Jagody goji na odchudzanie

Jagody goji na odchudzanieJagody goji na odchudzanie czy rzeczywiście po jagodach goji można schudnąć.
Od razu odpowiadam, że w tym wpisie skupie się na właściwościach jagód. Trudno jest mi się konkretnie odnieść do danego produktu. I składu jaki się znajduję w danym produkcie.
Oczywiście wiele osób na samą myśl o nowym sposobie na odchudzanie. Od razu się szyderczo uśmiecha. Jednak wiele osób myli suplementy na odchudzanie z LEKARSTWEM na odchudzanie. Suplementy wspomagają odchudzanie. A nie zastępują odchudzanie. Są dodatkiem. Podkręcają odchudzanie. Dzięki czemu chudniesz szybciej. To tak jak samochód. Stuningowany samochód, ale ten prawdziwy tuning jest szybszy. Niż ta sama wersja z salonu.
Przejdźmy do rzeczy.

W internecie jest mnóstw informacji o tych owocach. Jednak mało kto zwraca uwagę na to, że owoce goji na odchudzanie są dobre. Dlatego że mają nie zmieniony skład DNA.
To bardzo ważne. I to też sprawia, że mają właścwiości odchudzające i zdrowotne. Owoce goji nie są modyfikowane genetycznie. Co w dzisiejszych czasah jest naprawdę rzadkością. Większość owoców i warzyw. Które są dostępne w sklepach są modyfikowane genetycznie. By dłużej były świeże. I odmiany warzyw i owoców były bardziej odporne na choroby. Natomiast jagody goji do dzisiaj zachowują swoją pierwotną naturę.I nie są modyfikowane genetycznie.

U nas w Polsce pokutuje mit, że jak coś jest reklamowane jako środek na odchudzanie. Czy wspomagający odchudzanie. To to jest to jakaś czarna magia. Lub nie działa. A wcale tak nie jest.
Sam jestem tego dowodem. Przez wiele lat nie lubiłem zielonej herbaty ani smaku zielonej herbaty.
Mało tego piłem zieloną herbatę. Ale nie przepadałem za nią. W pewnym momencie kupiłem świetną zieloną herbatę na odchudzanie z dodatkiem cytryny. I smakuje świetnie. Ale mało tego zauważyłem różnice w swoim organizmie. Organizm lepiej się oczyszcza, mam więcej energi. Lepszy wygląd cery. To są zmiany których wcześniej nie dostrzegałem. A ta zielona herbata rzeczywiście świetnie działa na organizm. Nie tylko oczyszcza organizm, ale też jest dobra na odchudzanie.

Jeszcze zanim prowadziłem bloga. Nigdy nie zapomnę sytuacji jak stałem w kolejce w aptece. I pytałem się o środki na odchudzanie. Takie tradycyjne może jakieś ziółka myślałem sobie. A facet za mną mówi mi, że on pił zieloną herbatę i świetnie schudł. Wtedy nie zwróciłem na to większej uwagi. Jednak po latach. Rzeczywiście zieolna herbata jest świetna na odchudzanie. I do tego jest tania. Jeśli chodzi o odchudzanie.

Czym są jagody goji na odchudzanie ?

Są to owoce które znane są od wieków w Azji. Wyglądają jak suszone owoce. Jagody goji na odchudzanie z reguły sprzedawane są w postaci tabletek lub proszku. Od 2500 lat stosowane są w medycynie naturalnej. A dokładniej w medycynie Chińskiej, Mongolskiej i Tybetańskiej. Owoce goji inaczej nazywane są kolcowojem pospolitym. Przyznam dość oryginalna nazwa. Ja jednak pozostanę przy nazwie jagody Goji.

Jagody goji na odchudzanie

Jeżeli masz w rodzinie biologa który jest na emeryturze. To nie mów mu o jagodach goji. Bo dostaniesz opieprz, że się trujesz. Stare podręczniki do biologi uważają jagody goji za truciznę. Natomiast ja piszę o owocach goji na odchudzanie jako suplementu a nie krzaczku na którym rośnie owoc, prawda ? Ale to było dawno…Tymczasem
Trujące jest jedzenie owoców goji w dużych ilościach. Ale to ile można jeść tych owoców. Z reguły jest napisane na opakowaniu produktu.

