Odchudzanie ud

Odchudzanie ud

Sztanga.

Odchudzanie ud pozwala spalić tkankę tłuszczową z dolnych części ciała. Każdy człowiek jest inny. Różnie tyjemy i w różnych częściach ciała. Niektóre osoby tyją tylko w udach. W takim razie co jeść i jak ćwiczyć, żeby schudnąć z tej części ciała.

Żeby schudnąć w udach. Należy ćwiczyć kardio. Trening kardio jest to trening wykonywany przez kilka dziesiąt minut. I jest bardzo intensywny. Pozwala na spalenie tkanki tłuszczowej.

Przykładowy trening kardio w tygodniu trwa od 30 do 45 minut. I trzeba trenować 3-5 razy w tygodniu.Ważne jest aby trening wykonywać na odpowiednim pulsie. Najlepszy puls do odchudzania utrzymuje się na poziomie około 80 %. Pisałem o tym we wpisie: Bieganie na odchudzanie .Ważne jest by wykonywać ćwiczenia z odpowiednią intensywnością. I przez odpowiedni czas. W innym przypadku może się okazać, że zamiast chudnąć. Zaczniesz budować mięśnie na udach.

Jakie ćwiczenia na odchudzanie ud.

Dobry ćwiczeniem na schudnięcie z ud jest drop set. Jest to ćwiczenie które polega na podnoszeniu nogami dużego obciążenia. Na siłowni ćwiczenie te zrobisz na urządzeniu: leg press. Ćwiczenie wykonujesz w krótkich seriach. Wykonujesz je dopóki możesz. Później jak nie masz siły. To zmniejszasz obciążenie. I wykonujesz więcej serii. Trzeci cykl ćwiczeń. Polega na tym, że znów odejmujesz obciążenie. I wykonujesz jeszcze więcej serii.

Przykładowy plan treningowy dla leg press.

• 8 powtórzeń z obciążeniem 70 kilogramów.

• 10 powtórzeń z obciążeniem 60 kilogramów.

• 12 powtórzeń z obciążeniem 50 kilogramów.

Zobacz też film na odchudzanie ud.

[jwplayer mediaid=”14876″]

UWAGA !

Taki trening na odchudzanie ud jest skuteczny. Jednak zwykle kończy się zakwasami.

Wypady na odchudzanie ud.

Wypady pozwalają modelować uda. Stań prosto. Złącz stopy. W ręce weź ciężarki. Ręce trzymaj swobodnie. Zrób krok do przodu prawą nogą. Ugnij kolano w prawej nodze. Natomiast lewe kolano dotknie ziemi. Staraj się wykonywać ćwiczenie z wyprostowanymi plecami. Wykonaj ćwiczenie po 15 razy. Raz ćwiczenie na lewą nogę.Później ćwiczenie na prawą nogę po 15 razy. I tak wystarczą trzy serie.