Interwały na odchudzanie

Interwały na odchudzanie.

Rower.

Interwały na odchudzanie to jeden z najlepszych treningów na spalenie tkanki tłuszczowej. Idealnie nadaje się w czasie odchudzania. Wiele osób myli trening interwałowy z treningiem hit. Owszem są one związane ze sobą. I podobne. Jednak są to zupełnie inne plany treningowe. Hit to prawdziwa petarda na odchudzanie. Przestawiamy organizm na wysokie obroty. Trening wykonywany jest na wysokiej intensywności. I spalamy kalorie. Natomiast trening interwałowy jest naprzemienny. Raz szybciej, a raz wolniej. Zresztą jak sama nazwa wskazuje inter wały czyli przerwy. Najlepszym przykładem treningu interwałowego jest mecz piłki nożnej.

Początkowo trening interwałowy został stworzony z myślą o sportowcach. I miał służyć im jako poprawę wydolności szybkościowej i wydolnościowej. Przy okazji okazało się, że świetnie spala tkankę tłuszczową. Dlatego zaczęto stosować interwały na odchudzanie.

Dlaczego interwały na odchudzanie ?

Ludzki organizm bardzo szybko przyzwyczaja się do trybu życia. Natomiast trening interwałowy jest naprzemienny. Nie przyzwyczaja organizmu ludzkiego do konkretnych obciążeń. Przez co łatwiej jest schudnąć. Jest to naprawdę fascynujące. Organizm podczas treningu interwałowego “szaleje” i spala kalorie. Raz ćwiczysz normalnie i organizm pobiera normalnie energie. A raz zwiększasz tempo i organizm sięga po rezerwy, żeby mieć energie. A te rezerwy to nasz kochany tłuszczyk którego chcemy spalić. Interwały na odchudzanie wykonywane są na wysokim pulsie. I w szybkim tempie. Typowe interwały na odchudzanie to na przykład jazda na rowerze. Również jazda na rowerze stacjonarnym. Dlatego trening interwałowy można wykonać w domu. Podczas ćwiczeń należy wykonywać trening na poziomie 90 % swojego maksymalnego tętna . Oraz ćwiczenia na poziomie 55 % maksymalnego tętna. Oczywiście należy je ze sobą przeplatać zgodnie  z zasadą interwałów.

Jedzenie a interwały na odchudzanie.

Przed treningiem na 90 minut najlepiej jest zjeść posiłek zawierający białko. Jaki to posiłek. Na przykład gotowana pierś z kurczakiem. Możesz do tego dodać np. surówkę.

Przykładowy plan interwały na odchudzanie.

Taki trening trwa około 25 minut wraz z rozgrzewką.

Zaczynamy od 3 minut rozgrzewki. To co pamiętasz ze szkoły. Skłony, wymachy rękami, przysiady, rozciąganie łydek.

Następnie 30 sekund truchtu. Później 10 sekund sprintu. I to jest 1 INTERWAŁ.

Teraz czas aby powtórzyć jeden interwał w 5 seriach. Jeśli będziesz ćwiczyć systematycznie. Możesz z każdym tygodniem zwiększyć serie o 1 interwał.

Pamiętaj, żeby zacząć od 5 interwałów. Nie więcej bo na początku nie ma to sensu.  Trzeba przygotowac organizm do odpowiednich obciążeń.

Końcówka. To rozgrzewka około 2 minut.

Nie zapomnij o rozgrzewce. Wiem, zę nikomu nie chce się jej wykonywać. Jednak chodzi o to by doznac kontuzji. Nie ma nic gorszego jak zacząć ćwiczyć bez rozgrzewki. Musisz przygotować-rozgrzać mięśnie przed treningiem.

Trening w skrócie.

•  30 sek. trucht 55 % max tętna. Po pewnym czasie można zmniejszyć do 20 sekund.

•  10 sek. sprintu 90 % max tętna. Z czasem można wydłużyć do 15 sekund.

Uwaga !

W czasie kiedy ćwiczymy nie łączymy treningu z aerobami. Interwały na odchudzanie wykonujemy w dni bez siłowni. Nie można ćwiczyć na głodniaka. Zresztą jest to i tak bezsensowne. Bo na głodniaka nie ma się siły do spalania tłuszczyku. Ale co najważniejsze. Nie rób interwałów na głodniaka. Bo spalisz mięśnie a nie tłuszcz.

I teraz 4 złote rady. Dzięki którym schudniesz. Po pierwsze połącz interwały na odchudzanie połącz z dietą. Wtedy uzyskasz najlepsze efekty. Na blogu znajdziesz wiele ciekawych diet odchudzających. Najlepiej jeśli nie jest to dieta nisko węglowodanowa. I muszę tu zmartwić wiele osób. Ale po prawidłowo wykonanym treningu. Czujesz się beznadziejnie. I masz ochotę zwrócić posiłek. No ale cóż chcemy w końcu schudnąć, prawda !

Jest to normalna reakcja organizmu. Po prostu interwały na odchudzanie są troszkę męczące dla organizmu.w miarę upływu czasu plan treningu może uledz zmianie. Zależy to od tego czy dalej będziesz chudnąć czy nie. A tym samym czy organizm się przyzwyczaił do takiego planu. Czy też nie. Świetną sprawą jest fakt, że interwały na odchudzanie. można wykonywać w różnych sportach. Nie tylko w bieganiu. Może to być również Pływanie na odchudzanie lub Odchudzanie na rowerze .Przed każdym treningiem najlepiej nie jeść węglowodanów prostych. To moja taka osobista rada.

Najlepiej jest zjeść tak jak pisałem. Białko na 1,5 h przed treningiem. I na końcu bardzo ważna rzecz. A mianowicie. Wiele osób narzeka, że na początku rosną im mięśnie. Nie ma co się przejmować. Jest to normalna sytuacja. Mięśnie trochę urosną. Jednak jeśli będziesz wykonywać interwały na odchudzanie prawidłowo. To mięśnie dalej nie będą rosnąć. A wręcz przeciwnie. To tkanke tłuszczową będziesz spalać.