Hoodia na odchudzanie

Hoodia na odchudzanieHoodia na odchudzanie jest to roślina która pochodzi z Afryki. A dokładniej rzecz ujmując roślinę tę można spotkać w takich krajach jak: Angola, Botswana.

Historia hoodia na odchudzanie

Hoodia to sukulent. Krótko mowiąc jest to taka roślina która do swojego życia i rozwoju nie potrzebuje zbyt dużo. Hoodia występuje głównie na terenach pustynnych. Gdzie jest mało wody.
Hoodia stosowana była przez rdzennych mieszkańców Afryki. To oni przeżuwali liście tej rośliny. Według nich hoodia pomagała w przemianie materii. Miała właściwości lecznicze. Leczyła z drobnych infekcji.

Sama hoodia nie występuje na odchudzanie. Jednak na bazie hoodii produkowane są suplementy diety. Tabletki „cud” na odchudzanie. Do produkcji suplementów na odchudzanie wykorzystuje się ekstrakt z hoodii.

Roślina po raz pierwszy została odkryta w XVIII wieku. To bliżej został opisana w latach 30 tych ubiegłego wieku. Wtedy to grupa naukowców opisywała kulture ludu San.
Czyli ludu zamieszkującego tereny Afryki.
Drugi raz hoodia na odchudzanie została opisana w latach 70 tych XX wieku. Kiedy to naukowcy opisywali rzekome właściwości odchudzające hoodie.

Tajemniczy składniki hoodie P57 hoodia na odchudzanie

W czasie tych badań nad rośliną. Naukowcy wyodrębnili składniki Hoodie który nosi nazwe P57. Ten składnik czy też związek chemiczny. Ma takie działanie na nasz organizm. Że oszukuje nasz mózg przed głodem.
Prosto mówiąc. Masz pusty żołądek. A do twojego mózgu nadal nie dociera wiadomość, że jesteś głodny. W sumie to świetna sprawa. Chodzisz na głodniaka. Idziesz na siłownie, trening a twój mózg dalej ci mówi że nie, nie jesteś głodny.
P57 hamuje uczucie głodu. A jak hamuje uczucie głodu. To znaczy, że zjesz mniej. Dostarczysz mniej kalorii.a tym samym schudniesz.

  • UWAGA !
    Samej hoodii istnieje wiel odmian. Ten składnik P57 dotyczy tylko jednej odmiany hoodii gordonii.

W 2011 roku hoodia na odchudzanie została opisana w prestiżowym American Journal of Clinical Nutrition.
Artykuł był wynikiem badań naukowych nad hoodią. Eksperyment trwał 14 dni. I brało w nim udział prawie 50 kobiet. Hoodia na odchudzanie podawana była jednej grupe kobiet. Natomiast druga grupa kobiet otrzymywała placebo. W tym czasie kobiety mogły jeść normalnie. Bez stosowania specjalnej diety.

Po całych badaniach kobiety nie schudły więcej niż te które stosowały placebo.
Pytanie pozostaje co to były za badania. Skoro brało w nich udział tylko 50 kobiet. I w czasie odchudzania kobiety nie stosowały diety. Oraz nie musiały uprawiać sportu. To tak jakby osobie chorej na przeziębienie powiedzieć, że wystarczy pójść do apteki. I wyzdrowieje. No nie tak nie jest. Trzeba pójść do apteki. Wykupić leki. Dobrze się odżywiać, odpoczywać i stosować leki. To wtedy szybciej wyzdrowieje.

Jednak tamte badania skupiały się na tym czym sama hoodia na odchudzanie rzeczywiście odchudza.
Podczas tych badań. U osób stosujących hoodie wystąpiły skutki uboczne.

Takie jak:

  1. wymioty.
  2. Podniesione ciśnienie.
  3. Podwyższony poziom bilirubiny. Podwyższony puls.

U niektórych kobiet które stosowały hoodie na odchudzanie wystąpiły alergie skórne.
Wszystko to sprawiło. Że ostatecznie amerykańska Agencja Zywności i Leków. Czyli FDA. Nie zaakceptował hoodie na odchudzanie jako suplementu.

