Dieta na odchudzanie

Dieta na odchudzanie którą wybrać, żeby stracić zbędne kilogramy. Nadwaga czy otyłość to problem który dotyka wiele osób. Każdy z nas jest inny. I każdy chce schudnąć  inaczej. Jedni chcą schudnąć 5 kilogramów. Inni 20 czy 40 kilogramów. Jeśli nie wiesz jaka dieta na odchudzanie to ten wpis pomoże ci wybrać najlepszą kuracje odchudzająca.

Ale jaką kuracje odchudzająca zastosować. Co jeść żeby schudnąć.Czy istnieje jedna dieta na odchudzanie dla wszystkich. Istnieje wiele diet na odchudzanie. Dlatego najlepiej jest dopasować odchudzanie indywidualnie. Do swojej osoby.

Wybór dieta na odchudzanie.

  1. Wiek.
  2. Aktywność fizyczna.
  3. Stan zdrowia.
  4. Ile chcesz schudnąć.

Rozpocznij odchudzanie z odpowiednią motywacją. Nawet najlepsza dieta na odchudzanie nic nie da. Jak nie będziesz mieć odpowiedniej motywacji.Co prawda czasami trudno jest komuś o motywacje skoro odchudza się kolejny raz. Jednak być może tym razem schudniesz. Motywacja do odchudzania jest różna. Jedni chcą schudnąć na ślub, inni do wakacji.

Przed odchudzanie dobrze jest sobie zadać pytanie. Ile chce schudnąć ?

Dobrze jest założyć sobie racjonalne cele. Jeśli chcesz schudnąć 20 kilogramów. To może najpierw wyznacz sobie cel, że chcesz schudnąć 5 kilogramów. Racjonalne cele w odchudzaniu sprawiają, że tak szybko się nie załamiesz jak waga nie drgnie.Poza tym jeśli chcesz schudnąć więcej kilogramów. To dobrze jest chudnąć mało, ale systematycznie. Na przykład 1-2 kilogramy tygodniowo.

Inaczej będzie wyglądać odchudzanie u osób w różnym wieku. Dlatego dieta na odchudzanie powinna być zgodna z wiekiem. Na blogu przedstawiam różne sposoby na odchudzanie. Na przykład Odchudzanie po 50 .Odchudzać można się w każdym wieku.

Stan zdrowia a dieta na odchudzanie.

Warto również, aby dieta na odchudzanie była zgodna ze stanem zdrowia. Na przykład kobiety po 50 roku życia. Powinny wzbogacić swoją dietę o produkty mleczne. Ponieważ w tym wieku kości kruche. I panie narażone są na osteporoze. Przy okazji na blogu pisałem o diecie mlecznej. We wpisie: Dieta mleczna

Inaczej będzie wyglądać odchudzanie osoby która chce schudnąć 5 kilogramów. A inaczej osoby która chce schudnąć 20 kilogramów.to ważne ponieważ ludzki metabolizm szybko się przystosowuje. I może się okazać że dieta na początku spadła waga. Później może się okazać, że nie działa. Przy okazji zobacz wpis: Dieta nie działa .Każda dieta na odchudzanie działa jeśli zachowany jest jeden warunek. Czyli różnica energetyczna. Co to takiego ? Otóż każdy człowiek posiada swoją dzienną dawkę kalorii. Żeby schudnąć musisz dostarczyć mniej kalorii. Niż spalasz. Jeśli jesz więcej niż możesz spalić to odkłada się tkanka tłuszczowa. Jeśli twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie wynosi 2500 kalorii. I będziesz na diecie 1500 kalorii. To różnica wyniesie 1000 kalorii. Żeby schudnąć 1 kg trzeba spalić 7000 kalorii. Taka dieta na odchudzanie sprawi, że po tygodniu schudniez kilogram. Bo 1000 kcal x 7 dni to 7000 kalorii.

Oprócz tego postaraj się zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nawet najlepsza dieta na odchudzanie nic nie da. Jeśli będziesz się źle odżywiać. Lub podjadać między posiłkami. Może sprawić, że po odchudzaniu nastąpi efekt jo-jo. Czasami wystarczy zmienić nawyki żeby schudnąć. Nawyki można zmieniać stopniowo. Zamiast coli zwykłej można pić colę light. Zamiast zestawu xxl w fast foodzie można wybrać zestaw xl. Na zakupach wybierz produkty light. Chociaż nie wszystkie produkty są dietetyczne. Bo niektóre produkty light. Mają mało tłuszczu. Jednak zawierają spore ilości węglowodanów. Wszystko to sprawi, że dostarczysz mniej kalorii. I więcej schudniesz.