Kalorie taniec

Kalorie taniec.

Taniec.

Kalorie taniec czyli ile kalorii można schudnąć w czasie tańczenia. W czasie tańca można spalić bardzo dużo kalorii. Wszystko zależy od rodzaju tańca i intensywności tańczenia. Taniec na odchudzanie to jedna z najlepszych form na odchudzanie.Taniec szybko spala kalorie i modeluje ciało.

Podczas tańczenia pracują niemal wszystkie partie mięśni. Taniec na odchudzanie to dobre rozwiązanie.  Taniec nie wymaga od nas powtarzania żmudnych ćwiczeń. Chociaż podczas nauki tańca trzeba się nauczyć kolejności kroków. Ale wszystko zależy od rodzaju tańca.

Tabela kalorii spalanych w tańcu: Kalorie taniec na godzinę.

Kalorie taniec na godzinę.

  1. Taniec aerobowy 420 kcal/godzinę.
  2. Kalorie taniec szybki  np. polka, taniec irlandzki  300 kcal/godzinę.
  3. Taniec balowy np. samba, walc, tango, foxtrot  120 kcal/godzinę.

To tylko kilka rodzajów tańca. Więcej rodzajów tańca znajdziesz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Ta%C5%84ce  Natomiast jeśli chodzi o taniec w czasie odchudzania to najlepsza jest zumba więcej przeczytasz we wpisie: Zumba na odchudzanie .Pozwala najwięcej spalić kalorii. Ale zumbę trzeba też czuć. Nie każdemu spodoba się zumba. Nie ma jednak wątpliwości, że pośród tańca. Zumba to prawdziwy killer kalorii.

Kalorie taniec

Rozmawiałem z wieloma osobami, które uprawiają zumbę. I wszyscy zgodnie twierdzili, że zumba niesamowicie odchudza. W zumbie podobnie jak i w innych tańcach niezwykłe jest to, że masz wrażenie, że nawet nie wiesz kiedy chudniesz. Podczas zwykłego treningu na siłowni często ludzie patrzą na zegarek. Natomiast zumba oraz inne tańce sprawiają, że taniec wciąga. Porywa ciało i umysł.

Co prawda odmian tańca jest mnóstwo. Liczba spalonych kalorii w tańcu zależy też od kilku czynników. Wiek osoby tańczącej. Intensywność tańczenia i rodzaj tańca. Chociaż wiek czasami nie ma znaczenia. Niektóre osoby w kwiecie wieku potrafią  tak intensywnie tańczyć. Że spalają więcej kalorii niż nie jedna młoda osoba. Wiele osób lubi tańczyć. Więc łatwo jest połączyć przyjemne z pożytecznym. Czyli tańczenie ze spalanie kalorii. Zresztą z reguły osoby które tańczą nie narzekają na nadwagę. Co więcej mogą poszczycić się szczupłą i zgrabną sylwetka. Idź na trening a kalorie taniec spali.