Shake Dukana

Shake Dukana

Koktajl Dukana.

Shake Dukana to propozycja na urozmaicenie swojej diety. Gasi pragnienie w czasie upałów. I zaspokaja apetyt na słodkie. A przy tym nie zawiera cukru i tłuszczu. Są to specjalne przepisy. Opracowane przez autora diety Dukana. Można je jeść nie tylko w czasie odchudzania. Jest to dietetyczny odpowiednik tradycyjnych koktajlów. Przy okazji zobacz wpis: Koktajle na odchudzanie

Składniki shake Dukana.

Pięć tabletek słodzika. Niecała szklanka mleka nisko tłuszczowego. Najlepiej 0 % ale może być 0,5 % tłuszczu. Do tego aromat waniliowy. Lub inny smak taki jaki wolisz.

Przygotowanie shake Dukana.

•  Zaczynamy od tego, że słodzik rozpuszczamy w wodzie. Najlepiej w gotującej wodzie. Wystarcza mała ilość. Tak by słodzik mógł się rozpuścić. Następnie do tego dodaj mleko. Później aromat i wszystkie składniki wymieszaj. Użyj do tego blendera. W ten sposób uzyskasz shake Dukana z pianką na górze.

Ciekawostką jest fakt, że jeśli włożysz gotowego shake Dukana do lodówki. To piana zniknie. Natomiast jeśli go wstawisz do lodówki zanim go zmiksujesz to piana pozostanie.

Do shake Dukana można użyć również inne aromaty.

Oprócz mleka możesz użyć jogurtu naturalnego 0 % tłuszczu.

Najważniejsze zalety takiego shake Dukana to:

  1. Nie zawiera cukru ani tłuszczu.
  2. Zaspokaja pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego.

Inny przepis:

– 1 łyżka kakao. 1 szklanka zimnego mleka. 150 g serka homogenizowanego waniliowego. Słodzik dla smaku.

Zacznijmy od tego, że serek należy wstawić do lodówki. Na około pół godziny do godziny. Następnie przygotuj słoik. Do którego wrzuć serek w kawałkach. Później zalej mlekiem. Dodaj kakao. I słodzik. Wszystko wymieszaj ze sobą blenderem. Dla tych co się obawiają użyć blendera. Wystarczy zakręcić słoik i wstrząsnąć kilka razy.

UWAGA !

Jak nie dodasz kakao. To taki shake Dukana możesz jeść w fazie uderzeniowej.

Kolejny przepis na shake Dukana. Tym razem ten zawiera aż 20 gram białka. Jak wiadomo białko pomaga w szybszym spalaniu tkanki tłuszczowej.

Potrzebujesz. 2 tabletki słodziku. Aromat i cynamon. Pół kostki sera chudego twarogu. Jedna szklanka mleka.

Przygotuj blender. Wszystkie składniki umieść w blenderze. Słodzik rozgnieć. Następnie wszystko zmiksuj ze sobą. Spokojnie wystarczy jedna do dwóch minut na blenderze. Ja polecam dodać lód skruszony. Mh… pyszna sprawa. Orzeźwiający shake Dukana na ciepłe dni.