane pomelo można trzymać w lodówce od 2-4 miesięcy. Natomiast jeśli chcesz szybko obrać owoc. To wystarczy, ze natniesz skórkę wzdłuż o wszerz.