Kalorie sosy

Kalorie sosy.

Sosy kcal.

Kalorie sosy czyli które sosy zawierają najwięcej kalorii.W czasie odchudzanie nie należy spożywać sosów w nadmiarze. Dobrze jest zastąpić śmietanę dodawaną do sosów na jogurt naturalny 0 % tłuszczu. W ten sposób dostarczysz organizmowi mniej kalorii i mniej tłuszczu.Smak sosu nadal będzie równie dobry co sosu na śmietanie. Chociaż nie wszystkie sosy są robione na śmietanie.

Same sosy nie tuczą tak bardzo. Gorzej jest jeśli sos dodawany jest do ziemniaków i mięsa np. kotleta. Dla nas taki obiad to pyszna sprawa. Jednak to organizm musi strawić i spalić taki posiłek.A to już nie jest takie proste. A jeśli nie strawi to odłoży się on w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego w czasie odchudzania zamiast sosów dobrze jest używać przyprawy.

Tabela kalorii zawartych w sosach.

Kalorie sosy na 100 g.

 1. Sos tysiąc wysp 180 kcal.
 2. Sos ciemny do pieczeni 30 kcal.
 3. Sos boloński 120 kcal.
 4. Sos sojowy 90 kcal.
 5. Sos koperkowo-ziołowy 450 kcal.
 6. Sos meksykański  75 kcal.
 7. Kalorie sosy do pieczeni 30 kcal.
 8. Sos pomidorowy 25 kcal.
 9. Sos tatarski 600 kcal.
 10. Sos włoski do sałatek 450 kcal.
 11. Sos musztardowy 215 kcal.

Zobacz też inne wpisy na blogu: Ryby kalorie

Jak widać najbardziej kaloryczny jest sos tatarski. Bardzo popularny w naszych domach. Zawiera aż 600 kalorii w 100 gramach. Czyli prawdziwa bomba kaloryczna. Przy okazji zobacz wpis: 5 bomb kalorycznych .Natomiast najmniej kaloryczny jest sos pomidorowy. Który zawiera tylko 25 kalorii.

• Zresztą produkty na bazie pomidorów mają zawsze najmniej kalorii. Podobnie jest w przypadku soku pomidorowego, który ma też najmniej kalorii.  Spośród innych soków. Kalorie sosy mają mniej jeśli są to sosy w proszku. Taki sos wystarczy, że ugotujesz i już jest.Warto dodać, że niektóre sosy są ostre jak np. meksykański. Taki ostry sos pobudza apetyt. Czyli sprawi, że więcej zjesz. Podsumowując kalorie sosy zależą od rodzaju sosu i składników.