Co ciekawe jagody goji za granicą noszą nazwę „Wilcza Jagoda”. I to wprowadza w błąd wiele osób. Bo w Polsce Wilcza Jagoda rzeczywiście odnosi się do rośliny trującej. Ale tak jak mówię za granicą jest inaczej nazywana.

Jagody goji na odchudzanie

Przykładowy posiłek jagody goji plus owsianka.

Z pewności owoce goji mają bardzo dobe właściwości ANTYNOWOTWOROWE. Chronią strukturę DNA komórki przed uszkodzeniem. Skoro już piszę o nowotworach. To zobacz sobie i swoją drogą świetna jest Dieta dr Budwig
owoce goji na odchudzanie mają bardzo dobre właściwości odżywcze. Dużo w nich witamin. I wartości odżywczych.
Z punktu widzenia odchudzanie jagody goji mają dobry skład. Bo znajdują się w nich
nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-6, 18 aminokwassów. Zobacz Aminokwasy na odchudzanie liczne witaminy jak: B1, B6, C, E, B2
składnii mineralne: wapń, fosfor, cynk, żelazo, selen. Jagody goji zawierają sporo beta karotenu.
Kurcze tyle wartości odżywczych w jednym małym owocu. W Azji to wiedzą czym się leczyć. Wiele osób podkreśla, że owoce goji dobrze wpływają na krążenie. Wzmacniają odporność. Obniżają cholesterol. I obniżają ciśnienie. Zaraz zaraz to ja jeszcze pisze o owocach goji czy o jakimś lekarstwie 🙂 jak widać jagody goji mają wiele własciwości zdrowotnych.
Wśród innych własciwości twierdzi się, że jagody goji dobrze wpływają na potencję. Poprawiają sprawność seksualną. Ale ile w tym prawdy tego nie wie nikt. Nie ma jednoznacznych badań naukowych. Które wskazywałyby na to, że jagody goji zwiększają potencję.

  • Jak się nie odchudzasz to daj psu

Ciekawą sprawą jest fakt, że owoce goji zmniejszają hiperglikemie u psów. Jak kupisz środek i nie spełni Twoich wymagań to możesz dać psu to mu cukier obniży. Żart nie rób tego
Jagodu goji na odchudzanie są dobre bo zawierają związek chemiczny który oczyszcza wątrobę. I chroni ją przed uszkodzeniem.
No dobrze ale co ma wspólnego wątroba z odchudzaniem ?
Wiele razy na blogu odchudzanieplus.pl pisałem że nie schudniesz jak nie będziesz mieć oczyszczonego organizmu.
Nietórzy uważają, że owoce goji są najbardziej wartościowym owocem naszej ziemi. Bez przesady najlepszym owocem naszej ziemi jesteśmy my ludzie. Bez nas nie było by ziemi. A może się myle. Mniejsza o to.

Z czystym sumieniem mogę polecić owoce goji na odchudzanie.

ALE polecam owoce goji na odchudzanie. Jedni podkreślają, że jagody goji na odchudzanie są gorzkie. Inni z kolei mówią, że jagody goji są słodkie. Trudno jest określić. Jednoznacznie jaki mają smak. W dużym stopniu zależy to od tego jaki suplement kupimy. Albo w jakie formie np. suszonych owoców.

Wielu specjalistów żywienia sceptycznie podchodzi do owoców goji. Jest to pewna obawa bo nie jest to owoc który występuje w naszej szerokości geograficznej.
Ale zielona herbata też nie powstała w Polsce. A wiele osób pije ją każdego dnia. I wiele osób pije zieloną herbatę na odchudzanie.
Oczywiście w czasie odchudzania możemy bazować na naszych tradycyjnych owocach. Jednak jagody goji na odchudzanie też są dobre.

Żeby być uczciwym trzeba przyznać. Że nie ma jednoznacznych badań podkreślających skuteczność owoców goji na odchudzanie. Ale z drugiej strony. Czy istnieje jakikolwiek suplement diety na świecie który na 100 % odchudza. Czy istnieje jedno cudowne lekarstwo na odchudzanie ?
Nie ma. Gdyby tak było. Każdy z nas brałbym tabletkę. I chudłby. Jak już pisałem owoce goji wspomagają odchudzanie. Przyspieszają odchudzanie.

