Podjadanie

Podjadanie.

Lodówka.

Podjadanie w czasie odchudzania to jeden z nie wielu grzeszków przez który waga może nie spaść. Jednak szczęśliwy ten kto nie podjadał nigdy. Znasz taką osobę ? Bo ja nie. Niestety podjadanie nawet mimo wielkiej chęci może spotkać każdego. Dlatego jak sobie nie jeść między posiłkami ? Jak nie jeść pysznych ciasteczek i innych smakołyków. Skoro jeszcze nie pora na posiłek. Postaram się przedstawić kilka możliwości jak ograniczyć podjadanie.

Swego czasu o podjadaniu pisała w swojej książce Kasia Cichopek. Przy okazji przeczytaj wpis: Dieta Kasia Cichopek . w swojej książce aktorka radziła, aby zakładać dopasowane rzeczy. Czyli jeansy i inne ciuchy, które podkreślają sylwetkę. Ale po co ? według aktorki taki styl ubierania sprawia, że kobiety bardziej dbają o swoją sylwetkę. Natomiast zapominają o swoich kształtach, gdy noszą szerokie ubrania. W dodatku pożyczone od męża. Nie wątpliwie obcisły ubiór może mobilizować do odchudzania. Trudno o podjadanie kiedy jeansowe spodnie pasują idealnie.

Sposoby na podjadanie.

Kolejnym ciekawym sposobem na podjadanie. Jest słuchanie muzyki. Dobrze jest słuchać muzykę która pozytywnie nastraja. Zwłaszcza wieczorami kiedy wiele osób zajada smutek.

Dobrze jest też położyć się wcześnie spać. Co prawde kolacje należy jeść na 3 godziny przed snem. Jednak im później ją zjemy tym wolniej strawi ją nasz organizm. Dlatego aby uniknąć podjadania najlepiej kłaść się wcześniej spać.

Staraj się jeść w miarę regularnie. Wiem że w dzisiejszych czasach ciężko jest jeść o stałych posiłkach. Jednak najlepszy sposób na podjadanie jest jeść regularnie. Wtedy unikniesz tak zwanego wilczego apetytu. Najlepiej jeśli odstępy między posiłkami wynoszą od 3 do 4 godzin.

Dobrze jest także pić odpowiednie ilości wody w ciągu dnia. W ten sposób podjesz mniej. ALE UWAGA ! Wodę pij w małych ilościach i kilka razy dziennie. Zbyt dużo wody na raz rozszerza tylko żołądek. W czasie odchudzania pij wodę mineralną niegazowaną.

•   Zdrowo podjadaj.

Trudno jest wcale nie podjadać. Co w przypadku kiedy napadanie nas wilczy głód, a do posiłki pozostało jeszcze 15-20 minut. Wtedy najlepiej jest przygotować sobie zdrowe przekąski na podjadanie. Mogą to być świeże, obrane marchewki, lekkie warzywa. Czy też surówki.

Zaplanuj swój dzień. Dobrym sposobem na uniknięcie podjadania jest wypełnienie swojego dnia różnymi sprawami. Jeśli będziesz mieć cały dzień zajęty. Nie będziesz myśleć o podjadaniu. I innym jedzeniu.

Niektóre osoby żeby nie podjadać myją zęby. Metoda jest bardzo skuteczna. Bo kto z nas nie lubi uczucia świeżości i mięty w ustach. Praktycznie każdy z nas lubi to uczucie. Dlatego jak umyjesz zęby to nie będziesz mieć ochoty na podjadanie.

Jedz w kuchni a nie przed telewizorem. Kolacje i inne posiłki najlepiej jest jeść w kuchni. Gorzej jak masz telewizor w kuchni J Jedzenie posiłku przed telewizorem sprawia, że zjesz więcej. Przeprowadzona nawet badania naukowe na podstawie których stwierdzono, że osoby które jadły w czasie oglądania TV. Jadły więcej niż pozostałe osoby. Jedzenie przed tv lub komputerem kiedy film leci w tle. Sprawia, że nie myślimy nad tym ile i co jemy.

Jeśli nie chcesz podjadać. To staraj się jeść posiłki w towarzystwie innych osób. Jedz z umiarem. Pamiętaj, że posiłek dociera do żołądka po około 15-20 minutach. Więc nawet jak jesteś mocno głodna. To daj czas zanim posiłek spokojnie dotrze do żołądka. Wtedy nie zjesz na zapas. I zjesz za dużo. Jak jesz to jedz w spokoju i na siedząco. Jedzenie na stojąco sprawi, że twój żołądek gorzej strawi posiłek.

Staraj się komponować smaczne i różne posiłki. Nie jedz ciągle tego samego. Nawet z prostych składników można przygotować wiele ciekawych posiłków. Wiele ciekawych przepisów na odchudzanie możesz znaleźć na moim blogu.

Sprzątanie na podjadanie.

Co prawda dla wielu z nas sprzątanie to raczej obowiązek niż przyjemność. Jednak znam takie osoby, których sprzątanie odstresowuje. Jednak sprzątanie jest też dobre na odchudzanie. zamiast podjadać między posiłkami. Możesz posprzątać. Zajmiesz ręce. Spalisz kalorie. I nie będziesz mieć ochotę na jedzenie.

Ciekawą sprawą jest fakt, że kubki smakowe najlepiej działają na początku posiłku. Dlatego żeby nie podjadać po posiłku. Najlepiej w pierwszej kolejności jest jeść to co nam najbardziej smakuje na talerzu. Dlaczego ? Później smak będzie „chodził” za nami. I będziemy podjadać.

Nie zapomnij a sporcie. Na podjadanie dobry jest sport. Aktywność sportowa sprawia, że apetyt słabnie. Dlatego warto jest ćwiczyć systematycznie np. trzy razy w tygodniu.

Zmień swoje nawyki żywieniowe.

Jeśli wcześniej jadłaś nie zdrowo. To zmień swoje nawyki żywieniowe. Dlaczego warto jest je zmienić ? wyobraź sobie, że wracasz zmęczona i potwornie głodna do domu. Patrzysz nic nie ma gotowego do jedzenia. Sięgasz więc po słodycze. Które zaspokajają twój głód jednak na krótko. Bo za 30 minut czy godzinę i tak będziesz głodna. Dlatego warto jeść zdrowo i smacznie. Wzbogać swoją dietę w warzywa i owoce. Na obiad jedz rybę na parze. Staraj się jeść chude odmiany ryb. Które bogate są w kwasy tłuszczowe omega. Przeczytaj wpis: Dieta Omega .Zamiast białego pieczywa jedz pieczywo pełnoziarniste.

To tylko kilka sposobów na podjadanie. Znasz więcej pisz na FB.