Odchudzanie metodą Gabriela

Odchudzanie metodą GabrielaOdchudzanie metodą Gabriela z pewnością przekona wiele osób. Bo ma wiele zalet.Odchudzanie metodą Gabriela to metoda odchudzania stworzona przez amerykańskiego ekonomistę. To może być dziwne. Ale tak w istocie jest. Metodę odchudzania stworzył ekonomista.
Jon Gabriel był ekonomistą. Który ciężko pracował. I nie zwracał uwagi na swoją wagę. Z czasem nazbierało mu się sporo dodatkowych kilogramów. Jon ważył 186 kilogramów. Jak się okazuje to jednak nie było momentem przełomowym w jego życiu.

11 września 2001 roku a odchudzanie metodą Gabriela

Właśnie ta data stała się przełomowa w życiu Jona Gabriela. Jest to data zamachu terorytsycznego na wieże WTC. To właśnie w ten dzień Jon miał lecieć samolotem. Który później uderzył w jedną z wież. Na szczęście przez splot wydarzeń Jon nie wsiadł wtedy do samootu. I nie poleciał feralnym samolotem.
Gdy dowiedział się o całej katastrofi. Był w szoku. Postanowil całkowicie zmienić swoje życie. I schudnąć. Po tym wydarzeniu. Jon w 2 i pół roku schudł ponad 100 kilogramów.
Jon Gabriel w 18 miesięcy schudł ponad 100 kilogramów.
Najważniejsze zasady odchudzanie metodą Gabriela

  1. nie jest to dieta
  2. nie jest kosztowna
  3. nie trzeba liczyć kalorii
  4. nie trzeba baardzo intensywnie ćwiczyć
  5. nie trzeba brać lekarstwa na odchudzanie

Jon stosował różne diety na odchudzanie. Chudł a później znów tył.
Jednak dodam od siebie, że nie ma jednej cudownej diety cud. Każdy jest inny i na każdego dieta działa inaczej.
Wiele osób pomyśli rany 186 kilogramów. To jest tragedia. Jak można doprowadzić do takiego stanu swoje ciało. Jednak Jon Gabriel nie przytył tyle od razu. Na taką wagę Jon pracował przez lata.

  • Jon przez 12 lat przytył aż 90 kilogramów. To jest średnio 0,75 kilograma

Odchudzanie metodą Gabriela kładzie duży nacisk na aspekt psychologiczny. A więc odchudzanie polega głównie na zrozumieniu jak działa móżg. Ośrodek głodu. I zrozumieniu sedna samego odchudzania.

Najważniejszym założeniem odchudzania metodą Gabriela jest nasz sposób odżywiania.

To że odżywiamy się na co dzień. Nie oznacza, że jemy dobrze. Owszem dostarczamy kalorie naszemu organizmowi. Jednak organizm nadal pozostaje głodny. Jednak jest to inny głód niż zwyczajny. Jest to głód w wartości odżywcze. Czyli to co jemy dostarcza kalorii. Ale nie dostarcza wartości odżywczych. Takie jest przesłanie metody odchudzania Gabriela.
Odchudzanie metodą Gabriela zaleca odżywianie się produktami świeżymi. Produktami naturalnymi. Nie przetworzonymi. Bo dopiero takie jedzenie zaspokaja głód. Ale też dostarcza organizmowi wszystkich wartości odżywczych.
Jon Gabriel opisując swoje odzywianie w książce. W dużym stopniu odnosi się mentalności i kultury amerykańśkiej. Gdzie wystarczy tylko kupić gotowy produkt. Wstawić do mikrofalii i już po kilku minutach. Jest gotwy ciepły posiłek. Taki posiłek owszem zapełni żołądek. Jednak komórki organizmu człowieka nadal będą głodne.i tutaj tkwi główny problem odchudzania.

Drugą kwestią jeśli chodzi o odchudzanie metodą Gabriela jest sfera mentalna. Według Gabriela każda osoba którą chce się odchudzać. Powinna zmienić swoje nastawienie do odchudzania. Ale także swoje nastawienie do ciała.
Każda osoba powinna szanować swoje ciało. A jeżeli szanujesz swoje ciało. To automatycznie chcesz dla swojego ciała jak najlepiej. A więc odżywiasz się zdrowo.

Według Gabriela tkanka tłuszczowa to strefa ochronna dla problemów natury emocjonalnej. Krótko mówiąc oznacza to, że jeśi masz problemy z którymi nie możesz sobie poradzić. Choćby stres z którym sobie nie możesz poradzić to wtedy dochodzi do odkładania się tkanki tłuszczowej. Bo swoje problemy emocjonalne przenosisz na złe odzywianie. I brak szacunku do swojego ciała. Co w dalszej przyszłości prowadzi do nadwagi.

