Siemię lniane na odchudzanie

Siemię lniane na odchudzanie.

Ziarna siemienia.

Siemię lniane na odchudzanie znane jest już od dawna. Jednak jest ono dodawane do posiłków. A nie może stanowić samej diety. Zawiera wiele cennych dla organizmów właściwości odżywczych. I witamin. Siemię używane jest nie tylko na odchudzanie. Ale również ma właściwości lecznicze. Zwłaszcza w przypadku schorzeń układu pokarmowego. Łagodzi objawy zgagi.

Osoby które cierpią na zbyt dużą nad kwasowość powinny włączyć siemię lniane do swojej diety. Siemię lniane na odchudzanie jest dobre ponieważ bogate jest w błonnik. Dodatkowo zawiera spore ilości kwasów omega 3. Czyli tych kwasów które znajdują się w rybach. Mają one wiele cennych dla organizmu właściwości. Usprawniają pracę mózgu.  Obniżają poziom złego cholesterolu. Odpowiednia ilość kwasów omega 3 w diecie poprawia samopoczucie.

SIEMIĘ LNIANIE NA ODCHUDZANIE zawiera spore ilości białka i błonnika.

Zobacz wpis: Dieta Omega . Zarówno błonnik jak i kwasy omega pomagają schudnąć. Nasiona siemienia polecane są osobą które mają problem z zaparciami.

Jak pić siemię lniane na odchudzanie ?

Zalej nasiona wodą. Postaw na jakiś czas. Nasiona zaczną nasiąkać. I powstanie wokół nich biały śluz. I to właśnie ten śluz najlepiej wpływa na pracę układu trawiennego.  Wiele osób zastanawia się czy taki wywar nie miło pachnie. Więc uspokajam, że taki wywar nie ma żadnego smaku. Najlepiej jest dodać siemię lniane na odchudzanie do jakiegoś produktu. Na przykład mlecznego np. jogurtu. Ale i tak nie ma to większego znaczenia do czego dodasz ten śluz. Bo tak jak pisałem wcześniej nie ma on praktycznie smaku. I to właśnie ten śluz chroni układ pokarmowy przed chorobami. I jest bogaty w błonnik i inne cenne składniki. Niezbędne w czasie odchudzania.

Zobacz również film jak wygląda siemię lniane na odchudzanie.

[jwplayer mediaid=”16483″]

Warto wiedzieć, że siemię lniane na odchudzanie ma bardzo SILNE właściwości antynowotworowe. To dzięki flawonoidą zawartym w siemieniu. Więcej pisałem o tym we wpisie: Dieta dr Budwig .Tak więc jak wzbogacisz swoją dietę o siemię to nie tylko schudniesz. Ale także uchronisz swój organizm przed wystąpieniem choroby nowotworowej.

Można również przyjmować siemię lniane na odchudzanie na sucho. To znaczy wystarczy je dodawać do posiłków. Tylko wtedy musisz pić spore ilości wody. Po co ? Po to by siemię lniane na odchudzanie mogła spęcznieć w żołądku. Bo inaczej to cie zaklei.Więcej o siemiu możesz przeczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/Siemi%C4%99_lniane .Wiele osób robi tak, że najpierw piją szklankę wody. Żeby trochę nawodnić układ pokarmowy. I żeby siemię lniane na odchudzanie nie przykleiło się do niego. A następnie posiłek plus siemię lniane na odchudzanie. i na końcu znowu szklanka wody mineralnej.

Co ciekawe wiele osób wykorzystuje ten śluz na włosy. Jako środek do pielęgnacji włosów. Wtedy wystarczy tylko odlać nasiona przez sitko. I pozostawić samą pienistą wodę. I użyć do włosów jako odżywka. Oczywiście na wcześniej umyte włosy. Taka odżywka z siemienia lnianego jest szczególnie polecana osobą które mają suche i matowe włosy.

Siemię dobrze wpływa na górne drogi oddechowe. Do swojej diety powinny je włączyć osoby, które swoją pracę opierają o głos. Jak nauczyciele czy śpiewacy operowi. Z tego względu, że siemię lniane na odchudzanie zwiększa wilgotność śluzówek. Dzięki temu osoby te są mniej narażone na anginę.

W czasie postu siemię lniane na odchudzanie można dodawać jako dodatek do ziemniaków.

Podobnie w przypadku mielonego lnu. Wystarczy dodawać go do posiłków. Można również przygotowywać chlebki  z mielonego lnu. W czasie odchudzania najlepiej jest wybrać odtłuszczony len. Taki ma mniej kalorii. I zawiera mniej tłuszczu niż nasiona zwykłego lnu.

Inne zalety – siemię lniane na odchudzanie.

  1. Chroni serce i układ krwionośny przed chorobami
  2. Ma właściwości antynowotworowe. Zawiera przeciwutleniacze.

Z siemienia wytwarzany jest olej lniany. Wystarczy każdego dnia dodać jedną łyżeczkę tego oleju do sałatek.

•  Natomiast musi to być olej tłoczony na zimno. Bo tylko taki olej zawiera najwięcej wspomnianych kwasów.

Poza tym warto jest wiedzieć, że olej nie można wystawiać na działanie światła. To szczególnie ważne w czasie kiedy będziesz robić zakupy. Olej powinien znajdować się w ciemnej butelce. W domu także powinnaś trzymać go w zaciemnionym miejscu. Dlaczego, aż tak ważne ? Po prostu olej lniany traci swoje właściwości kiedy jest wystawiony na działanie słońca. Cena takiego oleju jest wyższe niż zwykłego spożywczego. No i trzeba pamiętać, że ma krótki termin przydatności. Z reguły po otwarciu może wytrzymać około miesiąca. Zanim zjełczeje.

Wiele osób zwraca uwagę na to, że siemię lniane na odchudzanie jest tłuste. Jednak nie ma to większego związku z odchudzaniem. Dlatego, że tłuszcz w siemieniu znajduję się w środku ziarna. Po tym jak zjemy siemię lniane na odchudzanie żołądek nie strawi środka. Tylko otoczkę ziarna. Czyli tłuszcz nie dostanie się do organizmu. Siemię lniane można przechowywać nawet przez 12 miesięcy. I w przeciwieństwie do oleju jest odporne na promienie słoneczne i temperaturę. Tak więc jedzmy siemię lniane na odchudzanie/