Dieta ziołowa na odchudzanie

Dieta ziołowa na odchudzanieDieta ziołowa na odchudzanie jest bardzo dobra, bo łączy w sobie dwie diety. Po pierwsze oczyszcza organizm z toksyn. Po drugie odchudza.
Dieta ziołowa na odchudzanie może być krótkotrwała. I długotrwała.

Zioła od dawna znane są w kuchni. Nasze babcie bardzo chętnie dodawały zioła do różnych potraw.Zioła nie tylko podkreślają smak potrawy. Ale także mają właściwości zdrowotne i właściwości odchudzające.

Ile trwa dieta ziołowa na odchudzanie ?

Dieta ziołowa na odchudzanie może trwać 28 dni. Albo 3 dni. Maksymalnie dieta ziołowa na odchudzanie może trwać 90 dni.
Dieta ziołowa na odchudzanie 3 dniowa. Polega na jedzeniu tylko warzyw i owoców. Przez 3 dni. Oraz na piciu ziół kilka razy w ciągu dnia. Co kilka godzin.
O tym, że zioła są dobre na odchudzanie. Pisałem we wpisie: Zioła na odchudzanie
Natomiast dłuższa dieta ziołowa na odchudzanie polega na piciu rano i wieczorem ziół na odchudzanie.

Nasze tradycyjne zioła znane są ze swoich zdrowotnych właściowości.
Jakie zioł można pić w czasie trwania diety ?
Większość ziół na odchudzanie. A także zioła które hamują apetyt. Zioła moczopędne. Oraz zioła które poprawiaja trawienie pokarmów.

Najważniejsze zioła na odchudzanie

  • zielona herbata, czerwona herbata.
  • Yerba mate. Guarana.

Na taką diete muszą uważać osoby które cierpią na nadciśnienie. Bo niektóre zioła zawierają teine i kofeinę. Na przykład gurana zawiera kofeina.

Oczywiście dieta ziołowa na odchudzanie powinna opierać się o zioła ze sklepu. A nie zioła zebrane samodzielnie.
Oto lista ziół moczopędnych:
kolendra, jastrzębiec kosmaczek. Pokrzywa. Ortosyfon groniasty.
Zioła moczopędne mają te właściwości, że wraz z moczem usuwają z organizmu toksyny. I zanieczyszczenia.w przypadki ziół moczopędnych trzeba uważać na ich stosowanie. I dokładnie przeczytać opis produktu.

By nie doprowadzić do odwodnienia organizmu.
Oprócz tego można stosować zioła hamujące apetyt
Oto lista ziół hamujących apetyt

  1. ziele bratka.
  2. Siemie lniane.
  3. Babka płesznik. Kwiat akacji. Podbiał.

Te zioła również należy stosować zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

Przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej. Jeśli chcesz stosować kilka odmian ziół.Warto się skonsultować z lekarzem.
Jednak co do zasady dieta ziołowa na odchudzanie jest bardzo dobra. Bo zioła moczopędne usuwają toksyny z organizmu. Zioła hamujące apetyt zmniejszają łaknienie. Przez co jesz mniej. Dodatkowo zioła takie jak zielona lub czerwona herbata. Mają właściwości odchudzające. Przyspieszają spalanie kalorii.
W trakcie trwania odchudzania można także stosować przyprawy. Które poprawią przemiane materii. Sprawią, że spalanie kalorii będzie szybsze.

W czasie odchudzania należy unikać wszelkich używek. Nie można pić alkoholu. Palić papierosów. Dobrze jest też zrezygnować z picia kawy. Jak już pisałem składniki zawarte w ziołach. Takie jak teina czy kofeina. Podnoszą ciśnienie. Zresztą polecam pić zieloną herbate. Która równie dobrze działa co kawa. A nie „wysusza” tak organizmu.

W diecie powinny znaleźć się świeże owoce. Oraz suszone owoce. Które w małych ilościach można jeść zamiast słodyczy. Suszone owoce dostarczają organizmowi wiele składników odżywczych.
Z owoców powinny znalezc się: ananasy. Jabłka. Kiwi. Gruszki. Banany. Jeśli chodzi o warzywa. To w diecie powinny znalezc się takie warzywa jak:
brukselka. Marchew. Botwinka. Ogórki. Papryka. Sałata. Seler.
Brokuły.