Omlet Dukana

Omlet Dukana.

Omlet.

Omlet Dukana jest to przepis na omlet z dodatkiem mleka. Bez maizeny i na dwóch jajkach. Bardzo dietetyczny przepis. W dodatku pyszny.Taki omlecik można jeść zarówno rano jak i wieczorem. Nie tylko w czasie odchudzania.

Składniki omlet Dukana.

•  1 łyżka mleka.Jeden plasterek wędliny drobiowej. 2 jajka. Dla smaku pieprz i sól.Pół małej cebuli.

Przygotowanie omlet Dukana.

Opłucz i obierz cebule. Później pokrój ją w kosteczkę. Teraz możesz podsmażyć cebule w patelni teflonowej. Wcześniej podgrzej patelnie. Smaż cebulę bez użycia oleju. Ewentualnie 2 krople oliwy z oliwek na patelnie. Potem dodaj wędlinę na patelnie. Przygotuj mleko które wymieszaj z jajkami. Mieszaj dopóki nie uzyskasz puszystej konsystencji. Wlej na patelnie. Smaż na małym ogniu. Pod przykryciem. Poczekaj aż omlet Dukana się zetnie. Później złóż go w pół i możesz smażyć na trochę większym ogniu. Bez przykrycia.

Istnieje również przepis na omlet Dukana z serem w I fazie diety.

Można go przygotować w 15 minut. Jest to porcja dla jednej osoby.

OMLET DUKANA z serem I faza.

Potrzebujesz. 10 dag sera białego, 2 jajka, 3 tabletki słodzika, jogurt naturalny 0 % tłuszczu 200 gram.

Jak go przyrządzić ?

Najpierw ubij białka z jajek na pianę. Później dodaj jedno źółtko i ubijaj. Rozkrusz słodzik. Niektórzy rozpuszczają słodzik w łyżeczce wody. Przygotuj patelnie teflonową. Wylej na nią omlet dukana. Teraz czas na ser. Przygotuj małą miskę. Rozgnieć w niej ser. Dodaj jogurt. Całość dopraw słodzikiem. Usmaż omlet. W momencie kiedy się zetnie. A boki się zarumienią. Dodajesz ser i wystarczy złożyć omlet dukana na pół.

I trzeci przepis na omlet Dukana. Jest to omlet z otrębami. Pyszna sprawa. Jest to jeden z moich ulubionych przepisów na omlet Dukana.

Będziesz potrzebować. Dwa jajka. Trzy łyżki otrąb. Najlepiej nie mielonych. Jak zwykle pieprz i sól dla smaku. Oraz pół szklanki mleka. Najlepiej nisko tłuszczowego. Może być 0,5 lub 1,5 % tłuszczu.

Najpierw rozgrzej patelnie. W między czasie wymieszaj ze sobą wszystkie składniki. Wlej na patelnie. Jak się zetną i zarumienią to przewróć na drugą stronę. Znasz inne przepisy na omlet Dukana pisz na FB.