Jagody goji na odchudzanie 3

Wiele razy piszecie do mnie i pytacie się czy schudnę od chromu jagód goji czy innego skladnika. A ja wam odpowiadam sam suplement ciebie nie odchudzi. Ale przyspieszy twoje odchudzanie.
Prosty przykład
Załóżmy, że malujesz mieszkanie o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Musisz pomalować całe mieszkanie. I teraz jeśli sam mąż będzie malować. To zajmie to mnóstwo czasu. Jeśli do pomalowania całego mieszkania. Zatrudnisz rodzinę brata, wujka, ojca, teścia. Lub ekipę remontową składająca się z 10 osób. To mieszkanie pomalujesz szybciej. I tak samo jest z odchudzaniem. Im więcej produktów lub rzeczy które pomogą Ci schudnąć tym lepiej. Tym szybciej schudniesz.

Uważaj na ilość spożywanych jagód goji.

Mimo tego, że jagody goji na odchudzanie są owocem. To formie suszonej NIE MOŻNA sobie ich jeść tak jak suszonych rodzynek. I tutaj jest kwestia sporna. Różne źródla różnie podają. Jeśli chodzi o dzienną dawkę goji. Natomiast średnio przyjmuje się, że jagody goji w formie suszonej można jeść do 10 gramów.

Owoce goji nazywane są również czerwonym diamentami z Dalekiego Wschodu.

Ile kosztują jagody goji na odchudzanie ?

Same suszone owoce jagody goji na odchudzanie kosztują około 20 złotych. Za około 200 gram. Można je dostać w sklepie zielarskim. Wbrew pozorom to nie jest dużo. Bo jeśli można jeść je przez cały miesiąc. To wychodzi tanio. Skoro dziennie można jeść do 10 gram jagód goji. To teoretycznie paczka tych owoców starczy na około 20 dni. Czyli wychodzi 1 złoty na dzień.Przyznasz, że to mało prawda ?

Zeby efekty były widoczne jagody goji na odchudzanie należy stosować przez dłuższy czas. Najlepiej około miesiąca. Oprócz tego w czasie odchudzania warto jest stosować dietę plus sport. W ten sposób schudniesz więcej.

  1. Jagody goji często uznawane są za jagody młodości.
  2. A to dlatego, że opóźniają proces starzenia się.

Jak smakują jagody goji na odchudzanie ?
Suszone owoce goji w smaku rzypominają rodzynki.
Natomiast ile mają same suszone owoce goji kalorii.
W 100 gramach tych owoców znajduję się około 370 kcal.
Jest to kaloryczność która dotyczy samych suszonych owoców. Natomiast jagody goji na odchudzanie z reguły są w formie tabletek. Lub proszku i mają zdecydowanie mniej kalorii.
No dobrze wszystko już wiem o owocach goji. Pozostaje pytanie jak je jeść w czasie odchudzania.
Tak jak mówiłem jagody goji na odchudzanie można jeść w postaci suplementów diety. Lub kupić suszone owoce goji. I dodawać je do posiłków w czasie odchudzania. Cęsto spotykane jest połączenie suszonych owoców plus owsianki. Można dodawać jagody goji na odchudzanie do kaszy jaglanej. Albo dodawać je do kaszy ryżowej. Można je rzuć jak gumę. Zresztą przykładowe propozycje posiłków przedstawiłem na zdjęciach.
Warto jest kupowac jagody goji na odchudzanie ze sprawdzonego źródła. Tak by mieć pewność. Że nie są pryskane chemiczne. Lub nie jest sztucznie przedłużana ich data spożycia.

Na sam koniec ciekawostka – jagody goji na odchudzanie

O tym, że jagody goji na odchudzanie to owoce opóźniające proces starzenia się. Ma świadczyć fakt niejakiego Li Qing Yen. Który był chińskim wędrowem. Który to podobno każdego dnia jadła owoce goji. Przez co żył bardzo długo. Legenda głosi, że żył 250 lat. Ale wątpię żeby to było prawdziwe. Mimo wszystko jagody goji opóźniają proces starzenia się. Sam fakt, tego że jagody goji mają właściwości ntynowotowrowe. Sprawia, żę spożywanie jagód goji chroni komórki przed zniszczeniem. I uszkodzeniami.