Odchudzanie a ciąża

 

odchudzanie a ciąża

ciąża

Odchudzanie a ciąża to pytanie z pewnością, które nurtuje wiele kobiet w stanie błogosławionym. Macierzyństwo to dla wielu kobiet wspaniały czas w życiu. Większość kobiet stara się zdrowo odżywiać i nie zwraca uwagi na swoja wagę.Odchudzanie a ciąża czyli czy odchudzanie w czasie ciąży jest bezpieczne.

Z drugiej strony są kobiety, które podczas ciąży stosują dietę, tak by po porodzie mogły szybko wrócić do życia zawodowego. Takie panie zwracają bacznie uwagę na to co jedzą i ile ważą. Poza tym w czasie ciąży przez pierwsze miesiące zdaniem wielu lekarzy można uprawiać lekki sport np. gimnastykę.

Ważne żeby zachować zdrowy umiar i rozsądek. Oczywiście nie każda kobieta w stanie błogosławionym może pozwolić sobie nawet na ograniczoną aktywność fizyczną. Istnieją takie ciąży które od samego początku są zagrożone i kobieta musi oszczędzać siebie i swoje maleństwo w brzuszku.

W takim razie czy odchudzanie w ciąży jest zdrowe dla dziecka jak i matki ?

Odpowiedź brzmi: Nie !

Oczywiście jeżeli matka przed ciążą miała złe nawyki żywieniowe tzn.  uwielbiała fast-foody, słodkie pyszności i inne nie zdrowe przekąski (w nadmiarze)  i stwierdziła, że przechodzi na dietę tzn. odrzuca złe nawyki i będzie stosować zdrową, zrównoważoną dietę to tak, jak najbardziej. Zobacz także wpis:  7 powodow odchudzania

Odchudzanie a ciąża.

Podczas ciąży kobiety nie powinny odchudzać się oraz nadmiernie forsować się ćwiczeniami fizycznymi. Większość pań w pierwszych miesiącach po urodzeniu dziecka gubi nagromadzone wcześniej kilogramy.

Zdarzają się takie panie, które mają kłopot z zrzuceniem kilogramów nabytych podczas macierzyństwa. W takiej sytuacji polecam udać się do swojego lekarza rodzinnego i przedstawić swoją sytuację. Ciężko jest znaleźć jeden złoty środek. Każda kobieta jest inna i każda kobieta posiada inne potrzeby oraz inny metabolizm.

Bez wątpienia można jednak stwierdzić, że odpowiednie, zdrowe i zbilansowane odżywianie podczas ciąży jest bardzo ważne. Nie tylko dla dobrego samopoczucia przyszłej matki, ale także dla prawidłowego rozwoju płodu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące odchudzanie a ciąża skontaktuj się i spytaj o pomoc lekarza.