Odchudzanie weekendowe

Odchudzanie weekendoweCzy jest możliwe odchudzanie weekendowe. Czy można jeść przez cały tydzień normalnie. A odchudzać się tylko w sobotę i niedziele. Wiele osób zadaje sobie to pytanie. Przecież odchudzanie weekendowe byłoby bardzo wygodne. W ciągu tygodnia jeść to o się chce. Nie martwić się o zjedzone kalorie. A w weekend się odchudzać.

Odchudzanie weekendowe

Odpowiedź brzmi to zależy kto jaki ma organizm.
Na czym polega odchudzanie weekendowe ?
Przez cały tydzień jesz normalne posiłki. Natomiast w weekend dostarczasz organizmowi o połowe mniej kalorii. Takie odchudzanie weekendowe jest bardzo skuteczne jednak może być męczące. Bo jeżeli np. chcesz po całym tygodniu pracy wrócić do domu. Otworzyć piwo i zjeść chipsy. To odchudzanie weekendowe nie jest dla Ciebie.
Odchudzanie weekendowe nie jest wcale nowością. Był już taki dziennikarz z Wielkiej Brytani. Który się odchudzał w ten sposób. Nie pamiętam już teraz jak się nazywał. Jeśli pamiętasz to napisz mi na facebooku. Nawet napisał na ten temat książkę.

Metabolizm interwałowy odchudzanie weekendowe.

Odchudzanie weekendowe bazuje na metabolizmie interwałowym. Co to znaczy ? To znaczy, że gdy odchudzasz się w ten sposób organizm w pozytywnym tego słowa znaczeniu dostaje „szoku”. I spala szybko tkankę tłuszczową. Organizm od poniedziałku do piątku jest przyzwyczajony do tego, że jesz normalnie. Nagle w weekend zmniejszasz kalorie o połowe. Organizm wpada w szał i spala tkankę tłuszczową, żeby uzupełnić braki kalorii. Tak to wygląda w skrócie.

Warunek odchudzanie weekendowe

Schudniesz pod warunkiem, że w ciągu tygodnia nie nabijesz zbędnych kalorii. Czyli że będziesz się odzywiać w miarę normalnie. Oczywiście dalej to odżywianie powinno być takie jak w diecie. A więc razowe pieczywo, woda mineralna niegazowana 2 litry dziennie, lekkie przekąski, jogurty, warzywa i owoce.

Odchudzanie weekendowe stosuje wiele zapracowanych ludzi. W ciągu tygodnia pracują. A w weekend jak mają czas to się odchudzają. Niektórzy uzupełniają jeszcze odchudzanie weekendowe o aktywność fizyczną. Czyli w weekend uprawiają jakiś sport. Osobiście przy odchudzaniu weekendowym polecam grać w gry zespołowe. Czas szybko leci. Spalasz kalorie I nie czujesz głodu. Bo jesteś zangażowana w grę. Chodzi o to by wprowadzić element aktywności fizycznej do życia. Oczywiście jeśi wcale się nie ruszasz. Ale jeśli już uprawiasz jakiś sport to nie ma sprawy. Ta aktywność fizyczną ma być relaksem dla Ciebie. Bo tak jeśli ciężko pracujesz od poniedziałku do piątku. I teraz w dodatku wprowadzisz odchudzanie weekendowe czyli mniej kalorii. I do tego trening. Który nie będzie Cie interesował. To szybko przestaniesz się odchudzać. Szybko się zniechęcisz. Ale jeśli wprowadzisz odchudzanie weekendowe. I zamiast intensywnego treningu na siłowni. Stwierdzisz że każdy weekend będziesz spędzać aktywnie z rodziną. To schudniesz i spędzisz miło czas z rodziną. Więc jaki sport wybrać ?

Jest wiele możliwości spędzania aktywnie czasu. Możesz wprowadzić zasade w swoim domu. Że co weekend całą rodziną wybieracie się na przejażdżkę na rowerze. Będziecie grać w siatkówkę. Lub współnie z całą rodziną będziecie chodzić na pływalnie. Dzieciaki będą zadowolone, bo spędzą z rodzicami więcej czasu. Bo przecież na tygodniu z mężem pracujesz. Ty będziesz zadowolona, bo schudniesz. lepiej będziesz się czuć. Lepiej będziesz wyglądać. Znowu zmieścisz się w spodnie lub sukienkę o dwa rozmiary mniejszą. A w dodatku twój mąż schudnie. Mało tego poprawią się jego wyniki badań medycznych. Spadnie cholesterol. I z brzucha zejdzie mu oponka.  Nawet jeśli pogoda za oknem będzie brzydka. To ja polecam GRY na konsoli. Tak gry na konsoli. Kiedyś już pisałem o odchudzaniu na konsoli. Gry na konsoli mają czujnik ruchu. Więc wspólnie z całą rodziną można wybrać takie gry w których trzeba być aktywnym fizycznie. Na przykład gra w tenisa. Kręgle. Czy taniec. Świetna zabawa. Spalasz kalorie.  Chudniesz i świetnie się bawisz. A w dodatku nic Cię to nie kosztuje, bo grasz w gre w swoim własnym domu.