Mało tego prawo patentowe do hoodii zaczeło przechodzić z rąk do rąl. Było sprzedawane kolejnym koncernom. Ostatecznie po kilku latach. Badań jeden z największych koncernów wycofał się z hoodi na odchudzanie. Badania nad hoodia oraz jej wprowadzenie na rynek zostało wstrzymane.
Wielu dietetyków przestrzega przed stosowaniem hoodii na odchudzanie. Jako argument dietetycy podają fakt, że bardzo trudno jest dostać suplement na odchudzanie który będzie zawierał 100 % tej rośliny.

Uważaj na suplementy diety na odchudzanie zawierające hoodie. Wiele z nich nie ma w sobie hoodii lub śladowe ilości.

Wynika to z prostej przyczyny. Hoodia na odchudzanie jest roślina pod ochroną. I wszelkie próby jej zebrania. Przetwarzania. I pozyskania ekstraktu wiążą się z pozwoleniem.
Dlatego według dietetyków te suplementy odchudzania które rzekomo zawierają hoodie. Zwykle zawierają zamiennik hoodi.

Ten zamiennik jest tańszy. I pozyskiwany jest w laboratoriach chemicznych. Jednak nie ma to nic wspólnego z naturalną rośliną jaką jest hoodia.
I tutaj trzeba być ostrożnym w przypadku kupowania i stosowania hoodi na odchudzanie. Ponieważ taki zamiennik.

Tańsze zamienniki hoodia na odchudzanie

Nie jest znany.Często nie wiemy co to jest za zamiennik. I w jakich warunkach jest pozyskiwany. I jaki rzeczywiście ma skład. Może się okazać że chemiczny zamiennik hoodii. Zawiera ciężkie metale. Lub inne zanieczyszczenia.

I w ten sposób stosując taki specyfik. Doprowadzimy do zanieczyszczenia organizmu. A jak już wiele razy pisałem na blogu. W czasie odchudzania. Przede wszystkim na samym początku jest ważne dokładne oczyszczenie organizmu.
Trudno będzie ci schudnąć jeśli masz zanieczyszczony organizm. Lub zanieczyszczysz organizm nie znanym suplemnetem lub preparatem na odchudzanie. Wtedy organizm zamiast chudnąć. Spalać tkankę tłuszczową będzie zajmować się oczyszczeniem organimzu. Z toksyn. A nie spalaniem tkanki tłuszczowej.

Mogę też ci doradzić, ze musisz uważać na to co ludzią wypisują na forach internetowych. Wiele tam zamieszczonych opinie. Może nie być zgodna z rzeczywistością. Albo być działaniem firm marketingowych. Czy reklamowych. Które chwaląc je na forach internetowych. Chcą sprawić aby produkt był popularny. I chętnie kupowany.

Przeciwwskazania hoodia na odchudzanie.
Ze względu na swoje właściwośći hoodia na odchudzanie. Nie jest przeznaczona dla każdego. Preparatów które zawierają hoodie. Lub ekstrakt z hoodi nie powinny stosować osoby cierpiące na nadciśnienie. Osoby chorujące na cukrzyce. Osoby które mają problemy z łaknienie. Osoby cierpiące na bulimie. Czy też osoby które mają problemy z krzepnięciem.

Nie ma jednoznacznych badań naukowych, które wskazywałyby że tak hoodia odchudza. Ale z drugiej strony nie ma na świecie jednego lekarstwa lub suplementu na odchudzanie.
Dlatego jeśli ktoś chce zostać najbogatszym człowiekiem na świecie. Nic prostszego wystarczy wymyślić lek na odchudzanie.

Ciekawostka hoodia na odchudzanie

Mimo że hoodia jest to roślina. Z pewnością nikt z nas nie chciałby hodować tej rośliny w domu. A to z prostego względu. Ta roślina po prostu cuchnie. Tak brzydko pachnie i to bardzo. Podobno hoodia wydziela woń zgniłego mięsa. O fuj…

Skoro hoodia ma woń zgniłego mięsa. To nic dziwnego, że po zastosowaniu tej rośliny. Nie mamy apetytu. Bo kto by miał chęć na jedzenie. Po tym jak zjadł śmierdzące mięso 🙂