Kiwano na odchudzanie

Kiwano na odchudzanie

Owoc kiwano.

Kiwano na odchudzanie czyli inaczej ogórkiem kolczastym. I faktycznie w środku przypomina ogórek. Ciekawa nazwa prawda ? .Skąd wzięła się nazwa kiwano ? Jest to połączenie dwóch słów. Kiwi i banan. Tak ten owoc po raz pierwszy nazwano w Nowej Zelandii.

Ten owoc to tak naprawdę mieszanka wszystkiego. W zapachu przypomina banana. Smakuje jak kiwi. A pochodzi od melona. Pochodzi wprost z tropikalnej Afryki.

Kiwano wypuszcza owoce o długości około 10-15 cm. Jeden owoc potrafi ważyć nawet do 300 gramów. Podobno miąższ który znajduję się w środku zawiera około 500 nasion.

Ciekawostką jest fakt, że kiwano na odchudzanie można samemu zasiać  na działce. Nie każdemu owoc puści. Bo wymaga ciepłego i słonecznego klimatu. Więc jak będzie ciepłe suche i długie lato. To jest szansa. Ale pamiętaj, że da się ją wyhodować tylko pod folią lub w szklarni. Kiwano na odchudzanie do rozwoju potrzebuje temperatury powyżej 15 stopni. Nie niższej. UWAGA !  Z jednej rośliny można zebrać nawet kilkanaście owoców. Mało tego bardzo szybko rośnie. Dasz wiarę, że w ciągu tylko jednego dnia potrafi urosnąć aż 20 centymtrów. To naprawde sporo. Najlepszy czas dla rozwoju rośliny to przełom lipca i sierpnia.

Ten egzotyczny owoc można dostać już za kilka złotcy. Z reguły sprzedawany jest na sztuki.

Pytanie które się nasuwa. To jak to jest możliwe, że kiwano na odchudzanie z Afryki wciąż jest świeże w Polsce. To proste owoc bardzo długo zachowują swoją świeżość. Nawet przez…6 miesięcy szok ! W tym czasie jedyne co się zmienia w owocu. To jego barwa. Podobnie jak banany. Zmienia kolor z ciemnozielonego na piękny żółty kolor. Przy okazji przeczytaj wpis: Dieta bananowa .

Dlaczego kiwano na odchudzanie ?

Środek owocu i nasiona można spokojnie jeść.  Owoc ten w czasie odchudzania można jeść na wiele sposobów. Można go dodawać do deserów, jeść jak zwykły owoc. Albo dodawać do ryb.

Co warto podkreślić 100 gram kiwano na odchudzanie zawiera TYLKO 25 kcal. Bardzo malutko. Natomiast owoc nie jest sprzedawany jak porzeczki na gramy. Więc średnio jeden owoc ma 300 gram. Czyli jeden owoc kiwano na odchudzanie zawiera 75 kalorii.

Sałatka z kiwano na odchudzanie.

Składniki.

•  Pół pomelo. 3 kiwi. Jeden banana.  5 manadarynek. Jedna gruszka. Pół cytryny. Garść winogron. Jedno kiwano.

Sposób przygotowania.

Najpierw opłucz kiwi i gruszkę. Następnie obież je ze skórki. Pokrój je w kawałki. Teraz czas na manadarynki. Sparz je. Obierz. Póżniej podziel je na małe części. A następnie każdą z nich pokrój na pół. Winogrona również przekórj na pół. Obierz banana. Pokórj go w plasterki. Następnie pomelo pokrój na małe kawałki. Teraz wystarczy wszystko wymieszać ze sobą. Wszystko skrop sokiem z cytryny. Przyszedł czas na kiwano. Przekrój je wzdłuż. Wyciągnij z środka nasiona.

Najlepsze kiwano na odchudzanie i do sałatek to te zielone. Czyli odwrotnie niż w przypadku bananów.

Przepis na kiwano na odchudzanie z kozim serem.

Czas wykonania wynosi około 5 minut. Czyli naprawdę bardzo szybko. Idealny szybki przepis którym zaimponujesz swojej rodzinie i znajomym.

Będziesz potrzebować.

12 łyżeczek sera koziego. Jeden owoc kiwano. Krakersy lub pieczywo chrupkie. Też pysznie smakuje.

Najpierw umyj kiwano na odchudzanie. Później przekrój je na wpół. Ser umieść w miseczce.  I teraz wystarczy na krakersa położyć ser i kiwano na odchudzanie.