Jakie posiłki jeść – odchudzanie weekendowe ?

W weekend głównie należy jeść lekkie posiłki. I zawierające małą ilość kalorii. Takie jak jogurty, muesli, płatki zbożowe. Dobrze żeby produkty miały mało kalorii. Ale zawierały sporo błonnika. Który jest niezbędny w czasie odchudzania. Bo przyspiesza trawienie pokarmu.
Z warzyw i owoców wybieraj te które zawierają jak najmniej cukru.

  1. Warto jest wspomnieć, że odchudzanie weekendowe powinno się charakteryzowac mniejszą ilością kalorii.
  2. Jeśli w ciągu tygodnia dostarczasz organizmowi 2500 kcal. To w weekend powinnaś dostarczyć 1250 kalorii.
  3. Czyli w weekend dostarczasz o połowe mniej kalorii.

Jeśli chodzi o odchudzanie weekendowe to ważne jest żeby ustalić sobie dzienną dawkę kalorii. I starać się ją utrzymać. To znaczy, żeby wyznaczyć sobie np. że od poniedziałku do piatku dostarczam organizmowi 2500 kalorii dziennie. A w weekend o połowe mniej. Żeby nie dochodził do wahań bilansu kalorii. Co to znaczy ? Że na przykład w poniedziałek dostarczasz organizmowi 1000 kalorii. We wtorek 3500 kalorii. Bo mówisz sobie no tak dzisiaj mogę zjeść więcej, bo przecież wczoraj zjadłam mniej kalorii. Chodzi o to by od poniedziałku do wtorku utrzymać bilans energetyczny na podobnym poziomie. To dla wielu osób zwłaszcza zapracowanych może być trudne. Ale ja polecam sobie zapisywać ile kalorii dziennie dostarczasz organizmowi. I nie mam tutaj na myśli restrykcyjnego liczenia każdej kalorii. Tylko przeliczyć sobie mniej więcej ile kalorii dzisiaj dostarczyłaś organizmowi. Można to zapisywać w formie kartek, notesu. Lub po prostu na smartfonie. Zresztą istnieje teraz wiele ciekawych aplikacji. Które przeliczą ile kalorii ma dany produkt. I ile kalorii dostarczasz organizmowi.

Ja na przykład kiedyś robiłem w ten sposób, że nagrywałem na dyktafon ile danego dnia jadłem. Wiadomo nie zawsze masz czas na to by zapisywać kalorie. Więc ja robiłem w ten sposób że wyciągałem telefon. I właczałem funkcje dyktafonu. I mówiłem jadłem to, to i to. A na koniec dnia. Kiedy byłem już w domu. Siadałem sobie spokojnie przy biurku z komputerem. I spisywałem na kartce co jadłem. I ile kalorii dostarczyłem organizmowi danego dnia. Bardzo fajna metoda. Bardzo skuteczna. A przede wszystkim nic Cie nie kosztuje. Bo praktycznie każdy z nas ma funkcje dyktafonu w telefonie. Liczenie kalorii zawartych w posiłkach to bardzo duży problem w dzisiejszych czasach. Po prostu nie ma na to czasu. Dostaje od Was mnóstwo wiadomości gdzie narzekacie, że nie macie czasu na liczenie kalorii.

  • Odchudzanie weekendowe co jeść i pić.

W czasie odchudzania w weekendy warto jest nie tylko zmniejszyć dzienną dawkę kalorii.. Ale również przyspieszyć odchudzanie różnymi sposobami.  Warto jest w tym czasie pić zieloną herbatę. Stosować suplementy diety. Takie jak omega 3. Który są zdrowe dla organizmu. Ale też przyspieszają proces odchudzania. Można też pić olej lniany. Jedną lub dwie łyżeczki dziennie. Lub dodawać olej lniany do posiłków np. sałatek. Po weekendzie w pierwszych dniach tygodnia czyli w poniedziałek. Lub wtorek może wystąpić wzmocnione łaknienie. Wtedy warto jest stosować chrom jako suplement. Który częściowo zahamuje apetyt m.in. na słodycze. Oprócz tego można pić spore ilości wody mineralnej. Do 2 litrów wody mineralnej niegazowanej dziennie. Ważne jest aby woda była mineralna niegazowana. Ponieważ woda mineralna gazowana gorzej wpływa na odchudzanie.

