Odchudzanie białe produkty

Odchudzanie białe produkty.

Odchudzanie a białe produkty.

Odchudzanie białe produkty czyli w jaki sposób białe produkty spożywcze wpływają na odchudzanie.Istnieje teoria mówiąca o tym, ze należy odrzucić białe produkty, aby schudnąć.

Dieta ta polega na wyeliminowaniu ze swojego codziennego menu trzech głównych składników są to: mąka, cukier, mleko. Z czego wynika takie podejście ? Wszystkie te produkty są produktami przetworzonymi. Obrazując to dokładniej każdy z nas widzi i czuje w smaku różnice między jabłkiem zerwanym z drzewa a sokiem jabłkowym.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zrezygnowania z białych produktów. Są to produkty przynajmniej już raz przetworzone. Zanim na nasze stoły trafi mleka to najpierw trafia do mleczarni, gdzie jest pasteryzowanie i poddawane innym procesom. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku cukru wytwarzanego z np. buraków cukrowych. Mąka również przetwarzana jest i powstaje z ziaren.

3 x NIE dla BIAłEGO !

Oczywiście nie jest możliwe całkowite pozbycie się tych trzech produktów z naszego jadłospisu. Jednak chodzi o to by w diecie tej produkty te zastąpić innymi spożywczymi odpowiednikami.

Te trzy składniki to tylko skrót myślowy, bo chodzi o produkty z białej mąki (ciasta, pieczywo białe itp.), słodycze i nabiał.

Przekładając teorie na praktykę odchudzanie białe produkty.

– wybieramy pieczywo razowe.

– ograniczamy spożycie cukru zwłaszcza słodkie.

Odchudzanie białe produkty a warzywa i owoce.

Musimy pamiętać, że cukier zawarty jest w większości produktów nawet w warzywach i owocach. Ale istnieją warzywa i owoce które mają małą zawartość węglowodanów.

– ograniczamy spożywanie produktów z tzw. grupy nabiału.

Taka dieta może mieć zastosowanie krótkotrwałe i nie jest przeznaczona dla każdego. Niedobory wartości odżywczych powinniśmy zastąpić tymi samymi wartościami odżywczymi zawartymi w innych produktach spożywczych.

Czy taki sposób odżywiania jest skuteczny ?

Wszystko zależy od organizmu osoby, która stosuję dietę. Nie da się jednak ukryć, że organizm wykonuje więcej procesów, żeby strawić produkty przetworzone. Organizm łatwiej strawi czyli spali kalorie z ekologicznego i prosto od krowy mleka niż z mleka przetwarzanego w procesie produkcyjnym. Krótko mówiąc trudniej będzie schudnąć osobie, która na obiad zje mielonego plus ziemniaki plus sos plus kapusta. I popije to piwem niż osobie, która na obiad zje talerz warzyw i surówkę.

P.s.

Podobny model odżywiania vel odchudzania stosuje Kayah więcej znajdziesz na Dieta Kayah