Mniej tłuszczu w posiłkach

 

mniej tłuszczu w posiłkach

Mniej tłuszczu w posiłkach czyli co zrobić by posiłki miały mniej tłuszczu. Jak odchudzić fast foody z tłuszczu. I dlaczego warto używać koncentrat zamiast tłuszczu. Czytając wpis dowiesz się również dlaczego warto jest trzymać konserwy w lodówce. Zapraszam do lektury.

Oto 6 sposobów na mniej tłuszczu w posiłkach.

Pizza.

Wybierz pizze z mniejszą zawartością sera. Zaoszczędzisz w ten sposób 20 g tłuszczu na pizzę. Możesz także zrezygnować z sera pełnotłustego. I w to miejsce wybrać ser odtłuszczony. Albo ser typu light.

Frytki – mniej tłuszczu w posiłkach.

Zamawiaj frytki duże i grube. Chude, małe i wąskie frytki pochłaniają więcej tłuszczu niż duże i grube. Zwróć uwagę na zawartość soli dodawanej do frytek. Niektóre sieci typu fast food dodają ogromnę ilości soli. Nadmiar soli w diecie nie jest dobry. Sól zatrzymuje wodę w organizmie. Co spowalnia proces odchudzania. Dodatkowo potrawy mocno solone, zaostrzają apetyt.  Co sprawi, że zjesz więcej niż należy.

Koncentrat soku pomarańczowego.

Zamiast używać tłuszczu do wymieszania smażonego kurczaka lub wołowiny i warzyw dodaj kilka łyżeczek koncentratu soku pomarańczowego. Smakuje równie dobrze, zwłaszcza jeśli dodasz odrobinę czosnku dla smaku. Zawsze to mniej kalorii.

Zimne konserwy – mniej tłuszczu w posiłkach.

Przechowuj konserwy np. turystyczną, mięso, sosy w lodówce sprawi, że po wyjęciu z lodówki tłuszcz uniesie się pod powierzchnie pokrywki. Jak otworzysz konserwę wystarczy, że oddzielisz tłuszcz od mięsa i zjesz mniej tłuszczu.

Rozćiencz sok owocowy.

Sok owocowy na bazie cukru to prawdziwa bomba kaloryczna. Wystarczy, że odlejesz pół soku do innej butelki i napełnisz resztę wodą. Soku wystarczy ci na dwa razy. W ten sposób dostarczysz organizmowi o połowę mniej kalorii jak przy zwykłem soku.  Możesz także pić soki które są słodzone słodzikiem. Mają o wiele mniej kalorii niż soki słodzone cukrem.

Smaruj ziemniaki.

Zamiast używać do pieczonych ziemniaków kwaśnej śmietany lub masła posmaruj je odrobiną oliwy z oliwek.

Mniej tłuszczu w posiłkach wpłynie nie tylko pozytywnie na odchudzanie, ale także poprawi wygląd twojej skóry i samopoczucie. Na blogu znajdziesz także: Hamburger light przepisy

Znasz inne sposoby na mniej tłuszczu w posiłkach. Pisz na facebooku.