Najgrubszy człowiek na świecie

Najgrubszy człowiek na świecie waży ponad 600 kilogramów.  Dasz wiarę ! To tyle co mały samochód osobowy.I pochodzi z Arabi Saudyjskiej. Co szokując. Ma dopiero 22 lata. A już tyle waży. To nieprawdopodobne. Jak to jest w ogóle możliwe. Historia tego chłopaka brzmi jak scenariusz holywoodzki. Ale to nie bajka. To nie film. To się dzieje w rzeczywistości.

W mediach co chwilę można usłyszeć o najgrubszym człowieku. Jednak Khalid. Bo tak ma na imię mieszkaniec Arabii Saudyjskiej. Pobił wszelkie rekordy otyłości. W pewnym momencie jego otyłość zaczeła zagrażać jemu samemu. Dlatego król tego państwa postanowił. Że sfinansuje terapie odchudzająca chłopakowi.

W tym celu Khalid został przewieziony do klinki. Przepraszam bardzo ale nawet słowo przewieziony. Nie pasuje. Ponieważ jego otyłość była tak duża. Tak Ogromna, że został PRZETRANSPORTOWANY do kliniki. Ściana w domu w którym mieszkał. Został doszczętnie wyburzona. Żeby móc chłopaka wyciągnąć z mieszkania. Ciekawe co na to sąsiedzi. Pewnie nie byli zadowoleni. Wracają z pracy a tu pół domu został wyburzone, bo Khalid chciał na dwór. Zresztą co widać na zdjęciu. I na filmie który znajduję się poniżej. Klinika do której został przetransportowany najgrubszy człowiek na świecie zajmuje się leczeniem otyłości. Najgrubszy człowiek na świecie to nie pierwszy klient klinki odchudzające. Jednak sprawił spore kłopoty. Specjalnie dla niego trzeba było dostosować pokój. I zmienić zabudowania kliniki. . Żeby najgrubszy człowiek na świecie mógł być przenoszony. Wyburzono część ścian. Trudno tu mówić o chodzeniu. Bo chłopak od dłuższego czasu nie wstaje z łóżka.

Wcześniej podopieczni kliniki byli wstanie wejść. A w gorszych przypadkach byli transportowani na wózku. Lub łóżko. Jednak najgrubszy człowiek na świecie stanowił. Nie lada wyzwanie. Specjalnie dla niego trzeba było wykonać kompleksowy remont kliniki. Mało tego najgrubszy człowiek na świecie musiał mieć specjalne łóżko. Na którym leży. Ponieważ z taką wagą nie jest w stanie się poruszać. Praktycznie wszystkie czynności wykonuję na leżąco. Zresztą nie ma co się dziwić. Skoro 22 latek waży 610 kilogramów. To tyle ile najmniejszy samochód osobowy.

Dwa fakty z życia Khalida.

I – Jego rówieśnicy średnio ważą około 80 kilogramów. Najgrubszy człowiek na świecie z wagą 610 kg. Jest od nich 7 razy cięższy. Nie prawdopodobne. Wcześniej słyszało się o ludziach którzy waża ponad 200 kilogramów. Nawet 300 kilogramów. Ale aż 600 kilogramów. Jak to możliwe ?

II – Na szczęście król Arabii Saudyjskiej zlitował się nad stanem chłopaka. I sfinansował jego odchudzanie. Nie ma co ukrywać, że taka waga to potworne obciążenie dla organizmu. Wyobraża sobie jego stawy i serce ? Serce które musi pompować krew do naczyń krwionośnych na całym ciele. Naukowcy stwierdzili, że gdyby rozłożyć jego tłuszcz. Na normalną tkankę tłuszczową. Taką jaką my mamy. Czyli do kilku centymetrów. To powierzchnia jego tłuszczu wyniosłaby powierzchnie boiska do siatkówki. Dasz wiarę ! Ma tyle tłuszczu co boisko do siatkówki ! Niebywałe.

Co je najgrubszy człowiek na świecie.

Warto wspomnieć, że najgrubszy człowiek świata ponad 2 lata spędził w swoim mieszkaniu. Nie ruszając się z niego na krok. Mało tego. Jego transport do kliniki. Gdzie miał się odchudzać. Nie był taki prosty. Specjalnie dla niego trzeba było wyburzyć ścianę. W domu który zamieszkiwał. I wywleczono go z tego domu. Dźwigiem. Tak dźwigiem. Próbowano ręcznie. Jednak grupa kilkunastu osiłków dużymi bicepsami. Prosto z siłowni.  Nie dała rady. Dlatego postanowiono. Wezwać brygadę budowlaną razem dźwigiem.Najgrubszy człowiek na świecie był podnoszony wózkiem widłowym.

Wyobrażasz sobie, że do akcji przetransportowania mężczyzny. Przygotowywano się ponad pół roku. Specjalnie dla niego trzeba było sprowadzić odpowiedni dźwig. W całą akcje zaangażowanych było kilkanaście osób. Na specjalne zamówienie przywieziono również łożko. Ze Stanów Zjednoczonych. Które miało wytrzymać jego wagę.

Film najgrubszy człowiek na świecie transportowany  do kliniki. Tylko dla widzów o mocnych nerwach.

[jwplayer mediaid=”17199″]

Jak to możliwe, że tak młody człowiek. Rozstył się aż do tylu kilogramów. No cóż. Kraj w którym mieszka Khalid. Jest jednym z najbogatszych państw na świecie. A to wszystko dzięki. Temu że zawiera ogromne złoża ropy naftowej. Więcej przeczytasz na wiki Arabia  .Jak widać dostatek. Przełożył się również na jego wagę. Tak więc najgrubszy człowiek na świecie mieszka w tym kraju.

Jak sam przyznał najgrubszy człowiek na świecie. Jego waga nie wynikała z choroby. A jedynie z miłości do fast foodów. Przy okazji zobacz wpis: Fast food kalorie .Które chętnie i często jadł. Mało tego Khalid uwielbiał słodkie ciastka. Mocno lukrowane smakołyki. Zwłaszcza wieczorem słodkie ciastka smakowały mu najbardziej. Znajomi i rodzina chłopaka wspomina. Że chłopak często prosił o bitą śmietanę do ciastek. Bo uważał, że ciastka są za mało słodkie.

Czyli  w skrócie o jadł najgrubszy człowiek na świecie.

  1. Fast foody.
  2. Słodycze. Szczególnie ciastka. I torty.

Leczenie Khalid Mohsin Shaeri ze względu na dużą wagę było bardzo skomplikowane. Lekarze kiedy zobaczyli Khalida. Nie mogli uwierzyć, że można ważyć. Ponad 500 kilogramów więcej niż jego rówieśnicy. Ordynator kliniki. Do której trafił najgrubszy człowiek na świecie. Przyznał, że w swoim karierze zawodowej. Widział różne stopnie otyłości. Jednak człowieka z taką wagą. Jak sam to określił “…takiej otyłości na oczy nigdy nie widziałem…”. Naprawdę to niebywałe, że można z taką wagą żyć, przyznasz prawda ?

Co ciekawe Khalid. Ma również dwójkę rodzeństwa. Media podaję że są również otyli. Jednak na szczęście. W ich przypadku. Mogą oni sami się poruszać.

Dziennikarz zapytali jakie ma marzenie najgrubszy człowiek na świecie. Jak sam przyznał. Chciałby schudnąć parę kilogramów. I zagrać w koszykówkę. Trzymam kciuki za Khalida. Pamiętaj

schudniesz, dasz radę !