Kaki na odchudzanie

Kaki na odchudzanie

Owoc kaki.

Kaki na odchudzanie to egzotyczny owoc na schudnięcie. Różnie jest nazywana persymona lub hebanowcem. Głównie uprawiana jest w Azji. W takich państwach jak: Korea, Japonia, Chiny. Z reguły roślina puszcza owoce po 7-8 latach.  W smaku kaki na odchudzanie przypomina trochę pomidora, trochę morele.

Zawiera więcej błonnika niż jabłko. Roślina jest bardzo silna. I potrafi rosnąć nawet w ciężkich warunkach klimatycznych.  Drzewo kaki potrafi osiągnąć wysokość do kilkunastu metrów. Przez niektórych kaki na odchudzanie nazywana jest jabłkiem orientu. Ciekawa jest grecka nazwa kaki na odchudzanie. Nazywa się disopyros i oznacza pokarm bogów.

Owoc kaki na odchudzanie świetnie nadaje się do sałatek. Owoc nadaje słodki, intensywny smak potrawie.

•  Sałatka kaki na odchudzanie.

Składniki. Pomarańczo, banan i kaki. Jogurt naturalny 0 % tłuszczu.  Wszystkie owoce dokładnie umyj. I obierz. Pokrój w kostkę. I dodaj do miski. Polej jogurtem i wymieszaj. I gotowe prosta i szybka sałatka z kaki.

Dlaczego kaki na odchudzanie ?

Badania naukowe wykazały, że kaki na odchudzanie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Takie badanie przeprowadzili na szczurach. Wykazały one, że szczury których dieta zawierała kaki. Szybciej spalają tkankę tłuszczową. Niż pozostałe szczury.

Średnio kaki na odchudzanie zawiera około 175 kalorii.  W 100 gramach tego owocu 19 % stanowi cukier. I zawiera około 70 kalorii. Ale jest to inny cukier niż ten w cukierniczce. Jeśli włączymy do naszej diety na odchudzanie kaki. Trzeba pamiętać, aby zrezygnować z słodzenia herbat. I jedzenia słodyczy.

Jak jeść ?

Obierz owoc ze skórki. Przekrój go na wpół. I wyciągnij środek, miąższ łyżeczką.

Jak go jeść na co dzień ?

Można go dodawać do sałatek. Dekorować nim potrawy. Podawać razem z jogurtem 0 % tłuszczu. Z kaki robi się nawet galaretkę i lody.

Jakie kaki na odchudzanie kupić ?

Wybierz te które mają połyskująca skórkę. I okrągły kształt.I pamiętaj,żeby miała kolor ciemnoczerwony. Takie są dojrzałe i najsmaczniejsze. Dojarzałe kaki na odchudzanie trzeba przechowywać w lodówce. I stosunkowo szybko zjeść. Żeby nie spleśniały. Przy owocu powinien znajdować się zielony liść. Natomiast jeśli chcesz kupić kaki na odchudzanie. i zjeść później to wybierz owoc twardy. Który z czasem dojrzeje.

Owoc przybiera różne odcienie koloru pomarańczowegp. W zależności od tego jak bardzo dojrzały jest. I tak kaki na odchudzanie może być  jasno, ciemno i czerwonopomarańczowe.

Kaki dzięki swoim właściwościom. Szczególnie polecane jest osobom które cierpią na zaparcia. I problemy z układem trawiennym. Dodatkowo kaki na odchudzanie spowalnia procesy starzenia się skóry i organizmu. Dlatego przez wiele osób nazywana jest również eliksirem młodości.

Co ciekawe liście kaki używane są w chińskiej medycynie.   Na przykład napar z liści tego owocu używany jest do obniżania ciśnienia.

Oprócz tego kaki ma silne właściwośco zdrowotne. Badania naukowe wykazały, że kaki niszczy komórki białaczki. Dodatkowo obniża poziom złego cholesterolu.

Owoc ten ma właściwości antynowotoworwe. A to dzięki przeciwutleniaczom których zawiera spore ilości.

Kwas galusowy który znajduję w kaki sprawia, że ma ona właściwości antynowotworowe. Dodatkowy inny kwas zawarty w kaki. Chroni organizm człowieka przed mutacjaą kodu DNA. Co również ma właściwości zapobiegającw wystąpienia raka.