Dieta biurowa

Dieta biurowa.

Kobieta.

Dieta biurowa to kuracja odchudzająca. Dla wszystkich którzy pracują w biurze. Dosyć często dostaje od was zapytania dotyczące odchudzania i pracy umysłowej. Jedna z czytelniczek napisała:

„…Dużo piszesz o dietach. Jak wiadomo diety jednoskładnikowe często otępiają pracę mózgu i czuję się zmęczona. Czy możesz coś polecić dla osób które pracują w biurze lub uczą się, żeby jadły i mogły schudnąć ? Sama pracuje w biurze i chciałabym jeść i chudnąć, a przy tym nie tracić na myśleniu. Co polecasz ? A tak poza tym to świetny blog ja i moje koleżanki zawsze zerkamy co piszesz ciekawego.”

Bardzo dziękuje za słowa miłej otuchy. Jednak wracając do meritum. Na czym polega dieta biurowa ? .Oficjalnie nie istnieje dieta na odchudzanie, a przy tym wspomagająca myślenie. Jednak moje doświadczenie pozwala mi na skomponowanie autorskiej diety na myślenie i odchudzanie.

Zasady dieta biurowa.

Dieta biurowa musi być bogata w składnik odżywczy niezbędny do prawidłowego funkcjonowania mózgu czyli selen. To właśnie ten składnik odpowiada za sprawne myślenie mózgu. Na blogu znajdziesz także: Odchudzanie po 40

Dzienna dawka selenu wynosi 55 mikrogramów. To ważne zapisz sobie, bo przyda Ci się jak pójdziesz na zakupy wtedy łatwo sprawdzisz ile selenu znajduję się w danym produkcie.

Selen to pierwiastek, a gdzie go znajdziesz ?

Tuńczyk, chleb pełnoziarnisty. Te produkty powinna zawierać dieta biurowa.Jednak prawdziwą bomba selenowa zawarta jest w orzechach brazylijskich.

Na marginesie warto wspomnieć jako ciekawostkę, że selen poprawia sprawność seksualną mężczyzn, ale jakby co to ja wam tego nie mówiłem w końcu to blog o odchudzaniu, prawda ?

•   Dieta biurowa. I teraz 4 prawdziwe „turbo petardy” na pracę mózgu.

Zaczynamy…dieta biurowa.

1. Borówki.

jedz je w pracy jako przekąskę. Zapobiegają starzeniu się komórką mózgowym. Borówki skutecznie poprawiają pamięć krótkoterminową. Więc jeśli zawsze zapominasz, gdzie położyłaś klucze lub teczke z dokumentami jedz borówki a już więcej o tym nie zapomnisz !

2. Ryby, ryby i jeszcze raz ryby !

Ryby to cenne źródło witamin A, D i kwasu tłuszczowego omega-3.  Zwłaszcza ten ostatni składnik świetnie wpływa na odchudzanie.Dieta biurowa to dieta bogata w ryby.

Ile jeść ryb tygodniowo ? Zjadaj około 400 g ryb tygodniowo. Jakie ryby zawierają najwięcej omega 3 ? Szprotki, sardynki, makrela.

3. Cztery magiczne składniki – dieta biurowa.

Luteolina, witamina B 6, witamina B 12, kwas foliowy.

Jeśli chcesz, aby Twój mózg szybciej i lepiej myślał i pracował nie możesz zapomnieć o tych składnikach odżywczych. Włącz do diety produkty zawierające te składniki odżywcze.

Dlaczego te składniki są istotne ? Bo szybciej transportują impulsy nerwowe między mózgiem a neuroprzekaźnikami.

Dzienna dawka. B6 – 40 miligramów.B12 – 800 mikrogramów.Kwas foliowy – 400 mikrogramów.

To może wydawać się nie potrzebne, jednak przyda się jak będziesz kupowała witaminy w tabletkach jako suplement diety. Wtedy łatwo i szybko dowiesz się ile zawierają witaminy witamin !

Gdzie znajdę te witaminy ? Zawarte są w takich produktach jak. Pestki słonecznika, banany. Pieczywo pełnoziarniste i owoce morza. Natomiast luteolinę znajdziesz w. Szpinak, oliwa z oliwek, seler, marchew. Luteolina poprawia koncentrację. I odpowiada za lepsze myślenie mózgu. Należy do flawonoidów czyli jest to związek wytwarzany przez rośliny.

4.Pij wodę.

Niby banalne stwierdzenie. Jednak mózg w dużym stopniu składa się z wody. Odpowiednie nawodnienie mózgu poprawia myślenie. Zapamiętywanie i koncentracje. Woda oczyszcza organizm z toksyn. W czasie odchudzania należy pić wodę mineralną niegazowaną. Najlepiej do 2 litrów wody dziennie. Jak widać dieta biurowa może być lekka i smaczna !