Czy majonez tuczy

Czy majonez tuczy.

Czy majonez tuczy to pytanie z pewnością zadaję sobie wiele osób. Biały, tłusty, smaczny najczęściej gdy o nim słyszymy to kojarzy nam się z świętami wielkanocnymi. O czym mowa …o majonezie.

 Czy majonez tuczy ?

Na pytanie czy majonez tuczy. Należy sobie szczerze odpowiedzieć…i to jeszcze jak ! Majonez to prawdziwa bomba kaloryczna. Nic tak mocno nie tuczy jak majonez. Majonez to prawdziwa petarda z kaloriami. Co prawda blog odchudzanieplus.pl jest poświęcony odchudzaniu. Natomiast jeśli chcesz przytyć to nic prostszego zacznij jeść i dodawać do posiłków majonez.

Tak naprawdę majonez składa się z jajek, przypraw, konserwantów i samego tłuszczu.Nie ma bardziej tuczącego dodatku do kanapek i różnego rodzaju posiłków jak majonez. Jedna łyżka majonezu to aż 90 kcal oraz 10 g tłuszczu. Jedna łyżka 90 kcal wyobrażasz to sobie ?! Jako ciekawostkę mogę dodać, że rozmawiałem kiedyś ze znajomą, która była psychologiem pracującym z osobami cierpiącymi na anoreksje. Powiedziała mi, że majonez dodawany jest do posiłków osobą, które mają poważną niedowagę. Taką niedowagę, która może w istotny sposób zagrażać ich bezpieczeństwu i życiu. Dlatego w celu ratowania takich osób podaje się majonez. Majonez poza tym, że jest mocno kaloryczny to jeszcze ma pewne witaminy.

Czy majonez tuczy nawet light ?

Jedzenie nawet lekkich i zdrowych posiłków takich jak np. sałatki, warzywa ale z dodatkiem majonezu przekreśla wszelkie nasze staranie o smukłą sylwetkę.

Podczas odchudzania unikajmy majonezu jak ognia, jeśli decydujemy się zjeść majonez starajmy się jeść go jak najmniej.

No dobrze, ale co jeść zamiast tradycyjnego majonezu ? .Dobrym zamiennikiem tradycyjnego majonezu jest majonez w wersji light.  Nasuwa się pytanie czy majonez tuczy nawet dietetyczny ? Z reguły majonezy light zawierają mniej tłuszczu. Przez co mają mniej kalorii. Oczywiście wszystko zależy od tego ile majonezu zjemy. Nawet jedzenie dietetycznego majonezu w nadmiarze może skutkować dodatkowymi kilogramami.

Co ciekawe sam majonez tak nie tuczy. Jednak majonez ma bardzo złą wadę, a może zaletę.Zależy kto majonez je. A mianowicie majonez niesamowicie POBUDZA apetyt. Nawet najgorsza kanapka z najgorszą wędliną, ale podana z majonezem smakuje. Niebezpieczeństwo dodawania majonezu do posiłków powoduje, że sięgamy po kolejne kanapki kolejne jedzenie.

Działanie majonezu można porównać do działania czekolady. Jedzenie czekolady podnosi poziom endorfin czyli hormonu szczęścia. Z kolei majonez podobnie jak czekolada jest równie tłusty i bardzo silnie pobudza apetyt. Poza tym z reguły majonez jemy rzadko. Mało kto z nas je majonez każdego dnia. Rzadkie jedzenie majonezu sprawia, że smakuje nam jeszcze lepiej. I koło się zamyka.

Kto z nas nie zjadł więcej kanapek z majonezem, bo tak dobrze nam smakowała. Dodatkowo każdy z nas wtedy usprawiedliwiał się sformułowanie: “…no przecież tak rzadko jem kanapkę z majonezem więc pozwolę sobie na jeszczę jedną…”. Na szczęście czytanie mojego bloga nie tuczy więc zapraszam Cie do czytania kolejnych wpisów i polubienia bloga na facebooku. Przeczytaj także wpis: Perfumy na odchudzanie

I pamiętaj.

Schudniesz, dasz radę !