Przed samym odchudzaniem weekendowy nie zapomnij oczyścić organizm z toksyn i zanieczyszczeń. Jeśli nie oczyścisz organizmu z toksyn. To będziesz chudnąć wolniej. Lub wcale. Bo organizm zamiast zając się spalaniem tkanki tłuszczowej zajmie się usuwaniem zanieczyszczeń z organizmu. Dlatego zanim rozpoczniesz odchudzanie weekendowe przejdź detox.

Warto jest też zrezygnować z mocnej kawy i herbaty. A w to miejsce wprowadzić herbatki ziołowe. Lub herbatki owocowe przyspieszające trawienie. Oprócz tego zamień pieczywo białe na pieczywo pełnoziarniste. Pieczywo białe jest kiepskie. Nie wpływa dobrze na organizm. Poza tym ma wysoki indeks glikemiczny. Lepiej zamienić białe pieczywo na pełnoziarniste, razowe. Zrezygnuj z tłustego mięsa na rzecz mięsa chudego np. gotowana pierś z kurczaka.

Ile można schudnąć odchudzanie weekendowe.

Według mnie odchudzanie weekendowe jest dobre dla osób które chcą schudnąć małą ilość kilogramów. Powiedzmy tak do 5 kilogramów. Kto chcę schudnąć więcej ten powinien być prawie cały czas na diecie. Odchudzanie weekendowe wymaga bardzo dużo samodyscypliny od nas.  Przecież w weekend wielu z nas chcę pójść do kina, restauracji. Spotkać się z rodziną. Wypić piwko na działce. Czy zrobić grilla. A jeśli chcesz się odchudzać w weekend to wszystkie te przyjemności odpadają.

Jednak odchudzanie weekendowe jest możliwe do zrobienia. Tylko wymaga samozaparcia.

To co mi się podoba w odchudzaniu weekendowym. To to , że nie zajmuje całego czasu. Tylko poświęcam na to tylko weekend. To bardzo wygodne. Oczywiście w ciągu tygodnia trzeba się w miarę normalnie odżywiać. Jest wiele osób zapracowanych. Które nie mają czasu ani głowy do odchudzania w ciągu tygodnia.

Koniec – odchudzanie weekendowe.

Bardzo ważne. A co bardzo wiele osób pomija jest zakończenie diety czy też odchudzania weekendowego. Nigdy nie podoba mi się slowo koniec diety. Bo co to znaczy koniec diety ?” jutro kończe diete lub odchudzanie hurraa !! już dzisiaj ide po pizze, cole i hamburgery i od jutra  je jem”. Nie tak. Nie oto chodzi. Z DIETY – ODCHUDZANIA TRZEBA WYJŚĆ powoli i stopniowo. W tym przypadku jak już podałem, że osoba dostarczała dziennie 2500 kcal. I w weekend dostarczała 1250 kcal. To jak będzie wychodzić z diety – odchudzania. Trzeba stopniowo podnosić kalorie. Bo jak tego nie zrobisz będzie efekt jo-jo. Czyli przy wyjściu z odchudzania weekendowego zwiększasz stopniowo kalorie. Na przykład 1500 kcal. Póżniej 1750 kcal może być co 250 kcal. To jest kwestia umowna ile kalorii. Ale nie więcej niż 500 kcal. Dlaczego tak jest ? A nie mogę od razu podnieść kalorii do 2500. Patrz to jest taka sytuacja, że organizm dostosowuje się do Ciebie. Jeśli wcześniej dostarczałaś mu 1250 kcal w sobote i niedziele. A nagle zaczniesz dostarczać 2500 kcal. To organizm pomyśli sobie aha ! Trzeba robić zapasy. Muszę nadwyżkę kalorii odłożyć w postaci tkanki tłuszczowej, bo nie wiem kiedy będą dostarczone kalorie. Tak myśli Twój organizm. Dlatego przy wychodzeniu z diety kalorie należy podnosić stopniowo.

I jeśli dalej chcesz zachować zgrabną sylwetkę to musisz zachować dobre nawyki żywieniowe.