Odchudzanie w wakacje

 

Odchudzanie w wakacje foto.

Wakacje.

 

Odchudzanie w wakacje może wydawać się dla wielu ludzi nie zrozumiałe. Od tego właśnie są wakacje, żeby sobie odpocząć od pracy i od diety. To właśnie w wakacje i święta najłatwiej jest przybrać na wadze. Ci którzy wybiorą leniuchowanie zamiast odchudzanie w wakacje mogą przeczytać Dieta dla zapracowanych

Od lat na rynku turystycznym możemy spotkać się z turnusami dla osób odchudzających się. Odchudzanie w wakacje ma swoich zwolenników, jak tez przeciwników. Jednak wszystko co zdrowe i pomoże nam w pozbyciu się zbędnej wagi jest na miarę złota.

Czy odchudzanie w wakacje to dobry pomysł ?

Odchudzanie w wakacje polega na tym, że podczas takiego wypoczynku otrzymujemy posiłki zbilansowane, lekkie takie które przyspieszą proces odchudzania.

W dodatku zwykle takie turnusy odbywają się w ośrodkach wypoczynkowych, które dysponują bazą sportową i konsultacją dietetyka, lekarza i trenera fizycznego.

Odchudzanie w wakacje plusy:

– nie musimy sami przygotowywać posiłków. Wszystkie posiłki opracowuje dietetyk. Posiłki są ułożone tak by łatwiej można było schudnąć. Są mało kaloryczne, lekkie i zdrowe np. świeże warzywa i owoce.

– możemy korzystać z wyposażenia ośrodka np. Spa, basen, siłownia itp. Cały sprzęt sportowy jest na miejscu.

– w grupie rażniej jest się odchudzać.  Łatwiej jest o motywacje i efekty w odchudzania jeśli wszyscy się odchudzają.

– nie mamy kompleksów przed innymi osobami, bo wszyscy są tutaj by wypocząć i dodatkowo zrzucić zbędne kilogramy

– Do dyspozycji (w zależności od ośrodka) mamy pełną gamę doradców żywieniowych, dietetyka, endykronolga, trener od rozwoju fizycznego

Odchudzanie w wakacje szczególnie polecane są osobą zapracowanym, które w ciągu roku nie mają czasu na odchudzaniu żyją w tzw. pospiechu. Z takiej oferty korzystają również osoby w podeszłym wieku i młodzież.

Wydawać by się mogło, że po takim turnusie wrócimy do domu i znów „nabijemy” kolejne kilogramy. Istota takich turnusów polega na zmianie nawyków żywieniowych i wprowadzeniu elementu aktywności fizycznej do naszego codziennego życia. Podsumowując odchudzanie w wakacje to świetny pomysł dla każdego kto chce poświęcić wolny czas na odchudzanie.