Dlatego Jon Gabriel radzi, żeby zapanować nad swoim ciałem. Najpierw trzeba zapanować nad swoimi emocjami. Unormować je. Ustabilizować. Jeżeli stres cie przytlacza to musisz znaleźć sposób na odstresowanie się.
Jon Gabriel swoje odchudzanie nie tylko zaczął od zmiany nawyków żywieniowych. Ale też zmienił zupełnie swoje życie. Zmienił pracę. Tryb życia. Sposób odżywiania. Zmienił swoje zamieszkanie.
5 technik – odchudzanie metoda Gabriela
zapewne wielu z Was zainteresuje co konkretnie Gabriel robił. Aby schudnąć aż tyle kilogramów.

Oto 5 techniki odchudzanie metoda Gabriela:

1. zamienił żywność przetworzoną na żywność ekologiczną.
2. Dostarczał organizmowi niezbędnych wartości odżywczych z pokarmu.
3. Wykonywal wizualizacje swojego celu.
4. Stosował techniki mające na ceu zniesienie blokad mentalnych i wewnętrznych.
5. Wprowadził aktywność fizyczną.

Bardzo ciekawą sprawą jest wizualizacja celu Jona Gabriela. Co to znaczy wizualizacja ? Na czym polega ?
Jon Gabriel wykonywał co wieczór wizualizacje swojego celu odchudzania. Czyli na krótko przed snem wyobrażał sobie jak powinnien wyglądać. Według mnie jest to bardzo ciekawa sprawa. I uważam że bardzo przydatna. Podczas takiej wizualizacji Jon Gabriel wyobrażał siebie szczupłego. Bez nadwagi. Bez „brzuszka”. Taką wizualizacje Gabriel wykonywał co wieczór na krótko przed snem.
Jon Gabriel schudł bardzo dużo ponad 100 kilogramów. Każdy kto chce schudnąć aż tyle kilogramów. Musi być w konsultacji z lekarzem. Bo jest to bardzo duża utrata kilogramów. Samo odchudzanie Jona Gabriela nie było drastyczne. Jednak utrata az tylu kilogramów. To duży szok dla organizmu.

Odchudzanie metodą Gabriela

Jon Gabriel po tak dużej utracie kilogramów. Prezentuje świetną sylwetkę. Jednak każdy kto ma bardzo dużą nadwagę niech pamięta. Że przy zrzuceniu tak wielu kilogramów. Może pojawić się fałd skórny. Który zostaje po zrzuceniu wielu kilogramów. I jest to nie lada problem dla wielu osób które się odchudzają, Bo fałd ten najczęściej należy usunąć przy pomocy skalpela.

Mi osobiście bardzo podoba się mentalne nastawienie do odchudzania. Jest to bardzo duży problem. I podkreśla ten problem wiele osób które pracują z osobami z nadwagą. Tak naprawdę cała waga zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Na naszą wagę nikły wpływ mają osoby trzecie. To my decydujemy co jemy. Co dostarczamy swojemu organizmowi. Czy to jedzenie jest zdrowe. Czy to jedzenie jest mocno kaloryczne. I wreszcie czy to jedzenie ma właściwości zdrowotne. Zawiera wartości odzywcze.
Wiele razy pisałem na swoim blog, że wystarczy delikatnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. A waga będzie spadać. Prosty przykład kiedyś pisała do mnie osoba, która miała problemy z podjadaniem. Podjadała o różnych porach w ciągu dnia i nocy. I najczęściej podjadała w sposób nie zdrowy to znaczy słodycze czy parówki. Bo to najłatwiej zjeść na szybko. To poradziłem tej osobie by przygotowała marchew obraną. I lekką surówkę w lodówce.

Pamiętam jak Robert Lewandowski w jednym z wywiadów mówił. Że jak grał w Poznaniu. I jeżdził do Warszawy do swojego domu rodzinnego. Dokładniej rzecz ujmując Leszna pod Warszawą. To podczas jazdy samochodem. Zawsze towarzyszyły mu batoniki. Na siedzeniu pasażera. Jadł je oczywiście. Jednak później z perspektywy czasu sam przyznał. Że źle się po nich czuł. Jadł zwyłę batoniki które można kupić w sklepie przy kasie. Być może inaczej czułby się gdyby jadł batoniki dietetyczne. Oczywiście czuł się dobrze zaraz po zjedzeniu. Jednak w dłuższej perspektywie czuł się gorzej po zjedzeniu takich batonów. Miał gorszą regeneracje organizmu.

Czyli podobnie jak to co mówi Jon Gabriel dostarczał organizmowi kalorii. Jednak były to puste kalorie. Które zaspokajały jego głód. Jednak na krótko. Całościowo organizm nie był odżywiany. Bo baton dostarczył kalorii na szybko. Tu i teraz ale nie odżywi prawidłowo komórek.
Wystarczy zmienić produkty mocno tuczące na light. Nawet colę wystarczy zamienić na cole light. Zmiana dla kubków smakowych jest praktycznie żadna. A jeśli chodzi o dostarczenie kalorii do organizmu. To zmiana jest kolosalna ! Butelka litrowej coli light to raptem kilka kalorii. A butelka litrowej coli pełno cukrowej. To prawie 500 kalorii. Niektóre osoby stosują dietę 1000 kcal. I co w takiej sytuacji. Jak wypiją całą butelkę coli. To dostarczą organizmowi prawie połowe dziennej dawki kalorii.