Kettlebell na odchudzanie

Kettlebell na odchudzanie grafika.

 

Czy słyszałaś o ćwiczeniach z kettlebellem ? jeśli nie to dobrze. Spróbuje po krótce przedstawić historie i ćwiczenia z tym urządzeniem.

Kettlebell został stworzony i przygotowany na potrzeby radzieckiej armii. Rosyjscy naukowcy opracowali proste w budowie i wyglądzie urządzenie do ćwiczeń. Kettlebell miał rozwijać różne partie mięśni i poprawiać ogólną sprawność fizyczną żołnierzy: refleks i gibkość. Przez wiele lat był urządzeniem zapomnianym. I raczej nie używano go w klubach fitness. Jednak z czasem zyskał dawny blaski dzięki skutecznej walce ze zbędnymi kilogramami. Kettlebell na odchudzanie rozwija wszystkie partie mięśni.Istnieją dwa rodzaje kettlebell z 12 lub 16 kg odważnikiem. Z pozoru toporne urządzenie do ćwiczeń jest bardzo wygodne i skuteczne w czasie ćwiczeń na odchudzanie.

Kettlebell na odchudzanie zalety:

1. Poprawia wytrzymałość.

2. Poprawia sprawność.

3. Spala tłuszcz.

4. Lepsza gibkość.

5. Lepsza koordynacja.

Chyba największą zaletą kettlebell na odchudzanie jest jego wydajność. Raz kupiony przyrząd może służyć przez wiele lat. Prosta konstrukcja w połączeniu z wytrzymałem materiałem daje ogromną wydajność i wytrzymałość.

Rosyjscy naukowcy opublikowali badania naukowe z których jasno wynika, że żołnierze, którzy używali do ćwiczeń kettlebell byli szybsi od żołnierzy, którzy tylko biegali. Badaniom poddano również strongmenów, którzy ćwicząc z 24 kg odważnikiem uzyskiwali lepsze rezultaty podczas zawodów. Ale niech Cię nie przeraża, że sami mężczyźni ćwiczą na tym urządzeniu. Kettlebell z upływem czasu zyskał popularność wśród kobiet. Dlaczego ? Kettlebell na odchudzanie rozwija i pobudza do pracy wszystkie partie mięśni. Co to oznacza w praktyce ? Ćwiczenia z kettlebell angażują do pracy więcej mięśni, tym samym spalasz więcej kalorii. I chudniesz więcej i szybciej.

Istnieje kilka zasad pomocnych w czasie używania kettlebell na odchudzanie:

  1. Rozgrzewka minimum 5 minut krążenia, bieg, podskoki.
  2. Ważna jest odpowiednia postawa podczas wykonywania ćwiczeń: prosta sylwetka, kolana lekko ugięte, lużno ramiona i bark.
  3. Panuj nad oddechem, wstrzymuj w czasie zgięcia, wciągaj w czasie napięcia mięśni brzucha.
  4. Kieruj się techniką nie obciążeniem, w momencie gdy nabierzesz większej wprawy używaj cięższego odważnika.

A tutaj możesz obejrzeć kettlebell na odchudzanie w praktyce i na świeżym powietrzu  🙂

[jwplayer mediaid=”1749″]