Dieta Gary Taubes

Dieta Gary Taubes.

Odchudzanie Taubes.

Dieta Gary Taubes została opracowana przez amerykańskiego dziennikarza zajmującego się problematyką naukowa. Jest autorem książki pt. „dlaczego tyjemy i jak sobie z tym poradzić. ?” Pokrótce postaram się przybliżyć najważniejsze założenia odchudzania, które autor przedstawił w swojej książce.

Dlaczego po schudnięciu wiele osób znów przybiera na wadze ?

Według autora książki ćwiczenia i ograniczenie kalorii powoduje głód. Ten z kolei sprawia, że spowalnia metabolizm człowieka. W efekcie kiedy po odchudzaniu osoby zaczynają jeść normalnie o tyją, bo organizm człowieka w reakcji obronnej kumuluje tłuszcz.

Dieta Gary Taubes czyli od czego tyjemy ?

Według zaleceń Taubes”a podczas odchudzania należy wykluczyć wszelkie węglowodany czyli makarony, ryż, słodycze i chleb.

Dieta Gary Taubes co jeść ?

Autor książki uważa, że podczas odchudzania bez obaw można sobie pozwolić na jedzenie tłuszczy, białka i zielonych warzyw takich jak: szpinak, kapusta, sałata.

W książce znajduje się zalecenie, aby w trakcie odchudzania być pod opieką lekarza tak dla bezpieczeństwa.

Dieta Gary Taubes wskazówki z książki.

Nie ograniczaj tłuszczów.
  • W czasie odchudzania należy jeść takie produkty jak: tłusta śmietanka, bekon, majonez, ser, twaóg, olej, masło, kwaśna śmietana.
Unika makaronu, ryżu i chleba.

W książce autor przedstawia pogląd, żeby schudnąć należy dziennie jeść mniej niż 20g netto węglowodanów. Dlaczego netto ? Dieta Gary Taubes stosuje przelicznik. Od węglowodanów odejmuje błonnik i uzyskuje sumę netto.

Nie wszystkie warzywa są dobre na odchudzanie !

Zgodnie z założeniami książki należy unikać warzyw z dużą zawartością skrobi. Unikaj także warzyw korzeniowych i kukurydzy.

Dieta Gary Taubes zakłada, że dziennie można zjeść do 2 szklanek zielonej papryki, brokuły, brukselka, kalafior.

Dieta Gary Taubes zakłada, że dziennie można zjeść do 4 szklanek zielonych warzyw liściastych np. szpinaku, sałaty, kapusty.

Unikaj „ukrytych” cukrów.

W książce autor podkreśla, że owoce i soki z nich są zdrowe, ale zawierają bardzo dużo węglowodanów. W czasie diety należy unikać cukru zawartego w słodyczach, ciastkach i napojach gazowanych. W to miejsce należy wprowadzić wytrawne wino, słodycze bez cukru i dietetyczne napoje gazowane.

Jedz białko i tłuszcz do woli.

Dieta Gary Taubes mówi, że  nie musisz dbać o to ile zjadasz tłuszczu i białka. Ważne, abyś poczuła się syta.