Biała herbata na odchudzanie

Biała herbata na odchudzanie

Filiżanka herbaty.

Biała herbata pochodzi z Chin. Przez wiele osób nazywana jest również “lekko fermentowaną”. Ze względu na swój smak. Jest to jedna z najczystszych herbat. Ma niski poziom zanieczyszczenia. O czym mało osób wie. W naszym kraju jest wciąż mało popularna. A szkoda, bo ma wiele zalet.  Ma zdecydowanie więcej wartości odżywczych niż zielona czy czerwona. Poza tym w przypadku dwóch pozostałych herbat. Wiele osób narzeka na ich smak. Chociaż zarówno zieloną. Jak i czerwoną herbatę można kupić o smaku. Na przykład cytryny lub ananasa. Natomiast biała herbata na odchudzanie ma lekko słodki smak. W czasie odchudzania mogą ją pić osoby które chorują na nadciśnienie. Ponieważ zawiera śladowe ilości kofeiny i teiny. Posiada delikatny smak i subtelny aromat. Warto jest ją pić.

Oprócz tego biała herbata używana jest w medycynie.  Szczególnie popularna jest w medycynie chińskiej. Gdzie od wieków znany jest jej korzystny wpływ na organizm ludzki. Warto tylko wspomnieć, że zawiera więcej oksydantów niż herbata czerwona i zielona. Białą herbatę szczególnie polecana jest dla kobiet po 50 roku życia.Które narażone są na osteoporozę.Ponieważ biała herbata na odchudzanie wzmacnia również kości.

Jaką wybrać biała herbata na odchudzanie.

Najważniejsze żeby wybrać herbatę która jest dobrej jakości. Dobrej jakości biała herbata na odchudzanie. Powinna zawierać listki. Dlatego dobrze jest kupować biała herbata na odchudzanie w herbaciarni.Natomiast te w torebkach są z reguły gorszej jakości.

  1. Przygotuj filiżankę i wsyp do niej dwie łyżeczki.
  2. Następnie zalej gorącą wodą.

Trzeba ją parzyć przez kilka minut. 4 minuty wystarcza. Oczywiście wszystko zależy od tego jak mocną herbatę chcemy  uzyskać. Jeśli chcesz mieć mocniejszą białą herbatę. To parz ją dłużej. Podczas odchudzania najlepiej jest ją pić trzy razy dziennie. Po każdym posiłku. Jeśli chcesz schudnąć więcej. To wprowadź dietę. I aktywność fizyczną. Na blogu znajdziesz wiele ciekawych diet. I przepisów kuchennych. Na dietetyczne posiłki. Zobacz wpis: Dieta chińska