Napoje tłumiące głód

Napoje tłumiące głód sok.

Odchudzanie napoje.

Napoje tłumiące głód bez wątpienia przyspieszają odchudzanie. Często piszą do mnie osoby, które narzekają na ogromny apetyt. W wielu przypadkach nadwaga wynika z ogromnego apetytu. Jak więc radzić sobie z apetytem ? Dlatego dzisiejszy wpis poświęcony jest jak ograniczyć apetyt przez napoje tłumiące głód.

Napoje tłumiące głód.

Napoje z kofeiną.

Zdaniem dietetyk Katheriny Zeratsky kofeina skutecznie tłumi głód, ale musisz pamiętać, że na krótko. Pcie kawy jest polecane szczególnie między posiłkiem.

Spowoduje to, że zmniejszysz ryzyko podjadania między posiłkami. Ważne jest aby pić gorzką kawę lub z dodatkiem słodzika.

Capuchino lub kawa z dużą zawartością cukru lub śmietany może przynieść odwrotny efekt, a więc możesz po niej przytyć zamiast schudnąć.

Napoje tłumiące głód

Mleko 0% tłuszczu.

W 2009 roku “Journal of Clinical Nutrition” opublikował wyniki badań. Badania zostały przeprowadzone w Royal Perth Hospital w Australii.

Wynika z nich, że osoby które piły odtłuszczone mleko przed posiłkiem jadły średnio o 230 kcal mniej niż pozostałe osoby. Uczestnikom badania mówili zgodnie, że picie mleka przed obiadem powoduję, że szybciej czują się najedzeni i syci.

Napoje Fiber.

“Journal of Clinical Nutrition amerykańskiej” opublikował badania z których wynika, że napoje fiber zmniejszają apetyt. Żeby przygotować napoje fiber wystarczy kupić proszek w sklepie spożywczym lub aptece i wymieszać go z wodą. Napoje fiber bogate są w błonnik, który wypełnia treść żołądka przez co nie masz ochoty na dalsze jedzenie.

Zielona herbata z dodatkiem pieprzu.

W 2009 roku “Journal of Clinical Nutrition” opublikował wyniki badań. Wynika z nich, że osoby które piły zieloną herbatę z dodatkiem pieprzu cayen miały mniejszy apetyt. Osoby które piły taki napój szybciej chudły.

Na blogu znajdziesz także: 4 sposoby na mniejszy apetyt

Dlaczego ?

Wynika to z dwóch przyczyn. Pierwsza jest taka, że zielona herbata hamuje apetyt, natomiast pieprz przyspiesza przemianę materii czyli szybciej są spalane kalorie.

W czasie odchudzania dobrze jest pić napoje tłumiące głód. W ten sposób dostarczamy organizmowi mniej kalorii.